Mazda 626 GE (1991-97) Motor ve Rölanti Sorunları

Dinçer

Katılımcı
Geçmiş olsun. Ama senin de dediğin gibi ömür uzun tecrübe paradan da arabadan da daha kıymetli. Bu yaşananlar 30-40 bin tllik arabada da başına gelebilirdi. Onun için böylece gelmiş geçmiş olsun!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet arkadaslar araci sabah ustamizdan aldim. Guzel bir karsilama ve isin ehli bir insanin izahatlari memnun etti bizi.. Aracimiz calisiyor gidiyor tekleme oksurme vs eskisinden daha iyi durumda.. Bindim sehir ici bayagi yogun trafikte kullandim hararet artmasi falanda yapmadi. Kullanabilecegimiz seviyede suan icin sorun gorunmuyor ama ustamizinda dedigi gibi sıkıştırma yapmayacagiz. Yagi ince ve kaliteli buji kablolarini orjinal kullanacagiz. Bu sekilde devam.. Moralim bozuk degildi ama yinede neşem gelmedi desem yalan olur.. Adem Bey gercekten emege deger veren birisi kendine tekrardan teşekkür ediyorum tekrardan.. Gelismeleri tekrar yazacagim..

Evet eve geldim... Sorun olmadı çok şükür hız 90-110 arası otomatik vites aracomla 10 lt/100km Lpg..
Stop etme ortadan kalkmış, rölanti 900-1000 devir sadece D konumunda dururken biraz düşüyor N konumu gayet normal...
Gelişme oldukça paylaşacağım..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hadi hayırlısı, inşallah bi sıkıntı çıkarmaz

Araç ısınıyor demiştin Ali abi, ısınıyor derken hareret mi yükseliyordu zorlayinca...

-Mobil uygulamadan gönderildi-

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bu halinede şükür diyelim. İnşallah daha sizi üzmez...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Gecmis olsun diyelim olusu bile iyidir sonucda mazda ufakdan ufakdan biseyler bulup edip ekleyip duzeltilir

Zorlayınca derken şehir içinde çok sıkıştırmadıkça sorun yok, hızlı gidince olan bir durum değil...

Yağ değil su eksiliyor....
3. göz komprasyon çok çok az...
Adem usta 2. gözde komprasyon olmadığını belirtip lifter değiştirmişti ve düzelmiş 2. göz ama şimdide 3 yok malesef..
İlk önce 3. göze orjinal lifter buldum onları takacagım olmaz ise tekrardan üst kapak....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Komple çıkma sandık motor bulup taksan bu kadar uğraştırmazdı... :(

bakalım kapak alacagım tekrardan..
Dün Ankarada rezil olduk sagolsun forumdan Ahmet arkadaşımız geldi götürdü bizi sonrada arac soguyunca önlü arkalı gidecegimiz yere vardık zorda olsa..
Farkettim ki zora gelmiyor Adem usta söylemişti aynende oldu dedikleri...
Ama şunuda fark ettim benzinde rolantı dusuk lpg de normal...
Uzun yolda sorun sıfır sehir içi rampada sıkıntı yapıyor..
Kazasız dönersek insallah kapak değişecek....

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Konuyu bastan sona okudum. Korku filmi gibi. Allah yardimciniz olsun. Benim de ust kapaktan yag sizintisi var. Buralarda yaptirayim diyordum, bu okuduklarimdan sonra servise goturmek farz oldu galiba.

[member=9]domestos[/member]: Veli abi, buralara kadar geliyon, insan bi arar. Belki gorusme imkani olurdu. Ask olsun...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konuyu bastan sona okudum. Korku filmi gibi. Allah yardimciniz olsun. Benim de ust kapaktan yag sizintisi var. Buralarda yaptirayim diyordum, bu okuduklarimdan sonra servise goturmek farz oldu galiba.

[member=9]domestos[/member]: Veli abi, buralara kadar geliyon, insan bi arar. Belki gorusme imkani olurdu. Ask olsun...

Aklımdasın canım kardeşim ama cümbür cemaat düğün alayı olunca, sürüden ayrılmaya fırsat bulamadım... Nasipse inşallah bi gün olur... Allah sağlık versin...

İşini tehlikeye atmak istemiyorsan serviste yaptır, çok bir şey tutmaz ve kafan rahat olur... Dışarıda yaptıracak olursan da iyi usta tavsiyesi al ve parçayı servisten orijinal al derim.

;)

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Alacagım olsun o zaman Veli abi:)

Burdan birini tavsiye ettiler. Traktor servisi. Bakti, kolay iş hallederiz dedi. Contayi servisten alacaktim da, en iyisi arabayi servise birakmak. Burdaki servise de, daha da davosa gelmem demistim ama yapacak bisey yok

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Alacagım olsun o zaman Veli abi:)

Burdan birini tavsiye ettiler. Traktor servisi. Bakti, kolay iş hallederiz dedi. Contayi servisten alacaktim da, en iyisi arabayi servise birakmak. Burdaki servise de, daha da davosa gelmem demistim ama yapacak bisey yok

Alacaklı olmak her zaman iyidir... :)

Traktör ustası mı? Sen Davos'u göze al derim... :D

Üst Alt