Mazda 626 GE (1991-97) Motor ve Rölanti Sorunları

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapağın üst contası değişecek anladığım kadarıyla, klasik yağ sızdırmasından dolayı...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Adem usta kapak ince, değişecek diye belirtmişti..
O sebeple bi abimizden kazalı aracına ait kapak aldım taksitle ödeyeceğiz, inşallah tutar..
Kapak kargoya verildi bende şuan Ankaradan contaları y.servisten alacağım..
Son demdeyiz..
Ötesi yok artık..
Ama kapak olur ise 6000 uzeri harcanan araba tam sıfır olacak...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hadiya olsun artık ben gerildim burada valla. İnşallah olacak bu sefer.

Bugün Ankaradan geldik şükür sorun çıkmadı araçta ve 22 krş yakıt yakmış..
Giderken ısı müşürünü deneme amaçlı çıkarmıştım 35 kuruş yakıt :)))))
inanılmaz bir fark var. Aracım Lpg de rölanti iyi benzinde rezalet ve çiğ atmasını gözle görebilirsiniz...
Neyse şehir içine geldik Afyon'da araç hararet arttı ve sapıtmaya başlıyor rölantide durunca,
Servisten conta filtre vs aldım kapağıda sabah kargodan alacağım. Bir tanıdığımın sanayi dışında bulunan atolyesinde kafa kafaya verip açacağız..
Tüm dökümanlar malzemeler hazır sadece 70 km sorunsuz yol gidebilmem yeterli olacak inşallah..
Sabır..

Evet dün gece 2 ye kadar çalıştık..
Kapağı değiştirdik tüm lifterlerini tertemiz yaptım gelen kapak 1 yıl önce Kocaeli yetkili seviste yapılmış araç sonrada kaza yapmış, bu şekilde teyit edilmişti. Siboplar dahi orjinal kapakta sorun yok.
Soğuk halde komprasyon ölçtüm tüm değerler 11-12 arasında çıktı yani kaçak yok. Motorun marş esnasındaki haraketi dahi değişti.
Kapak montajından sonra marşa bastık sente I-E şeklinde denk ancak araç çalışmadı, ara verdik ben ayrıldım sanırım h.içi bakacaktır.
Bir iki gün daha inşallah olumlu olacaktır..
Resimleri ekleyeceğim.
Bu arada kapağın yerine oturtulması ile triger kapakları montajı hariç % 90 lık kısmını kendim yaptım:))
Usta dediğim kişi arkadaşım, sanayide iş yeri falan yok evinin yanında full ekipmanlı küçük bir atolye.
Mazda dan anladığı söylenemez ama gayretli birisi..
İmkan olmadığından Adem ustaya bırakamadık, bizde elimizden geldikçe uğraştık...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Maşallah uğraşınıza, enerjinize ve azminize, hayırlısıyla olacak bu iş inşallah.

Kendim yaptim ama usta yanimdaydi telkin ve onerileri oldu muhakkak. Triger bir dis geri alacagiz artik ben bekliyorum gelismeyi yazacagim.. Adamina sıkıstirmaya gerek yok..

Arabada benzin otomatiğinin yani geri dönüşün çalışmadığını benzin giriş hortumunun şiştiğini gördüm marş yapınca söktüm ve malesef hava verince her iki yanından da çalışmıyor...
Vakum görevi yapamıyor ve araba çalışmıyor malesef bu parça geldi bugün yarın deneyeceğiz nasipse..

Sen bu gidişle usta olursun abi diyeyim :D
Birçok kısmı yapıyorum zaten...
Artık trigeri yardımsız yapıyorum ama takarken alt kasnağa 22 lokma ile yardımcı olacak ve kasnağın birine kayışı takarken saptırma klavuzunu alyanla birinin tutması şart:))
Bu kadar yapabiliyorum birde triger kapaklarını takabilsem tamam...
Yazın 1 ay izin alıp Adem Ustaya çıraklık yapsam kabul ederse o zaman çırak oluruz....

Evet yeni gelen kapağı nihayet bugün bitirttim....
Dünya varmış mı desem çok şükür mü desem bilmiyorum ama neler neler yaşadık....
Yavaş yavaş yazacağım tecrübeye bakın simdi...

Üst Alt