Mazda 626 GE (1991-97) Motor ve Rölanti Sorunları

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İnşallah ufak sıyrıklarla atlatılır, girildi bu yola artık, bir an önce huzura ereriz inşallah.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Zaten tekrar motor yapılması gerekir ise gücüm yetmez maddi olarak..
6000 üzeri toplamda gitti 14500 ü buldu araç...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

:( :(

Tamda burada bence; yol ikiye ayrılıyor...

1-Mazda sorun oluşturduğunda işin içinden mi çıkılmıyor??

2-Yoksa; sorunun kaynağını bulup tedavi edecek ustalar mı azınlıkta veya bulunmuyor?

Ben Adem Usta ve benzerlerini tenzih ederek, her zaman ikinci seçeneğin geçerli olduğunu düşünüyorum...

Bencede 2. geçerli...
Kasap gibi biçmeseler sorun olmaz ama malesef biçiyorlar, toplanmıyor sonrada...
Yada toplaması pahalı oluyor...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Birçok parçan sıfır vede japon galiba. Bence motor yeniden yapılacak bir durum olmaz gibi.

Baya ugrastın biraz daha sabret bakalim Ali abi. [member=66]Adem Usta[/member] 'dan haberleri bekliyoruz...

-Mobil uygulamadan gönderildi-

Evet son noktayı koyduk arkadaşlar....

Adem Ustamızla görüştüm az önce...
Allah razı olsun kendi gerçekten ilgili bir insan, müteşekkir oldum yaklaşımlarıyla..

Araç çok ama çok kurcalanmış, krank taşlanmış ki Mazda da bu işlem yapılmazmış..

Araba ısınıyor malesef..
Olmayan komprasyon için kendinden çıkma lifter buji kablosu buji takıp derlemiş...

Tam olarak tekrar açıp motoru yapması gerekir ki on numarada olacaktır bunun için maddi gücüm olsa idi yaptıracaktım tekrardan ama malesef bu durumum yok...

O şekilde gittiği yere kadar aracı sıkıştırmadan kullanacağım, kaldığı yerde ise parçalayıp işe yarar olanları satar kasayıda hurdaya verir geçeriz...

Dünyanın en iyi Doktoruna her yeri kanser olan bir insanı teslim etseniz iyileştiremez...

Buradan çıkardığım sonuç şu...

Bu tip araçlar alınırken anlayan birisine gösterilecek ama gerçekten anlayan birisine ve en ufak bir şey olmaz dediğimiz arızalar bile ehemniyetli ellere teslim edilecek..

Adem Bey olmasa arabayı bile çalıştıramadılar... Bu insanlara motor yaptırdık sonuçlarıda bize bu şekilde döndü...

Keşke Hakan ın sözünü dinleyip ilk baştan Adem Beye gitseymişiz hem bu kadar para gitmezdi hemde aracımız süper olurdu....

Keşke imkanım olsa şimdi de yaptırabilsem ama malesef yok...

İlgilenen dinleyen yazan herkese başta Adem ustamız olmak üzere çok teşekkür ediyorum....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kime ne desek boş, keşke demek hepten bomboş... Senin ne çektiklerini okurken ben geriliyordum ki, senin durumunu tahmin edemem. Allah beterinden saklasın, olayda emeği(!) olan ustacıkları Allah'a havale ederek, Adem Usta'ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum... Allah işini gücünü rast getirsin.

Sağlıcakla...

Ben gerilmiyorum Veli abi..
Dersler çıkardım varsa geri kalan ömrüm için....
Ve burda değerli olduğunu düşündüğüm arkadaşlar kazandım....
Onun için araba konusunu aştım artık...
Olur ise bir süre bineceğim o şekilde olmaz ise bir süre den sonra güzel bi D segmenti paramıza göre bakacağız tekrardan..
Allah hastalık vermesin ve özgürlükten mahrum etmesin..

Abi herşeye hazır olmalı insan bunlar bile dert sahiplerine anlatsan güler geçer..
Adem usta efendice sakin kullanırsan bu şekilde kullanarak götürebilirsin dedi...
Bakarsın o şekilde bineriz bir süre...
Silindir kapağı değişmesi şart dedi...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok geçmişi olsun, bu kadar emek, nakit ve zahmetten sonra sonucun negatif çıkmasına gerçekten üzüldüm. Gelişen olaylara iyimser tarafından bakabilmen çok güzel, tebrik ederim. Adem Ustaya da teşekkür ederiz. Nasip bakarsın bir sıkıntı olmadan beklediğinden daha uzun süre kullanırsın belli mi olur, ya da para durumları iyimser yönde gelişme gösterir ve motoru indirtirsin bu kez.

Olumlu karşılamaktan başka bir yol yok..
Hatta yapan ustaya gidip iki kelime bile etmeyeceğim...
Art niyetli değildi en azından..
Yani laf söylesem de değişen bir şey olmaz, kendime yakıştıramam..
Sağlık olsun diyorum tekrardan...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ali abi sabrından ve olaylarına iyi yönde bakmadan dolayı helal olsun diyorum, herkes böyle olamaz sanırım.

Araç Adem ustadan çıktıktan sonra beklenilenden daha iyi olur belki.

Bu kadar durumu foruma zaman ayırarak ayrıntılı bir şekilde paylaştığın için teşekkür ederiz.

Allah gönlüne göre versin

Gece yarısı yaralı guzumu almaya gideceğim....
Birde ilerleyen günlerde sıfır kapak y.dışından falan gelen biriyle getirtebilirsem alacağım...
Çıkmalar 1000 TL..
Boş kapak bekleyeceğim..

Üst Alt