Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Haklısınız ben sizin yerinizde olsam satarım bir dahada işim olmaz Mazda ile. Ama yaşadığınız sorun Mazda'nın kalitesiz olduğunu tescillemez genelleme yapılamaz.

Markanın kalitesizliği değil de Mazda Türkiye'nin vurdumduymazlığı denilebilir sanki. Her markada bu tarz tatsızlıklar kimilerinin başına gelmiştir ve yine aynı şekilde kendi kaderine bırakılmışlardır. Ne deseniz haklısınız :(

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Haklısınız ben sizin yerinizde olsam satarım bir dahada işim olmaz Mazda ile. Ama yaşadığınız sorun Mazda'nın kalitesiz olduğunu tescillemez genelleme yapılamaz.
Genelleme yapmamın sebebi aynı problemle karşılaşan çok sayıda kullanıcı olması. Biz markaya bu kadar sahip çıkmaya çalışırken, herkese ısrarla önerirken bu kadar basit bir hata yapılmış olması ve bunun arkasında durmak yerine 5 yaşındaki arabaya eski denmesi gerçekten kabul edilemez. Deri aksamlardaki ve baskı balata konusundaki genel problemleri de siz zaten biliyorsunuz. Nasıl genelleme yapmayalım dimi ama...

Markanın kalitesizliği değil de Mazda Türkiye'nin vurdumduymazlığı denilebilir sanki. Her markada bu tarz tatsızlıklar kimilerinin başına gelmiştir ve yine aynı şekilde kendi kaderine bırakılmışlardır. Ne deseniz haklısınız :(
Mazda Türkiye konusunda haklısınız. Ama konu servisler ve garanti hususları olduğunda sadece mazda değil tüm markalar böyle. İtalyadan motosiklet kaskı aldım 2,5 yıl sonra bir problemim oluştu, çok da olumlu düşünmeme rağmen italyaya firmaya mail attım. (Kullanıcı hatası denilebilecek bir konu idi ayrıca) 1 gün sonra lütfen kaskı bize gönderin dediler kaskı gönderdim tam 2 hafta sonra hem problemi çözmüşler hemde zamandan dolayı deforme olan bazı parçaları değiştirmişler ve hiçbir ücret talep etmediler. Markalaşma anlayışı Türkiye de kullanıcı odaklı değil tamamen kar ve firma odaklı ne yazık ki.

Moderatörün son düzenlenenleri:

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Mazda Türkiye konusunda haklısınız. Ama konu servisler ve garanti hususları olduğunda sadece mazda değil tüm markalar böyle. İtalyadan motosiklet kaskı aldım 2,5 yıl sonra bir problemim oluştu, çok da olumlu düşünmeme rağmen italyaya firmaya mail attım. (Kullanıcı hatası denilebilecek bir konu idi ayrıca) 1 gün sonra lütfen kaskı bize gönderin dediler kaskı gönderdim tam 2 hafta sonra hem problemi çözmüşler hemde zamandan dolayı deforme olan bazı parçaları değiştirmişler ve hiçbir ücret talep etmediler. Markalaşma anlayışı Türkiye de kullanıcı odaklı değil tamamen kar ve firma odaklı ne yazık ki.

Gelişemediğimizin kanıtı :(

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İkili ilişkilerde olayın tam olarak içerisinde olmadığımız ve sürecin tam olarak nasıl geliştiğini bilmediğimiz için öğrendiğim tecrübelerle kişi ya da kurumlar hakkında olumlu/olumsuz görüş bildirmeyi doğru bulmuyorum.

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
İkili ilişkilerde olayın tam olarak içerisinde olmadığımız ve sürecin tam olarak nasıl geliştiğini bilmediğimiz için öğrendiğim tecrübelerle kişi ya da kurumlar hakkında olumlu/olumsuz görüş bildirmeyi doğru bulmuyorum.
Yaşanılan bir problem var ortada aynı pozisyonda siz olsanız nasıl davranırsınız ? Bu güne kadar tüm ön yargılara rağmen savundum bu markayı ama şu son olaydaki ilgisiz ve alakasız yaklaşım firma hakkında olumsuz görüş bildirmeye itti beni. Yaşadığım kötü bir tecrübeyi insanlara aktarmayıp aynı hatayı başkalarının yapmasına musade etmek bence doğru değil. Ben mazdadan, Evet kronik bir sıkıntı var araçları servislere getirin düzeltelim diye bir geri dönüş beklerdim. O zaman ölünceye kadar mazdaya binerdim. Sorunu dile getirmeyip, piyasası düşmesin ben bir şekilde kamufle edip satayım kurtulayım derdinde olmadım hiçbir zaman. Çünkü ben bu aracı zarar edip satabilirim çok büyük bir değişiklik yaratmaz hayatımda ama bu zararı kaldıramayacak insanlar olursa onlar için üzülürüm. Sonuç da bu paraları çoluğumuzun çocuğumuzun rıskından keserek biriktiriyoruz.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yaşanılan bir problem var ortada aynı pozisyonda siz olsanız nasıl davranırsınız ? Bu güne kadar tüm ön yargılara rağmen savundum bu markayı ama şu son olaydaki ilgisiz ve alakasız yaklaşım firma hakkında olumsuz görüş bildirmeye itti beni. Yaşadığım kötü bir tecrübeyi insanlara aktarmayıp aynı hatayı başkalarının yapmasına musade etmek bence doğru değil. Ben mazdadan, Evet kronik bir sıkıntı var araçları servislere getirin düzeltelim diye bir geri dönüş beklerdim. O zaman ölünceye kadar mazdaya binerdim. Sorunu dile getirmeyip, piyasası düşmesin ben bir şekilde kamufle edip satayım kurtulayım derdinde olmadım hiçbir zaman. Çünkü ben bu aracı zarar edip satabilirim çok büyük bir değişiklik yaratmaz hayatımda ama bu zararı kaldıramayacak insanlar olursa onlar için üzülürüm. Sonuç da bu paraları çoluğumuzun çocuğumuzun rıskından keserek biriktiriyoruz.
Arka cama yaz mazda alinmaz diye.
5 yillk araba eski diyen bi markanin urunu kullanilmaz diye dusunuyorum
Kendim kullaniyormuyum evet ama ben biraz degisik biriyim ;)

alper

Katılımcı
Araç Markası
Ford Mondeo
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
Ben bu konunun baya zaman önce olduğunu ve şuana kadar çözülmüş olduğunu düşünüyordum. Fakat sonuç olumlu değil ne yazıkki. Üzüldüm ve şaşırdım.

Benim açımdan her ne olursa olsun müşterilerin memnuniyetini firmalar sağlamalıdır.

Tamam kullanıcı hatası bile olsa, bunu müşteriyi ikna edici şekilde izah etmeli. O da mı olmadı, "siz bizim müşterimizsiniz, bu üzücü durum için size bakımda, aksesuarda ne bileyim bi indirim yapalım, bi hediye verelim" falan deseler. Çok mu zor milyon dolarlık firmaların bunu söylemesi.

Umarım başkaları böyle talihsiz olaylar yaşamaz.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sizin açınızdan bakınca (kısmen) haklısınız, size bir şey de demedim ki zaten, elbette ki haklı olduğunu düşündüğünüz bir konuda hakkınızı sonuna kadar arayabilirsiniz.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Tabiki olumsuz şeyleri de dile getireceksiniz. Zaten dile getirdiniz de. Ama olumsuz eleştiri ve karalama arasında ince bir çizgi var biz işin oraya varmasını istemeyiz. Uyarılarımız ve söylemlerimiz tamamen bunun için. Yaşadığınız duruma bizlerde üzüldük umarım çözülür.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sitemiz uzerinden konu oraya uzamasin olarak anlamadim , bu konuda haklisin.

Mazda Garaj Ortamı.JPG

Bu konu daha önce de gündeme geldi... İki kişi arasında olan hukuki bir meseleyi veya alış verişi üçüncü kişi olarak müdahil olmak bizim görevimiz değil... Olayın başını ve sonunu biliyoruz, gelişmeler ne, her iki taraf bu süreçte neler yaşadı üçüncü kişiler olarak bilmiyoruz, bilmediğimiz bir konuda taraf olmak, birilerine giydirmek, asıp kesmek de forum kuruluş felsefemize ters.

Sorun dile getirilir, yardımcı olma imkanı olanlar çıkar yardımcı olur, ama bu işlemler esnasında birilerine haklı haksız yaftası yakıştırmak şu aşamada insaflı olmaz.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bence bir de olayları fotolarıyla beraber Japonya mazdaya mail atın. Siz elinizden geleni yapmış olursunuz. Tavşan dağa küsmüş muhabbeti olmasın. Benim bir arkadaşın bmw 1 serisiaracı vardı, rötuş yapılmasını istediği halde yapmamışlar, şikayetçi oldu sallamadılar, Almanya'ya mail attı hemen döndüler aracı aldılar ve bir kaç günlüğüne 5 serisi verdiler araç serviste durduğu sürece.

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Tabi konunun bide su tarafi var egerki servis bakimli bi arac olaydi kesin iyi niyet garantisi kapsaminda ufak bi odeme karsilanarak yaptirilirdi.
Bu 20 arkadaş içinde full servis bakımlı olanda var. Değiştirmiyorlar bu tamamen Mazda Türkiyenin yaptığı bir şey eminim ki mazdaya yazmadılar bile bu hususu. Yoksa Mazda gibi bir firma 80 milyonluk bir pazarda 20 tane göğüslük değiştirmeyi önemsemez. Herkes bir arada olup motor sase numaraları fotoğraflar ile japonyaya mail atacağız. çözülecek bu sorun çünkü kullanıcı hatası olmadığı kesin. Fakat bu konuyu mazda Türkiyenin halletmesini beklerdim ben. Markayı karalamıyorum sağlamlık bakımından da her zaman övmüşümdür ama 20 araç 8.000 liradan 160.000 lira yapar Türkiye geneli için bu rakam çok küçük olmalı Mazda için. Bilmiyorum belki de ben yanlış düşünüyorum....

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Mazdaya direkt kötü diyebilmeniz için bu sorunun Japonya ya iletilmiş fakat çözüm üretimemiş olması gerekir....
Satın almış olduğum nokian zLine lastikler 6-7 ay sonra çatlamaya başladı...İthalatcı firmayla görüştüm rapor tutabilmem için bana evrak gönderdi belirtilen bilgileri ve fatura nüshasını arızalı lastik fotoğraflarını gönderdim...Firma bunu aldığı gibi markanın anavatanına Finlandiya ya gönderdi.15 gün içinde geri dönüş yaptılar ve güncel adresime lastikleri gönderdiler...Eski lastikleri istemediler bile bayimizde takılacak diye şart da koşmadılar yeni bir 2 yıl garantim olduğunu söylediler...Tekrarlarmı sorusuna ise rapor tutup gönderirsiniz gereğini yaparız dediler...Şimdi bu süreçte nokian kötü diyebilirmiyiz....Allah yapısı değil kul yapısı bu sonuçta...Mazdada olsa sonuçta çok yüksek kaliteli malzemeler kullanarak otomobil ürettiğini idda etmiyor....O açılmanın birçok nedeni olabilir fakat gerekli testler yapılmadanda satışa sunulmadığınıda biliyoruz....
Yaşadığınız sıkıntıyı Japonya ya iletebilirseniz ve ordan gereken ilgi ve çözüm önerileri tarafınıza bildirilmez ise haklısınız...
Koskoca Mazda müşteri memnuniyetini esas almış bir marka asla böyle bir soruna duyarsız kalmayacaktır...Geçmişte bunun örnekleri dolu....
Tekrar geçmiş olsun....

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Şuan yapılacak şey sorunu yaşan kişilerin birlikte hareket ederek ilgili yerlere durumu bildirmesi. Benim merak ettiğim konu bununla ilgili bülten var ön konsolun değişmesine gerek yok. Bu bülteni uygulamak bu kadar zor mu? veya servislerin bu bültenden haberi mi yok? Bültende tane tane anlatılmış her şey. Ben olsam bültenin çıktısını alır servise gider ve uygulanmasını isterim.

Son düzenleme:

Üst Alt