Mazda Usta Tavsiyeleri

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
6-7 ay sanayide çıraklık yaptığımda gözlemlediğim; ne kadar iyi usta olursan ol her işi kusursuz yapamazsın. Ne kadar iyi usta olursa olsun piyasada bin çeşit araba var her aracın parça sökme takma bakım onarım aynı değil illaki farklar var ve iyi bir ustada olsada her araca vakıf olması mümkün değil. Aracın yaşıda varsa birşeyleri söküp takarken bazen deforme olabiliyor.

Ben en çok şuna kızıyorum. İyi usta diye gidiyorsun ama çırağa şunu yap bunu söke dur diyor. Çıraklarda bazen hatalı işlem yapabiliyor yada dikkatsiz davranıyor

Beşer şaşar. Buna lafım yok @HakanEMRE , elbette vida sıyırır, kelepçeyi unutur, hortumu takmaz vs.. bunlar sorun değil giderilir fakat bilerek-isteyerek zarar verince iş başka boyuta geçiyor. Kaldı ki Mazda ustasıyım diyorsun, yıllardır yetkili serviste çalıştım diyorsun, araca vakıfsın demek ki. Komplike olmayan bir işi yaparken bu davranış niye?

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
İşi bilen insanlara usta olmakta zor ha :) ben olsam araçta bariz bişey olmadıkça mumkun değil farketmem.. Mazda araçlara usta konusunda ikitellide ki öner taş ustayı tek geçerim. O ve onun ekibi süper calisiyorlar çok da seffaflar.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben en çok şuna kızıyorum. İyi usta diye gidiyorsun ama çırağa şunu yap bunu söke dur diyor. Çıraklarda bazen hatalı işlem yapabiliyor yada dikkatsiz davranıyor
En ayar olduğum durum, şey gibi düşün her zamanki berberine gidiyorsun tıraşını sevdiğin için ama o çırağa yaptırıyor, işin varsa beklerim derim ya da giderim yani

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
-Japon&Kore Şarj-Marş Dinamo Ustası İbrahim Yiğit 629 Sokak No:82 Akıncılar Yolu Karabağlar İzmir 0 535 407 99 50 - 0 507 669 55 25
Abi bu ustamız aynı yerinde duruyormudur acaba bi bilgin varmı bugün arabaya bi bakayım dedim kapıları bile açamadım aküyü yemiş bitimiş takviye ile çalıştırıp sonrasında 1 saate yakın çalıştırdım sonrasında kontrol ettigimde sadece 0.08A kaçak görünüyordu bu kaçakta aküyü bitirememeli çünkü çok küçük bi akım şuanki aküyü 4-5 ay oldu yeni aldım bundan önceki aküde 1yıl falan gitti etrafımdakilere bakıyorum 4-5-7yılı olan aküler var (ben daha 1.5-2 yılı geçemedim) teyp açtıgımda bile arabayı çalıştırmadan açmıyorum ama nafile bu süre zarflarında ölçtürdüm sarjı falan normal yapıyor demişlerdi farklı 3 yerde onun için işin ehli bi oto elektrik ustası arıyorum bu ustamız sarj marş yaptıgına göre elektrik kaçakdı akü vs. işinede bakıyordur sanırım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi bu ustamız aynı yerinde duruyormudur acaba bi bilgin varmı bugün arabaya bi bakayım dedim kapıları bile açamadım aküyü yemiş bitimiş takviye ile çalıştırıp sonrasında 1 saate yakın çalıştırdım sonrasında kontrol ettigimde sadece 0.08A kaçak görünüyordu bu kaçakta aküyü bitirememeli çünkü çok küçük bi akım şuanki aküyü 4-5 ay oldu yeni aldım bundan önceki aküde 1yıl falan gitti etrafımdakilere bakıyorum 4-5-7yılı olan aküler var (ben daha 1.5-2 yılı geçemedim) teyp açtıgımda bile arabayı çalıştırmadan açmıyorum ama nafile bu süre zarflarında ölçtürdüm sarjı falan normal yapıyor demişlerdi farklı 3 yerde onun için işin ehli bi oto elektrik ustası arıyorum bu ustamız sarj marş yaptıgına göre elektrik kaçakdı akü vs. işinede bakıyordur sanırım.
Telefonla bilgi alabilirsin. :harika:

Cnytsrğ

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 6 Sport
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri - Sedan
Herkese selam. Öncelikle şunu tüm samimiyetimle belirteyim, kimsenin emeğine, ekmeğine mani olma derdim yok. Ancaaakkk, kimse parayı kolay kazanmıyor ve daha da önemlisi kimse enayi yerine konarak kandırılmak, kısacası öpülmek(!) istemez. Bu yüzden tecrübelerimi paylaşmayı borç bilirim.

Mersinde tavsiye edilen ustayı, tam tersi tavsiye etmediğimi belirtmek isterim. Kulaktan dolma bilgiler değil, doğrudan gördüğüm ve duyduğum şeylerden dolayı tavsiye etmiyorum bahsi geçen işyerini. Merak eden olursa özelden daha detaylı bilgi verebilirim kendileriyle ilgili.

Kısmet oldu 2. Mazda'ma biniyorum ve ustasını buldum diyebiliyorum şükür. Bilgisi, dürüstlüğü ve esnaflığına güvenirim ve tavsiye ederim.

İSMET USTA

Ekli dosyayı görüntüle 7498
Herkese selam. Öncelikle şunu tüm samimiyetimle belirteyim, kimsenin emeğine, ekmeğine mani olma derdim yok. Ancaaakkk, kimse parayı kolay kazanmıyor ve daha da önemlisi kimse enayi yerine konarak kandırılmak, kısacası öpülmek(!) istemez. Bu yüzden tecrübelerimi paylaşmayı borç bilirim.

Mersinde tavsiye edilen ustayı, tam tersi tavsiye etmediğimi belirtmek isterim. Kulaktan dolma bilgiler değil, doğrudan gördüğüm ve duyduğum şeylerden dolayı tavsiye etmiyorum bahsi geçen işyerini. Merak eden olursa özelden daha detaylı bilgi verebilirim kendileriyle ilgili.

Kısmet oldu 2. Mazda'ma biniyorum ve ustasını buldum diyebiliyorum şükür. Bilgisi, dürüstlüğü ve esnaflığına güvenirim ve tavsiye ederim.

İSMET USTA

Ekli dosyayı görüntüle 7498
Selamlar bende Mersin'de yaşıyorum iki hafta önce Mazda 6 aldım. İsmet usta Mazda ustası mı?

Ziya Sertaç

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Merhabalar dostlar aracımı 217tüpsüz kullanılmış hiç takılmamış satın aldım 2005 model ve experde amartisörlerden ön sol veya sağ olması lazım patlak denildi sonrası çukura girdiğimde de bozuk bi yolda direksiyon kendini sağa sola atıyor ve hissettiriyor arka veya önden sesler duymaya başladım bozuk bir yolda nereye göstermeliyim ? ayrıca İlk marşa basıp Çalıştırdıktan sonra titreme hissediyorum ama belli bi yolda yürüyüp durunca tamamen sessizleşiyor bunun gibi bir çok sorum var beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim acemiyim bu konularda saygılar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar dostlar aracımı 217tüpsüz kullanılmış hiç takılmamış satın aldım 2005 model ve experde amartisörlerden ön sol veya sağ olması lazım patlak denildi sonrası çukura girdiğimde de bozuk bi yolda direksiyon kendini sağa sola atıyor ve hissettiriyor arka veya önden sesler duymaya başladım bozuk bir yolda nereye göstermeliyim ? ayrıca İlk marşa basıp Çalıştırdıktan sonra titreme hissediyorum ama belli bi yolda yürüyüp durunca tamamen sessizleşiyor bunun gibi bir çok sorum var beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim acemiyim bu konularda saygılar
Profilinde Ankara'da olduğun anlaşılıyor. www.remotomotiv.com.tr tavsiye ederim.

abcsefa

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Gri-Hatchback
Ankara Herter Mazda yetkili servisinden de destek alabilirsiniz. Birşey yaptırmasanız bile dilerseniz teknik anlamda ve sorunların doğru tespiti anlamında hizmet alabilirsiniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ankara Herter Mazda yetkili servisinden de destek alabilirsiniz. Birşey yaptırmasanız bile dilerseniz teknik anlamda ve sorunların doğru tespiti anlamında hizmet alabilirsiniz.
Herter, forum üyelerine yaptığı indirimi bitirdiği için tavsiye etmiyoruz... ;)

murad

Katılımcı
Merhaba herkese,
1,5 ay önce Muğla-Fethiye'ye yerleştim. İstanbul'da servis işi kolaydı ama Fethiye içinde yada civarında bizim skyactivlerden anlayan Mazda özel servisi tavsiye edebilecek olan var mı? Yoksa tek alternatifim Muğla Gören otomotiv yetkili servis mi?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba herkese,
1,5 ay önce Muğla-Fethiye'ye yerleştim. İstanbul'da servis işi kolaydı ama Fethiye içinde yada civarında bizim skyactivlerden anlayan Mazda özel servisi tavsiye edebilecek olan var mı? Yoksa tek alternatifim Muğla Gören otomotiv yetkili servis mi?

Rutin bakımlar için Fethiye'de özel servis/usta bulmak zor değildir bence. Yetkili servis ihtiyacı olursa da; Muğla Gören Otomotiv için o kadar yolu gitmeye değer.

murad

Katılımcı
Rutin bakımlar için Fethiye'de özel servis/usta bulmak zor değildir bence. Yetkili servis ihtiyacı olursa da; Muğla Gören Otomotiv için o kadar yolu gitmeye değer.
Teşekkür ederim. 66.000 km olduk. Son bakımı 61.000 de Adem ustada yaptırmıştım. 70.000 gibi rutin bakım için buralarda halledebilirim umarım. Sanırım 80.000 km de otomatik şanzıman yağı değişimi ve buji değişimi var Adem usta söylemişti.

Zafer

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Hatchback
Mrhb ankarada gercekten güvendiğiniz usta varmi varsa önermenizi rica ediyorum teşekkür ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mrhb ankarada gercekten güvendiğiniz usta varmi varsa önermenizi rica ediyorum teşekkür ederim

Mesajının taşındığı bu konuyu ve yukarıdaki linki inceleyebilirsin.

Zafer

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Hatchback
Sanırım kimse kefil olacağı mazda 3 ustası tanimiyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sanırım kimse kefil olacağı mazda 3 ustası tanimiyor
Daha önce yazmıştım Ankara'da tavsiye edilecek ustaları... ;)

Kefillik olgusu değil de, tavsiye diyelim. Şahsen; babama kefil olmam, kimseye de "bana kefil ol" diyemem... :)

Ankara'da hem yetkili servis tecrübesi, hem özel servis uygunluğu derseniz bu kriterlerde tek adres var; www.remotomotiv.com.tr
Gidersiniz, gitmezsiniz, tecrübe edersiniz, beğenirsiniz, beğenmezsiniz orası sizin takdirinizdir artık.

Kolay gelsin.

Zafer

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Hatchback
Oraya gittik aslında arabanızın üst kapağı sökeceğiz 4500 tl fiyat biçtiler açtıktan sonra masrafınız 10000 bulabilir dediler bende bir yere bakarak açtırmak istemiyorum doğrusu bundan dolayı kararsizim

Üst Alt