Mazda Motor Yağı Önerisi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Mobil 10/40 alıp gözlemleyin. Eksiltme durumuna göre neyin ne olduğu ortaya çıkar. Duman atma vs var mı?

Mete2014

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadaşlar merhaba ,Mazda 3 BK aracımın yağ değişimi geldi de önerdiginiz bir marka var mı ,birde benden önceki sahibi 5w-40 yağ koymuş ,kitapçıkta ise 5w- 30 yazıyor bu ikisi arasında nasıl bir fark vardır ve hangisini kullanmak daha mantıklı ,Adana'da yaşıyorum bu arada, kışın bazen daha soğuk olan Maraş a gidiyorum ,şimdiden teşekürler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mesajının taşındığı bu konuyu okuduğunda bir çok soru işareti gitmiş olacaktır. Bir çok soru işaretinin de gelmesi muhtemel. :)

Yeni sorularını bu konu içerisinde sorabilirsin.

Bende aynı araç varken 5-30 yağ koyup denedim 110 bin km de ve Lpg'liydi. Değişim periyodunda yaklaşık yarım litre eksiltti, servisin tavsiyesi ile 10-40 castrol koyduğumda bu eksiltme yarı yarıya azalmıştı.

Kolay gelsin.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Arkadaşlar merhaba ,Mazda 3 BK aracımın yağ değişimi geldi de önerdiginiz bir marka var mı ,birde benden önceki sahibi 5w-40 yağ koymuş ,kitapçıkta ise 5w- 30 yazıyor bu ikisi arasında nasıl bir fark vardır ve hangisini kullanmak daha mantıklı ,Adana'da yaşıyorum bu arada, kışın bazen daha soğuk olan Maraş a gidiyorum ,şimdiden teşekürler
Sadece adana şartlarında 5w40 yeterli olur, tabi eksiltme durumunu bilmiyoruz, ancak maraş gibi soğuk yerlerde 5w30 daha optimal olur
Eksiltme durumu ve LPG faktörü olduğundan gözlemlemek lazım
Ancak 5w30 sizi kurtarır gibi geliyor 7000 km de 1 lt yi geçmiyorsa eksiltme miktarı

mavimavi21

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
arkadaşlar merhaba. son bakımımda motul 5w-30 yağ koydum. henüz birkaç bin km olduğundan dolayı yağ eksiltme var mı gözlemleme zamanı gelmedi :) aracım 115 binde ve lpgli olduğundan biraz yağ eksiltme olayı var zaten. fiyat, konfor ve ses bakımından mükemmel bir yağ. bakıma doğru eğer ciddi bir eksiltme olmazsa motul yağı kullnmaya kesinlikle devam edeceğim.

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
istediğimiz yağı kendimiz alıp götürsek yetkili servis sorun çıkarır mı? Yoksa illa onların sattığı dexelia veya castrol mu olmalı?

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
motul yağlarda ciddi indirim görünüyor.. Bizim araçlara hangisini önerirsiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
motul yağlarda ciddi indirim görünüyor.. Bizim araçlara hangisini önerirsiniz?

Üreticinin vermiş olduğu spesifikasyonları karşıladıktan sonra piyasadaki üst segment markaların hepsi de olur... Castrol, Bp, Mobil, Shell, Motul, Liqui Moly, Repsol, olabilir. İllaki marka derseniz de; ben Liqui Moly derim. :)

Kullanmadım ama içimde kaldı. :p

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
ben son bakımda dexelia koydurmuştum.. Motul hakkında çok olumlu yazılar okuyorum..çok sessiz ve düşük sıcaklıkta çalışıyor gibi yorumlar görüyoruz..kullananlar görüşlerini paylaşabilirler mi?

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
istediğimiz yağı kendimiz alıp götürsek yetkili servis sorun çıkarır mı? Yoksa illa onların sattığı dexelia veya castrol mu olmalı?
Aracın garantisi yok ise servise gitmeye gerek yok, yok yere 180 tl işçilik alıyorlar. Eğer yağı kendiniz götürürseniz sadece servis kaydına servisten satın aldığınız ürünleri geçiyorlar yağı yazmıyorlar.

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FKorkmaz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri

Aynı araca sahibiz. Ben Liqui Moly Top Tec 4200 5w-30 yağını kullanıyorum. Daha önce de burada belirtmiştim, herkese de tavsiye ederim. 5.000 km yol yaptım, şuan aracım 155.000 km'de. Motor hiç olmadığı kadar sessiz. Yağ eksiltme veya yağda bozulma yok.
Soğumaya başladığım aracımdan tekrar zevk almaya başladım. Ama bazen motor sesi duymak istediğimde sessizliği sinir edebiliyor :)

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Aynı araca sahibiz. Ben Liqui Moly Top Tec 4200 5w-30 yağını kullanıyorum. Daha önce de burada belirtmiştim, herkese de tavsiye ederim. 5.000 km yol yaptım, şuan aracım 155.000 km'de. Motor hiç olmadığı kadar sessiz. Yağ eksiltme veya yağda bozulma yok.
Soğumaya başladığım aracımdan tekrar zevk almaya başladım. Ama bazen motor sesi duymak istediğimde sessizliği sinir edebiliyor :)

sizin kullandığınız yağın linkini verdiğim yağdan ne farkı var biliyor musunuz?
LİQUİ MOLY LONGTİME HİGH TECH 5W30 5 LİTRE

FKorkmaz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
sevgili domestos arkadaşımızın "bu yağı kullanmayı isterdim" gibi bir cümlesi ve uygun fiyatıyla almış bulunuyorum.. :) şu an bakımına daha var.. umarım yetkili servis dışarıdan yağ getiriyorum diye arıza çıkarmaz.. aracımın garantisi yok.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
sevgili domestos arkadaşımızın "bu yağı kullanmayı isterdim" gibi bir cümlesi ve uygun fiyatıyla almış bulunuyorum.. :) şu an bakımına daha var.. umarım yetkili servis dışarıdan yağ getiriyorum diye arıza çıkarmaz.. aracımın garantisi yok.
Kötü yorum okumadım. Liqui moly 10-40 var stoğumda ve ilk değişimde kullanmak nasip olur inşallah. :)

Üst Alt