Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

weya

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
bu konuda:
@Ebubekir inde arkadan gelen ses , direksiyon simidinde soyulma gibi şikayetleri vardı

o zamanlar garantili iken arka salıncaklar değişti ücretsiz
garanti bittikden sonra iyi niyet garantisinde %30 ödeyerek direksiyon simidi değişti.(servis bakalımlı)

Bazı şeyler bazı şeylere vesile. Artık öğrendik, yaş 45 de olsa öğrenmenin dibi yok.
Teşekkür ederim, ilgin ve iyi niyetin için

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ekli dosyayı görüntüle 15941
Böyle bir haber var Japonya ne dedi merak ediyorum :)
Onu bende merak ediyorum. Ama bu mailden sonra gerçekten yaklaşım değişti. Bir arkadaş da Mazda EU ya atmış onu da aramışlar bu gün. Asya Avrupa saldırıyoruz :D Bu arada paylaştığın görüntü bana ait :D

Aynı durum bende de var. Facebook gurubuna da üyeyim gelişmeleri takip edeceğiz.

@Coyote Aracını bunun için satmana gerek yok..Ankara'da bunu tamir eden bir usta var fiyatı da 200TL. Gelirsin misafir ederiz aracın yapılır gidersin:)
Abi başka bir yerde görmüştüm bunu son çare senin yaptığını yaptıracağım fakat yapıştırdıklarını düşündüğüm için son çare çünkü ilerleyen zamanda o kısmı sökmeye çalışırlar ise (Yol bilg. vb. nedenlerle) sökülmesi imkansız o zaman daha büyük sorun olur diye beklemedeyim. Bakalım biraz daha zorlayalım Mazdayı :D

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Cevap olumsuz olarak geldi. Ben bu işle uğraşmayı bıraktım. Mazda'nın malının arkasında durmayacağını görmüş olduk. Aracı en kısa zamanda ilana koyuyorum. Yeni mazda hayalimde artık yok. Saygılar...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda'nın kalitesi ve felsefesi belli. Marka ile olan ilişki, bu yaşadığınız istisna durumdan dolayı kurumlarla yaşadığınız ilişkiden farklı olmalıdır, her sorunda böyle yapılsa hiç bir marka kendisine alıcı bulamaz ve kapıya kilidi asarlardı, hakkınızda hayırlısı olsun, yeni aracınızla (markasının önemi yok) yaşadığınız deneyimleri de paylaşmanızı bekleriz.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Malının arkasında durmayarak, bülten mi yayınladı, bu bülten haricinde uygulama mı yaptı?

Hayır...

Size, olması gereken ne varsa yardımcı olmak adına bu ve benzeri durumlardaki rutin prosedürü uyguladı.

Nedir bu prosedür?

Aracın garantisi devam ediyorsa garanti kapsamında bu sorun değerlendirilir, garanti kapsamı dışında ise, buna göre işlem yapılır.

Hayırlı satışlar, Allah işini gücünü rast getirsin. :)
Birde Veli abi yanlış anlamadıysam bu mevzu gene direkt japonya nın kararı değil bir ifadede diyorki vatandaş attığınız mail den haberimiz var sizi bilgilendireceğiz....E dümeni Mazda Tr ye bırakırsan bu çok normal garantisi bitmiş bir araç için ücretsiz işlem yapılmayacağı aşikardı zaten.... 2.el de önceki sahiplerinin nasıl kullanıldığını bilmediğimiz bir mazda için ne yorum yapsak nafile....İtiraf etmeliyim bizim evin otoparkı sabahtan akşama kadar güneşi yiyor kesinlikle korumayada almıyorum açıkcası hatalıyım...Şimdi benim başıma da bu olay gelse suçun kimde olduğu belli bende yani....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Birde Veli abi yanlış anlamadıysam bu mevzu gene direkt japonya nın kararı değil bir ifadede diyorki vatandaş attığınız mail den haberimiz var sizi bilgilendireceğiz....E dümeni Mazda Tr ye bırakırsan bu çok normal garantisi bitmiş bir araç için ücretsiz işlem yapılmayacağı aşikardı zaten.... 2.el de önceki sahiplerinin nasıl kullanıldığını bilmediğimiz bir mazda için ne yorum yapsak nafile....İtiraf etmeliyim bizim evin otoparkı sabahtan akşama kadar güneşi yiyor kesinlikle korumayada almıyorum açıkcası hatalıyım...Şimdi benim başıma da bu olay gelse suçun kimde olduğu belli bende yani....

Dümen Mazda'ya bırakılmayıp da; Isuzu'ya mı bırakılacak?? :) Mazda Tr'ye başvuru yapılmış, Japonya bu başvuruyu es mi geçecek? Ayrıca; adamlar bu sorun için bülten yayınlamışlar, ne diyor bültende; "değişim"

Sorun sahibinin aracı garanti kapsamında ise, yapılacak iş belli, değilse belli... Bunun ötesinde Japon'lara iş yaptırmak; deveyi hendekten atlatmaktan zordur benim bildiğim ki, herkes kendi davasında haklı bu konumda...

Ben sadece; Mazda Garaj, bu olayın tarafı olmadığı için basamak olarak kullanılmasını istemiyorum. Sorun, istek veya şikayet burada paylaşılır ancak ne zaman bu paylaşımlar, hakkaniyet, hukuk, vicdan kuralları dışına çıktı o zaman yakışık almaz...

Örneğin; Mazda malına sahip çıkmadı önergesi ne kadar doğru veya haklı? Mazda'ya başvuru yapıldığında; git Isuzu servisinde mi yaptır dedi, yoksa Ankara da yapan yerler var ara bul yaptır mı dedi? Sorun ile canı yanmış insanlar olabilir fakat bu yangını forum üzerinden körüklemek bize göre değil.

:)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Dümen Mazda'ya bırakılmayıp da; Isuzu'ya mı bırakılacak?? :) Mazda Tr'ye başvuru yapılmış, Japonya bu başvuruyu es mi geçecek? Ayrıca; adamlar bu sorun için bülten yayınlamışlar, ne diyor bültende; "değişim"

Sorun sahibinin aracı garanti kapsamında ise, yapılacak iş belli, değilse belli... Bunun ötesinde Japon'lara iş yaptırmak; deveyi hendekten atlatmaktan zordur benim bildiğim ki, herkes kendi davasında haklı bu konumda...

Ben sadece; Mazda Garaj, bu olayın tarafı olmadığı için basamak olarak kullanılmasını istemiyorum. Sorun, istek veya şikayet burada paylaşılır ancak ne zaman bu paylaşımlar, hakkaniyet, hukuk, vicdan kuralları dışına çıktı o zaman yakışık almaz...

Örneğin; Mazda malına sahip çıkmadı önergesi ne kadar doğru veya haklı? Mazda'ya başvuru yapıldığında; git Isuzu servisinde mi yaptır dedi, yoksa Ankara da yapan yerler var ara bul yaptır mı dedi? Sorun ile canı yanmış insanlar olabilir fakat bu yangını forum üzerinden körüklemek bize göre değil.

:)
Gayet net olmuş abi konu kapanmıştır...Allah yapısı değil kul yapısı sonuçta ufak tefek şeylerden mazda kötüdür denilemez...Bir insanın 100 iyi yönünü unutup tek hatasında silip atmak gibi birşey olur ki bu...Mazda nın binlerce iyi yönünü hiçe sayıp neyden kaynaklandığı netleşmemiş bir sorundan silip atamayız...Atana da bişey diyemem seçim meselesi...Saygılar dilerim.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Konuya dahil olmayım dedim ama sayılan sorunlardan benim aracımda da olduğu için yazmadan edemedim.
Her üretici her parçayı kendisi üretmez. Büyük çoğunluğu için standartları belirler, şartnameyi hazırlar ve o parçayı istediği kalitede üretecek firmalara ürettirir. Ve o parçaları üreten firmalar genellikle o konuda uzmanlaşmış, önde gelen firmalarıdır.
Sorun olmaz mı, olur. Her araçta olur. Şirkette patronun kullandığı 1,5 yaşındaki BMW X3 şehirler arası seyahatte, 9.000 kmde yolda kaldı. Sebep? Şarj dinamosu bozulmuş, akü bitmiş. 18 gün parça bekledik. Ki bu araç fabrikadan çıktığı andan itibaren sayaç saymaya başladığı için 2 kere servis bakımına girmiş bir araç... BMW kötü bir marka mı? 250Bin TL ödeyip aldığı araç kötü bir araç mı? Örnekler saymakla bitmez. Fazla uzatmayayım.

Debriyaj konusuna gelince,bu Mazda ya ait bir sorun değil. M3 deki dizel motor herkesin malumu PSA-Ford ortaklığı üretimi. Ve bu aracın debriyajı Sacs firması tarafından üretilmiş, ki bu firma konusunda sayılı firmalardandır. Aynı motoru kullanan, Peugeot ve Ford modellerinde de debriyaj sorunu yaşandı. Burada ana parçayı üreten Sacs ın o seride kullanılan demir içerikli bir malzemenin ham maddesinden kaynaklanan hatayı, aracın üreticisine mal etmek doğru değil bana göre. Sacs da bu hatadan dolayı hatalı serinin üretimini durdurup, parça revizyonuna giderek, farklı kodla yeniden üretim yaptı. Aynı sorunu yaşayan Focuscu arkadaşlarım oldu, keza şirket araçlarından dolayı Ford servisindeki samimiyetten dolayı oradan da haberim var. Aynı durumda Ford baskı balata değişiminde Baskı hatalı olduğu için baskıyı ücretsiz değişip, balatayı müşteriye fatura ettiği çok olay var. Açıklaması; baskı balata seti ayrı satılmıyormuş. Tamamını ücretsiz değişim yapan veya tamamına müşteri hatası diyenler de var.

Aynı sorunu benim aracımda da yaşadım. Birazda ön görü ile yolda kalmadan 115lik seride kronik sorun olduğunu bildiğim için aracı dinleyerek 61.000 kmde serviste incelenmesi için bıraktım. Servisin tavrından yuvarlak konuşmasından şüphelendiğim için onlar aracı daha sökerken Mazda Türkiye ye durumu yazdım. Ve sonuç olarak garantimin bitmesine 2 ay kala;baskı balata, volan, şanzıman yağı komple garantiden değişti. Aynı sorunu 40 binde yaşayan da var, 105 bin kmde yaşayıp garantisi bittiği halde iyi niyet garantisinden %30 unu ödeyen de. Garantisi bitmiş, 100 bin kmyi geçmiş bir araç için hele de debriyaj gibi 10bin kmde bile kullanıcı hatasıyla zarar görebilecek bir parçayı bu işleme sokan da aynı firma, size olumsuz geri dönüş yapan da aynı firma. Aracı aldığımda 57.000 kmdeydi ve kullanıcı kitapçığı yoktu, bununla ilgili de Mazda ya mail attım; ne yapabilirim, nereden temin edebilirim diye. Geri dönüş olarak; kargosunu bile kendileri ödeyip aracın kitapçığını gönderdiler. Hatta onlar göndermeden Mazdabutik sitesinden aksesuar alırken telefonda konuştuğum yetkili de kendi kullandıkları araçtan işimin görülmesi için paketleyip gönderdi. Biri eski biri yeni iki tane kitapçığım oldu.

Şimdi hangi tarafı tercih edeceğiz? Mazda çok iyi firma? Mazda çok kötü firma?

Polosu olan arkadaşımda "ya firma gönderiyorsa ben de isteyeyim" dedi. Gelen cevap; "110TL+KDV gibi bir ücreti karşılığında servislerimizden temin edebilirsiniz" oldu.

Hiç bir firmayı övmek, kötülemek, karalama yada tartışmak için yazmıyorum bunları. Şirketteki 9 araç, kendi aracım ve babamın aracı dahil toplam 11 araç, 7 ayrı markanın servisleriyle olan mecburi ilişkilerime dayanarak; müşteri memnuniyetine verdiği öncelik konusunda ortalamanın oldukça üstünde olan bir markaya biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

Herkesin kişisel görüşüdür, katılmak zoruna değiliz, saygı duyarız.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Konuya dahil olmayım dedim ama sayılan sorunlardan benim aracımda da olduğu için yazmadan edemedim.
Her üretici her parçayı kendisi üretmez. Büyük çoğunluğu için standartları belirler, şartnameyi hazırlar ve o parçayı istediği kalitede üretecek firmalara ürettirir. Ve o parçaları üreten firmalar genellikle o konuda uzmanlaşmış, önde gelen firmalarıdır.
Sorun olmaz mı, olur. Her araçta olur. Şirkette patronun kullandığı 1,5 yaşındaki BMW X3 şehirler arası seyahatte, 9.000 kmde yolda kaldı. Sebep? Şarj dinamosu bozulmuş, akü bitmiş. 18 gün parça bekledik. Ki bu araç fabrikadan çıktığı andan itibaren sayaç saymaya başladığı için 2 kere servis bakımına girmiş bir araç... BMW kötü bir marka mı? 250Bin TL ödeyip aldığı araç kötü bir araç mı? Örnekler saymakla bitmez. Fazla uzatmayayım.

Debriyaj konusuna gelince,bu Mazda ya ait bir sorun değil. M3 deki dizel motor herkesin malumu PSA-Ford ortaklığı üretimi. Ve bu aracın debriyajı Sacs firması tarafından üretilmiş, ki bu firma konusunda sayılı firmalardandır. Aynı motoru kullanan, Peugeot ve Ford modellerinde de debriyaj sorunu yaşandı. Burada ana parçayı üreten Sacs ın o seride kullanılan demir içerikli bir malzemenin ham maddesinden kaynaklanan hatayı, aracın üreticisine mal etmek doğru değil bana göre. Sacs da bu hatadan dolayı hatalı serinin üretimini durdurup, parça revizyonuna giderek, farklı kodla yeniden üretim yaptı. Aynı sorunu yaşayan Focuscu arkadaşlarım oldu, keza şirket araçlarından dolayı Ford servisindeki samimiyetten dolayı oradan da haberim var. Aynı durumda Ford baskı balata değişiminde Baskı hatalı olduğu için baskıyı ücretsiz değişip, balatayı müşteriye fatura ettiği çok olay var. Açıklaması; baskı balata seti ayrı satılmıyormuş. Tamamını ücretsiz değişim yapan veya tamamına müşteri hatası diyenler de var.

Aynı sorunu benim aracımda da yaşadım. Birazda ön görü ile yolda kalmadan 115lik seride kronik sorun olduğunu bildiğim için aracı dinleyerek 61.000 kmde serviste incelenmesi için bıraktım. Servisin tavrından yuvarlak konuşmasından şüphelendiğim için onlar aracı daha sökerken Mazda Türkiye ye durumu yazdım. Ve sonuç olarak garantimin bitmesine 2 ay kala;baskı balata, volan, şanzıman yağı komple garantiden değişti. Aynı sorunu 40 binde yaşayan da var, 105 bin kmde yaşayıp garantisi bittiği halde iyi niyet garantisinden %30 unu ödeyen de. Garantisi bitmiş, 100 bin kmyi geçmiş bir araç için hele de debriyaj gibi 10bin kmde bile kullanıcı hatasıyla zarar görebilecek bir parçayı bu işleme sokan da aynı firma, size olumsuz geri dönüş yapan da aynı firma. Aracı aldığımda 57.000 kmdeydi ve kullanıcı kitapçığı yoktu, bununla ilgili de Mazda ya mail attım; ne yapabilirim, nereden temin edebilirim diye. Geri dönüş olarak; kargosunu bile kendileri ödeyip aracın kitapçığını gönderdiler. Hatta onlar göndermeden Mazdabutik sitesinden aksesuar alırken telefonda konuştuğum yetkili de kendi kullandıkları araçtan işimin görülmesi için paketleyip gönderdi. Biri eski biri yeni iki tane kitapçığım oldu.

Şimdi hangi tarafı tercih edeceğiz? Mazda çok iyi firma? Mazda çok kötü firma?

Polosu olan arkadaşımda "ya firma gönderiyorsa ben de isteyeyim" dedi. Gelen cevap; "110TL+KDV gibi bir ücreti karşılığında servislerimizden temin edebilirsiniz" oldu.

Hiç bir firmayı övmek, kötülemek, karalama yada tartışmak için yazmıyorum bunları. Şirketteki 9 araç, kendi aracım ve babamın aracı dahil toplam 11 araç, 7 ayrı markanın servisleriyle olan mecburi ilişkilerime dayanarak; müşteri memnuniyetine verdiği öncelik konusunda ortalamanın oldukça üstünde olan bir markaya biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

Herkesin kişisel görüşüdür, katılmak zoruna değiliz, saygı duyarız.

hocam doğru söylüyorsun, söylediklerinin altına imzamı atarım hele ki son sözünüze. Ancak bmw x3 de karşılaşılan problem kronik bir sorun değil. Her elektronik üründe karşılaşabileceğimiz sorunlar vardır, araçlarda da öyle fakat kronik arızalar başkadır. Bu kronik arızayı kabul etmek zorundayız. (Aynı problem bende de var) Sonuç: Mazda burada hatalıdır, kronik arızalı araç üretmiştir. Bu kronik arıza için bence yakışık olan garantisi bitmiş araçlarda bile indirim ile değişim yapmalıydı isteyen yaptırır isteyen yaptırmazdı. Ama bu demek değildir ki Mazda en kötü araçtır veya Mazda da müşteri memnuniyeti sıfırdır. Öyle birşey yok.

Herkesin karakteri ve huyu farklıdır. En yakınımdan örnek verecek olursam; yanılmıyorsam yıl 1995 toyota corolla kasa değiştirmiş babam direk ilk gelen araçlardan almış. Araç daha 3-aylık çok iyi hatırlıyorum göğsündeki digital saati bozuldu, servise götürdük ve babam arabayı sattı. Neymiş yetkili servistekiler düzgün iletişim kurmamış, sıfır araçta sorun mu olurmuş:) Allahın saati ya:) Herneyse 5000km de ki aracı bir sinirle sattı ve o gün bugündür toyota almaz. Şimdi toyota kötü marka mı? tabiki de değil. O kasa kötü kasa mı? Tabiki de değil, hatta efsane kasa oldu o kasa:D

Ben bu durumda sizinde dediğiniz gibi "Herkesin kişisel görüşüdür, katılmak zorunda değiliz, saygı duyarız" diyorum. Ama her nekadar mazda kullanıcısı olsak da arabalarımızı çok sevsek de burada malesef kronik arızalı bir araç üretmiş ve bu kronik arızanın arkasında durmamıştır diyorum ve bu konuyu da mazda japonyadan cevap almadan kapatmayacağımı sizlere iletiyorum:)

dipnot: toyota corolla 2011-2012 dizel makyajlı kasa araçlarda kronik yağ yakma problemi var bu sorunu ilk başlarda toyota kabul etmedi servislerde insanlar motor yaptırmak zorunda bile kaldı ama en sonunda toyota da olaya el atıp sadece işçilik parasına araçları yaptırabileceklerini müşterilerine bildirdi. Sonra piston ve sekman değişimi ile sorunu çözdüler sanırım. Bundan dolayı benim hala umudum var:D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
hocam doğru söylüyorsun, söylediklerinin altına imzamı atarım hele ki son sözünüze. Ancak bmw x3 de karşılaşılan problem kronik bir sorun değil. Her elektronik üründe karşılaşabileceğimiz sorunlar vardır, araçlarda da öyle fakat kronik arızalar başkadır. Bu kronik arızayı kabul etmek zorundayız. (Aynı problem bende de var) Sonuç: Mazda burada hatalıdır, kronik arızalı araç üretmiştir. Bu kronik arıza için bence yakışık olan garantisi bitmiş araçlarda bile indirim ile değişim yapmalıydı isteyen yaptırır isteyen yaptırmazdı. Ama bu demek değildir ki Mazda en kötü araçtır veya Mazda da müşteri memnuniyeti sıfırdır. Öyle birşey yok.

Herkesin karakteri ve huyu farklıdır. En yakınımdan örnek verecek olursam; yanılmıyorsam yıl 1995 toyota corolla kasa değiştirmiş babam direk ilk gelen araçlardan almış. Araç daha 3-aylık çok iyi hatırlıyorum göğsündeki digital saati bozuldu, servise götürdük ve babam arabayı sattı. Neymiş yetkili servistekiler düzgün iletişim kurmamış, sıfır araçta sorun mu olurmuş:) Allahın saati ya:) Herneyse 5000km de ki aracı bir sinirle sattı ve o gün bugündür toyota almaz. Şimdi toyota kötü marka mı? tabiki de değil. O kasa kötü kasa mı? Tabiki de değil, hatta efsane kasa oldu o kasa:D

Ben bu durumda sizinde dediğiniz gibi "Herkesin kişisel görüşüdür, katılmak zorunda değiliz, saygı duyarız" diyorum. Ama her nekadar mazda kullanıcısı olsak da arabalarımızı çok sevsek de burada malesef kronik arızalı bir araç üretmiş ve bu kronik arızanın arkasında durmamıştır diyorum ve bu konuyu da mazda japonyadan cevap almadan kapatmayacağımı sizlere iletiyorum:)

dipnot: toyota corolla 2011-2012 dizel makyajlı kasa araçlarda kronik yağ yakma problemi var bu sorunu ilk başlarda toyota kabul etmedi servislerde insanlar motor yaptırmak zorunda bile kaldı ama en sonunda toyota da olaya el atıp sadece işçilik parasına araçları yaptırabileceklerini müşterilerine bildirdi. Sonra piston ve sekman değişimi ile sorunu çözdüler sanırım. Bundan dolayı benim hala umudum var:D
Bu aslında kronik soruna tam olarak girmiyor arıza tanımına da tam olarak girmiyor. Kronik desek o kasaların hemen hemen hepsinde olmalı. Arıza desek çalışan bir şeyin arıza yapması lazım. Ben bunu ancak şu şekilde tanımlıyorum belli bir serideki ön konsol problemi.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan

Yanlış anlaşılmasın, böyle bir durumda tabii ki hakkınızı arayın. Maalesef ülkemizde müşteri memnuniyeti için yeterli standartlar oluşmadığını düşünüyorum. Yurtdışında bir çok aracı tabiri yerindeyse vidalardan bir tanesini 0,01 newton fazla sıkmışız, getirin değiştirelim gibi geri çağırma olaylarıyla reklam yapan firmaların Türkiye de dediğiniz gibi motorun yarısını değiştirecek olaylarda bile geri çağırmaya gitmemesi en bariz örnektir. Servislerimiz de maalesef ilgisiz olabiliyor. Bu da aslında yine bizden, bizim insanımızın yaklaşımından kaynaklı. Vw yurt dışındaki dizel emisyon skandalını duymayan kalmamıştır. Siyasi kısmını karıştırmıyorum, inceleme sonucu olay kesinleşince ceza olarak hem Abd ye hem de vatandaşlara para ödemesi,ücretsiz düzeltilmesi veya araç değişimi gibi cezalar uygulandı. Aynı araçları alan bizde ne oldu? Daha oradaki incelemeler bitmeden, ilgili bakanlık; bizim o emisyon standartlarıyla ilgili bir sıkıntımız yok, bizi bağlayan bir şey değil tarzında bir açıklama yaptı konu bizim için kapandı. :)
Niye biz insan değil miyiz? O emisyon standartları zaten her gün artan emisyon kirliliğinin, artış hızını bir nebze olsun dizginlemek için değil mi? Nox bizim topraklarda kanser yapmıyor mu? Ya da taahhüt ettiği değer ve standartları karşılamamanın bir yaptırımı yok mu? Gerçi Avrupa nın kabul 1998 de kabul ettiği dizel/benzin yakıt standardını biz 2018 de uygulamaya başlayacağız.

Fazla uzatmayayım, tartışma konusu olması veya olayın siyasi taraflara çekilmesi için söylemiyorum. Yaklaşıma örnek vermek açısından söyledim sadece. Bu yaklaşımla; garanti süresi dolmuş araçta her şey olabilir garanti bitince hepsini cebinizden yaptırın veya yenisini alın denilebilir.

Bir şeylerin daha iyi yönde gelişmesi için, marka ayırmadan; en başta araçlardan bu kadar vergi alan devletin, ilgili bakanlıkların önce vatandaşın yanında olması gerekiyor. Yoksa biz tüketiciler olarak daha çok uğraşırız / uğraşmaz firmaların tüketici politikaları taktirine razı oluruz.
Şu da var ;uğraşarak sesini duyuran, hakkını arayanların sayısı arttıkça iyi yönde ilerlememiz de daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.

Hakkınızı aramanızı,ilgili birimlere başvurarak gerek Japonya, gerekse Mazda Türkiye ye durumu iletmenizi sonuna kadar destekliyorum.

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Mazda hatasını anlamış olacak ki kac yillik araclarda bile yeni bir bildiri yayınlamış ve yurtdisindaki kullanicilara mail gondermis.Bu bolgeyi uzatılmış garanti kapsamında 7 yıl icinde km siniri olmaksızın onarım yapacakmış turkiyede durum ne olur bilmiyoruz. Mazda bu konuda üretim hatası yapmış ve o kadar para verilen bir aracın arkasında durmak zorundadır bizde severek aldık araçlarımızı ama böyle yapmamalı plastik akşam garanti süresi belli sonuçta.son tarih 30 nisan 2018.
imageproxy.jpg

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İki türlü çözümü var, neticede çözümsüz bi sorun değil. ;)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Cozum ne veli abi komple gogusluk mu degiscek pahali olur baya

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Sizin Ön konsol açılması vardı ne durumda?

Bendeki çok az dikkatli bakmadan belli bile olmuyor. Sonuç olarak facede grup kurduk, mazda genel müdürünün gönderileri altına sattikları mala sahip çıkması için yazılar paylaştık baya bi,oda ilgileniyoruz konuyla ilgili servisinizle irtibatlı olun dedi. Gerekirse tüketici mahkemesine gideceğiz valilikler içinde var

Ekli dosyalar

• 20170624_133141.jpg
    20170624_133141.jpg
    390.5 KB · Görüntüleme: 62

Üst Alt