Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Bir kaç ay önce bizim şirket aracındada aynı durum oldu. Sürekli havası iniyordu lastiklerin. Artık jantlara ne olduysa yeni jant almıştık. Çok tuhafıma gitmişti benim de..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Tipitipe lastik alacağım, 155/70/13 önerisi olan ?
Evet yanlış duymadınız 155/70/13 :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Dört mevsim lastikler ne yazın mutlu ediyor ne de kışın güven veriyor. Yaşadığınız yer çoğunlukla yağmurlu ve 20-30 derece arasındaysa mantıklı.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Ömrünü tamamlamış Michelin'lerden Falken 195/65 R15'lere geçeceğim yarın. Etiket değerleri ile fiyat endeksi makul seviyede olduğu için tercih ettim. Yoldaki yansımalarını tecrübe edince göreceğim ancak nette genel olarak beğeniyle bahsedilen yorumlar yapılmış Falken için.
4 yıl önce başlayan Falken maceramız bitmek üzere...

IMG_20220908_173419.jpg
IMG_20220908_173428.jpg
Arka lastiğe çivi girdiği için tamirdeyken çektim bu fotoyu ve durumu şu an bu halde, önleri hiç sormayın. Kabak desek başımız ağrımaz.

Önceki Michelin'lerin dişleri sıfırlanmadan lastik sertleştiği için kızaklıyordu, Falken'lerde ise dişler sağlamken kızaklama yaşamadım. Ancak (öznel bir yorum) yakın zamanda dişler sanki çok hızlı eridi. Ben ıslak yolda aracın kaymaya başlaması üzerine dikkat kesilince dişlerin tükendiğini farkettim.

Falkenle genel olarak -fiyatı dolayısıyla- iyi denilebilecek bir geçmişimiz oldu ancak birkaç sıkıntı da yaşamadık değil.

Öncelikle daha önce burada da anlattığım şekilde yanaktan lastik patladı. Daha sonra yine bir arkadaşımın aracındaki Falken de yanaktan patlamayla değiştirildi. Servis işi yapan bir abimiz de araca asla Petlas takmayacağını, yanaktan çok çabuk balon yaptığından bahsetmişti. Petlas ile Falken, Türkiye'de Abdülkadir Özcan grup fabrikalarında üretildikleri için yaşadığım tecrübeler ve servisçi abinin anlatımlarıyla Falken'in de yanak konusunda sağlam olmadığı fikrini güçlendirdi.

Ayrıca yıl olarak 4. yılın içinde de olsak km bazlı 28bin km'de tekerlerin kabak olması da başka bir tartışma konusu. Dişler sağlamken kızaklama yaşamamak olumlu bir yaklaşımken 28bin km'de ön tekerlerin kabaklaşması ve çatlamalar pek de olumlu olamayacaktır.

Neyse 4 yıllık Falken kullanıcısı olarak yorumumu kenara koymuş oldum. Falken'e tu kaka demiyorum ancak bu seferki lastikte başka markaya yöneleceğim. Fiyat olarak yine orta yollu firmalara yöneleceğim.

Bridgestone destekli olan Sabancı garantisiyle Lassa Greenways'e ne dersiniz ey cemaat..

Son düzenleme:
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Nokian niye almadın?

Çok pahalı değil ki standart fiyatta
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Xiaomi çok aradım ama bulamadım :D

@universitely76 falken al, son derece memnunum nazar değmesin
Telefonun azizliğine uğrayıp mesajı daha yeni oluşturmaya başlamışken yayınlayınca hatalı bir yönlendirme oldu. 4 yıl önce aldığım lastiklerin muhasebesini yapıyoruz dostlar yeniden Falken deel :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Telefonun azizliğine uğrayıp mesajı daha yeni oluşturmaya başlamışken yayınlayınca hatalı bir yönlendirme oldu. 4 yıl önce aldığım lastiklerin muhasebesini yapıyoruz dostlar yeniden Falken deel :)

İyi olmuş. Nokian almazsan Bülent gelince seni bile yer :koptum:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@universitely76
Michelin üretimi Taurus marka lastik aldım, parke taşı yolda hafif sesi dışında mükemmel diyebilirim, tavsiye ederim hocam.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
4 yıl önce başlayan Falken maceramız bitmek üzere...

Ekli dosyayı görüntüle 62956
Ekli dosyayı görüntüle 62955
Arka lastiğe çivi girdiği için tamirdeyken çektim bu fotoyu ve durumu şu an bu halde, önleri hiç sormayın. Kabak desek başımız ağrımaz.

Önceki Michelin'lerin dişleri sıfırlanmadan lastik sertleştiği için kızaklıyordu, Falken'lerde ise dişler sağlamken kızaklama yaşamadım. Ancak (öznel bir yorum) yakın zamanda dişler sanki çok hızlı eridi. Ben ıslak yolda aracın kaymaya başlaması üzerine dikkat kesilince dişlerin tükendiğini farkettim.

Falkenle genel olarak -fiyatı dolayısıyla- iyi denilebilecek bir geçmişimiz oldu ancak birkaç sıkıntı da yaşamadık değil.

Öncelikle daha önce burada da anlattığım şekilde yanaktan lastik patladı. Daha sonra yine bir arkadaşımın aracındaki Falken de yanaktan patlamayla değiştirildi. Servis işi yapan bir abimiz de araca asla Petlas takmayacağını, yanaktan çok çabuk balon yaptığından bahsetmişti. Petlas ile Falken, Türkiye'de Abdülkadir Özcan grup fabrikalarında üretildikleri için yaşadığım tecrübeler ve servisçi abinin anlatımlarıyla Falken'in de yanak konusunda sağlam olmadığı fikrini güçlendirdi.

Ayrıca yıl olarak 4. yılın içinde de olsak km bazlı 28bin km'de tekerlerin kabak olması da başka bir tartışma konusu. Dişler sağlamken kızaklama yaşamamak olumlu bir yaklaşımken 28bin km'de ön tekerlerin kabaklaşması ve çatlamalar pek de olumlu olamayacaktır.

Neyse 4 yıllık Falken kullanıcısı olarak yorumumu kenara koymuş oldum. Falken'e tu kaka demiyorum ancak bu seferki lastikte başka markaya yöneleceğim. Fiyat olarak yine orta yollu firmalara yöneleceğim.

Bridgestone destekli olan Sabancı garantisiyle Lassa Greenways'e ne dersiniz ey cemaat..
Modeli neydi?
Sincera SN110 mu
Ziex ZE310 mu

Üst Alt