Mazda Usta Tavsiyeleri

mehmet-eses

Aşk-ı Mazda
Araç Markası
2005 Mazda 3 -Otomatik
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri - Sedan
Listeye ilave olarak Eskişehir’de Cengiz Oto tavsiye ederim, Cengiz Usta ile beraber Eskişehir de Esoto Mazda yetkili servisinde beraber çalıştık,tecrübeli bilgili yılların ustasıdır. Oto Cengiz- Cengiz Akın

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Listeye ilave olarak Eskişehir’de Cengiz Oto tavsiye ederim, Cengiz Usta ile beraber Eskişehir de Esoto Mazda yetkili servisinde beraber çalıştık,tecrübeli bilgili yılların ustasıdır. Oto Cengiz- Cengiz Akın
Açık adres veya telefon numarası alabilirsek, ilk mesaja ekleme yapalım. Teşekkürler.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Manisa Merkez mazda ustası tavsiyesi
Zirve oto -İbrahim usta (Mazdacı ibrahim )

Cep tel :0535 242 29 76
75. Yıl Mahallesi, 5317. Sk. No:6, 45030 Yunusemre/Manisa
Manisa merkezdeki mazda servisinde uzun yıllar çalışmış ustamız manisa içinde servis arayanlar için tavsiyemdir.

Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz -Sedan
Dostlar selamın aleyküm, Sizlere bir konu danışacaktım. Okuduğum ve araştırdığım kadarı ile bir kaç tane işinde kalifiye usta gördüm, buldum. Benim ikamet ettiğim yere yakın oldukları için (Kocaeli Darıca) Fatih usta ve ümit ustayı ayrı, bana uzak olsa da işinde gerçekten çok çok muazzam olduğu için de Adem ustayı ayrı yazıyorum, tutuyorum.
Bunlardan birincisi; Ekinci otomotiv, Adem usta (Güngören)
İkinci; Fsm otomotiv, Fatih usta (Sultanbeyli)
Üçüncüsü; sevinç oto, Ümit usta (Pendik)
Sizlerden ricam ustalık işçilik sadece insana müşteri (para) gözüyle bakmayacak karakterli işinin ehli bir usta önermeniz tavsiye etmeniz. Ben arabamı seviyorum ve benim arabamı, beni üzmeyecek pişman etmeyecek bir ustaya emanet etmek istiyorum her konuda.
Teşekkür ediyorum şimdiden hepinize, sağolun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
*İstanbul Avrupa ==> Adem Usta
*İstanbul Anadolu ==> İkiler Mazda Taber Usta
*Kocaeli Körfez ==> Gülünce Otomotiv
*Kocaeli Merkez ==> Fatih Usta

Tavsiye edilen değerli ustalarımız.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Konya da Honda hakan var , Honda grubuna bakıyor özellikle ancak Mazda dan anlamam demişti. Kesinlikle ustalığı ve kişiliği çok iyidir . 5337791100. Yalnız kaporta işleri için yönlendirdiği İlhami usta dan ben memnun kalmadım çok pahalı fiyat çekti ve fiyatı arabayi teslim edene kadar bana söylemedi bir hafta oyaladi beni bilginiz olsun o kaportacı ile ben asla çalışmıyorum kimseye tavsiye etmiyorum

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
İyi günler Samsunda gülsan sanayide fren ustası bilen var mıdır bizim arabanın sol arka fren merkezi dağılmış el freni tutmuyor onu baktıracağımda bildiğim frenci yok

ilkerc

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Füme - Hatchback
İyi günler, iyi akşamlar dilerim.
Hatay'da bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz usta var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

ilkerc

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Füme - Hatchback
Veli abi İskenderun’da yok, Antakya’da iyi ustalar var ama ben tanımıyorum.
Arsuzdaysanız yardımcı olurum, iyi bir ustamız var.

Antakya'dayım. Çok teşekkür ederim. Antakya'da bildiğiniz usta bulursanız çok daha iyi olur. :)

Wildboytam35

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
Kolay gelsin m3 aracım ile tavsiye üzerine özcan mazda servisine gittim, yine siteden tavsiye ve arastirmalar neticesinde
-yağ 5 litre motul marka 257 tl
-filitreler hava polenfiltron,yağ bosch marka 115 tl
-4 fren kontrolü ve temizliği
  • buji , ve motor kayış zincir kontrolü
  • motor bölümü yikanması
  • işcilik = 250 tl
  • Toplam 622 tl ye 90 bin km bakımı yapıldı
  • toplam 2 :15 dk
ozan usta 90 bin km periyodik bakımlarımızı yaptı cok guzel oldu işinin ehli bir usta ozan usta tavsiye ediyorum.

Turgut izmir

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kum Gri Sedan
Herkese iyi günler izmir de sağlam motor tamircisi varmı bildiğiniz benim ihtiyar delikanlı da üfleme var kulbütör deki yağ kaçagıda o yüzden miş 1988 1991 mod 626 2.0 şimdiden teşekkürler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese iyi günler izmir de sağlam motor tamircisi varmı bildiğiniz benim ihtiyar delikanlı da üfleme var kulbütör deki yağ kaçagıda o yüzden miş 1988 1991 mod 626 2.0 şimdiden teşekkürler
Konu açmadan önce forumda arama yapmak herkesin işini kolaylaştırır... ;)

Mesajının taşındığı bu konuyu incelemekte fayda var. İlk sayfada ustalar adresleri ile birlikte verilmiştir...

İzmir için ağırlık olarak, Tosun Usta ve Cihangir Usta tavsiye edilmektedir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben Kars’tan İzmir’e aracımın bakımları için gittim tosun usta birde Özcan usta vardı sanırım ilgilendiler sağolsunlar ağır bakımları yaptım memnunda kaldım .
Tosun ustamızın ismi, Özcan da işyerinin ismi... Mazda Özcan

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
*İstanbul Avrupa ==> Adem Usta
*İstanbul Anadolu ==> İkiler Mazda Taber Usta
*Kocaeli Körfez ==> Gülünce Otomotiv
*Kocaeli Merkez ==> Fatih Usta

Tavsiye edilen değerli ustalarımız.

Kocaeli merkez için şöyle bir düzeltme ve tecrübemi aktarayım:

Düzeltme: Konunun ilk mesajında Kahveci Oto-Fatih Kahveci yazılmış. Kahveci Oto doğru fakat isim Fatih Kahveci değil isim Fatih Akar. Bir usta! daha var orada ismi Hikmet Kahveci. Bu ustadan! dolayı Kahveci Oto dükkan ünvanı olmuş.

Tecrübe: Çatal Tuning ve Haldız yetkili servis harici arabamı başka yere götürmem. Fakat bu corona döneminde servise gitmek mümkün olmayınca yetkili servise yakın Kahveci Otoya gittim. Önden tıkırtı geliyordu, Fatih usta açtı baktı z-rot dedi. Amortisörlerden biri de patlaktı, hazır araba lifte girecekken amortisörleri de değiştirmek iyi olur dedim. Pazarlık yaptık, parçayı sipariş ettik. Ertesi gün saatinde gidip işe başladık. Mazda olunca konu konuyu açtı. Fatih usta ile sohbet ederken, Hikmet Usta! arabanın işlerine başladı 2 z-rot ve 2 amortisör değişecek. Amortisörleri değiştirirken farkettim ki pikaçu yaralanmış bariz bir şekilde. Arabanın çalışmasına gidişine etki edecek birşey değil ama gözüm gibi baktığım arabama aptalca bir sebep öne sürerek ve bilerek 2 çentik atmış. Normalde sinirlenirim ama Allahtan birşey demedim nedense. İş bitti ben çıktım, o günden beri aklıma geldikçe üzülürüm. Evet usta olabilirler, evet Mazda yetkili serviste çalışmış olabilirler ama bu yapılan kendi ekmeğine leke sürmektir.

Bana soran arkadaşıma, forumdaşıma bu işletmeyi tavsiye etmem. 80 km giderim Kadir-Muratla 2 çay içerim kafam rahat olur. 100 km giderim Adem ustayla 2 dakika sohbet eder işimi halleder geri dönerim ama bir daha o dükkana adımı atmam. İşçilik ustanın hakkıdır ama müşterinin hakkı bu olmamalıdır.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Kocaeli merkez için şöyle bir düzeltme ve tecrübemi aktarayım:

Düzeltme: Konunun ilk mesajında Kahveci Oto-Fatih Kahveci yazılmış. Kahveci Oto doğru fakat isim Fatih Kahveci değil isim Fatih Akar. Bir usta! daha var orada ismi Hikmet Kahveci. Bu ustadan! dolayı Kahveci Oto dükkan ünvanı olmuş.

Tecrübe: Çatal Tuning ve Haldız yetkili servis harici arabamı başka yere götürmem. Fakat bu corona döneminde servise gitmek mümkün olmayınca yetkili servise yakın Kahveci Otoya gittim. Önden tıkırtı geliyordu, Fatih usta açtı baktı z-rot dedi. Amortisörlerden biri de patlaktı, hazır araba lifte girecekken amortisörleri de değiştirmek iyi olur dedim. Pazarlık yaptık, parçayı sipariş ettik. Ertesi gün saatinde gidip işe başladık. Mazda olunca konu konuyu açtı. Fatih usta ile sohbet ederken, Hikmet Usta! arabanın işlerine başladı 2 z-rot ve 2 amortisör değişecek. Amortisörleri değiştirirken farkettim ki pikaçu yaralanmış bariz bir şekilde. Arabanın çalışmasına gidişine etki edecek birşey değil ama gözüm gibi baktığım arabama aptalca bir sebep öne sürerek ve bilerek 2 çentik atmış. Normalde sinirlenirim ama Allahtan birşey demedim nedense. İş bitti ben çıktım, o günden beri aklıma geldikçe üzülürüm. Evet usta olabilirler, evet Mazda yetkili serviste çalışmış olabilirler ama bu yapılan kendi ekmeğine leke sürmektir.

Bana soran arkadaşıma, forumdaşıma bu işletmeyi tavsiye etmem. 80 km giderim Kadir-Muratla 2 çay içerim kafam rahat olur. 100 km giderim Adem ustayla 2 dakika sohbet eder işimi halleder geri dönerim ama bir daha o dükkana adımı atmam. İşçilik ustanın hakkıdır ama müşterinin hakkı bu olmamalıdır.
6-7 ay sanayide bir ustanın yanında takıldım gözlemlediğim; ne kadar iyi usta olursan ol her işi kusursuz yapamazsın. Ne kadar iyi usta olursa olsun piyasada bin çeşit araba var her aracın parça sökme takma bakım onarım aynı değil illaki farklar var ve iyi bir ustada olsada her araca vakıf olması mümkün değil. Aracın yaşıda varsa birşeyleri söküp takarken bazen deforme olabiliyor.

Ben en çok şuna kızıyorum. İyi usta diye gidiyorsun ama çırağa şunu yap bunu söke dur diyor. Çıraklarda bazen hatalı işlem yapabiliyor yada dikkatsiz davranıyor

Üst Alt