Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
Ekli dosyayı görüntüle 63249

Kışlık lastik olarak kendilerini almayı düşünüyorum. Etiket değeri C-A ya da daha iyi bir değer olup bu fiyatta başka lastik göremedim. Olumlu ya da olumsuz tecrübesi olan var mı acaba ?
geçen sene aldım bu lastikten. aracım 2005 BK kasa lastik ölçülerim 205-55-16. Bence bir kış lastiğine göre gayet sessiz ve konforlu. ıslak zemin performansı ve tutuşu gerçekten güzel. kardaki performansı da iyi, alır almaz dik bir rampada yerde yaklaşık 5-6 cm kar varken durdum ve kalkmayı denedim. sonuç başarılıydı. sonrasında güzel karlı yollarda test ettim ve beni hiç tehlikeye düşürmedi

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
geçen sene aldım bu lastikten. aracım 2005 BK kasa lastik ölçülerim 205-55-16. Bence bir kış lastiğine göre gayet sessiz ve konforlu. ıslak zemin performansı ve tutuşu gerçekten güzel. kardaki performansı da iyi, alır almaz dik bir rampada yerde yaklaşık 5-6 cm kar varken durdum ve kalkmayı denedim. sonuç başarılıydı. sonrasında güzel karlı yollarda test ettim ve beni hiç tehlikeye düşürmedi
Bilgi için teşekkürler

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Nokian kışlığından memnun olmayan birisi de duyduk, kıyamet alametleri bunlar hep.
Yalnız yaz lastiklerini 3500e almışım Nisan'da şimdi kış lastiklerini 6000 liraya alacağım. Enflasyona bakar misin. Babain gozina eleyim :D ulan ne hallere geldik benim 1 aylik kazancım 4 lastik

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yalnız yaz lastiklerini 3500e almışım Nisan'da şimdi kış lastiklerini 6000 liraya alacağım. Enflasyona bakar misin. Babain gozina eleyim :D ulan ne hallere geldik benim 1 aylik kazancım 4 lastik
1 aylık ile 1 lastik alamayana kadar durmah yoh yola devam. Reyiz kurtaracak bizi az daha sabır.

:huhuu:

Halil81

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Yeşil Sedan
Selam dostlar. Aracımın üzerindeki lastiklerden hiç memnun değilim. 2017tarihli 195.55.15 ebadında. Yazlık takım lastik almak istiyorum. Tecrübe edindiğiniz Marka ve ebat önerisi yaparmısınız?

Ekli dosyalar

• 6A764EBA-6E0F-4C78-8760-DD787B0BE8F3.jpeg
    6A764EBA-6E0F-4C78-8760-DD787B0BE8F3.jpeg
    617.1 KB · Görüntüleme: 6

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selam dostlar. Aracımın üzerindeki lastiklerden hiç memnun değilim. 2017tarihli 195.55.15 ebadında. Yazlık takım lastik almak istiyorum. Tecrübe edindiğiniz Marka ve ebat önerisi yaparmısınız?
Fiyat odaklı düşünüyorsan Michelin'in ürünü Taurus var tavsiye ederim. Kilit taşlı yollarda hafif ses var ama yumuşaklığı konforlu.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
195\50\15 olmalı orjinal ebat, eğer öyleyse bu ebatta bir lastik almanızı öneririm. Gerisi bütçe işi

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Nokian ah nokian. 4 yılda bir kere kış oldu bu da vedalaşmak icin bir vesileymis. Memnun olanlara saygı duymakla beraber benim işimi görmedi ne çamurda ne karda memnun kaldım. Berbat diyemem demek istemem ama tekrar dönüp bakmadim continental ts870 aldim bir de onu deneyelim bakalım.

Halil81

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Yeşil Sedan
Fiyat odaklı düşünüyorsan Michelin'in ürünü Taurus var tavsiye ederim. Kilit taşlı yollarda hafif ses var ama yumuşaklığı konforlu.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Michelin bayilerinde bulunurmu taurus markası?
Mesaj otomatik birleştirildi:

195\50\15 olmalı orjinal ebat, eğer öyleyse bu ebatta bir lastik almanızı öneririm. Gerisi bütçe işi
Önceki araçlarım hep bmw serileriydi sol kapı içinde etikette jant lastik ebatı ve lastik hava basınç bilgileri vardı. Bu bj ler de nerde bulabilirim bu bilgiyi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Michelin bayilerinde bulunurmu taurus markası?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önceki araçlarım hep bmw serileriydi sol kapı içinde etikette jant lastik ebatı ve lastik hava basınç bilgileri vardı. Bu bj ler de nerde bulabilirim bu bilgiyi
Bayilerde bulunur illaki, "herlastik" isimli lastik bayisinden almıştım, internet ortamında da mevcut yerler var.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bu arada Goodyear Efiperf2 mi alsam diye bakınırken testlerde Hankook ventus prime 4 ciddi atılımı olduğunu iyi dereceleri olduğunu gördüm.
Kullanan, özellike de 1-2 yaz sezonunu tamamlamış olan arkadaşlar varsa bi yorumda bulunabilecek benim için faydalı olur. Yeni yıla girmeden,yeni yıl zamlarını yemeden 17" lere yaz lastiklerini alıp koysam iyi olur.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Bu arada Goodyear Efiperf2 mi alsam diye bakınırken testlerde Hankook ventus prime 4 ciddi atılımı olduğunu iyi dereceleri olduğunu gördüm.
Kullanan, özellike de 1-2 yaz sezonunu tamamlamış olan arkadaşlar varsa bi yorumda bulunabilecek benim için faydalı olur. Yeni yıla girmeden,yeni yıl zamlarını yemeden 17" lere yaz lastiklerini alıp koysam iyi olur.
Falken kullanıyorum Nisan ayindan beri ve çok memnunum. Sessiz bir lastik ve ıslak zemin tutuşu muhteşem, ayrıca güven veriyor bunu hissediyorsun. Falken ziex ze310 lastik modeli. Islak zemin etiketi A yakıt tasarrufu etiketi C

Üst Alt