Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Geç olmasına rağmen sonunda kronik olduğu kabul edilmiş şükür, sorun olan herkes faydalanır inşallah

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Geç olmasına rağmen sonunda kronik olduğu kabul edilmiş şükür, sorun olan herkes faydalanır inşallah

Yok kronik olduğunu tam olarak kabul etmek değil bu. Getirin bi bakalım gibi bir şey :)
Kronik olduğunu kabul etmeleri, serideki tüm araçları geri çağırmaları veya belli şasi numarası grubunu geri çağırıp çözüm sunmalarını gerektirir. Maalesef dizellerdeki debriyaj olayında da bunda da bunu yapmadılar/yapmıyorlar. Sorun yaşayan varsa tamir edelim modundalar :)
Neyse bu da bir şeydir en azından. Servislere bilgi vermemeleri enteresan geliyor bana. Debriyaj olayında da servise kronik olduğunu anlatamamıştım. Öyle bir bilgi yok bizde her araç kendi başına değerlendirilir, söküp öyle karar vereceğiz demişlerdi. Mazda müdürlüğe mail atıp uğraşmıştım. Neyse konuyu dağıtmayayım.

Umarım sorun yaşayanları tatmin edecek şekilde ve kesin olarak sonuçlanır olay. Servise giderek, getirilen çözüm hakkında bilgi sahibi olan/çözüme kavuşan arkadaşlar yazarsa bizler de öğreniriz.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Bu açılma kesınlıkle oluyor mu bir sure sonra ,ağlarım ben, yani çoğunuzda oldu mu Mazda'nın kaderınde var Mı??? Olmasın diye bu işlemi mi yaptıracağım??? hiç duymamıştım böyle birşey ben bıraz daha forum okuyayım..........

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bu açılma kesınlıkle oluyor mu bir sure sonra ,ağlarım ben, yani çoğunuzda oldu mu Mazda'nın kaderınde var Mı??? Olmasın diye bu işlemi mi yaptıracağım??? hiç duymamıştım böyle birşey ben bıraz daha forum okuyayım..........

Kesin olur diye bir şey yok gibi görünüyor. En azından olan araç sayısı sayılı denilecek boyutlarda. Kimisi de benimki gibidir, az bir aralanma vardır ve farkında değildir. İlgili bölümün fotoğrafını paylaşırsanız aralanma başlangıcı olup olmadığına dair bir yorum yapabiliriz en azından.

Yurtdışında yayınlanan bültende 7 yıl veya Nisan 2018 (hangisi sonra dolarsa) tarihine kadar durumla karşılaşılması durumunda gerekli işlemin yapılabileceği söylenmiş. Türkiye de de bu tarihin baz alınma ihtimali yüksek. (Şahsi fikrim) O tarihe kadar açılma bulunan araç sahipleri servisle görüşerek Mazda dan gelecek cevaba göre hareket etmeli. En olmadı benim veya diğer çözüm bulanlar gibi kendileri önlem alabilirler.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9

Bir fotoğraf atarsanız, daha iyi değerlendirilebilir. Bende hiç fark etmedim, buradaki konu aklıma gelinxe baktım, açılma vardı :)

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Bende bakmadım sabah ilk işim o olacak herkes yazınca şaşırdım :) yoktur olmasın lütfen :) ağlarım yazmıştım malum duygusalım ahahaha Mazda askı dedım herkese rağmen neden aldın dıyenlere " sevıyorum " dedım beyler..... burası yeri degıl ama bugün birisı yazmış Mazda'ya karşı çok tepkılıler bilmeden diye çevremdeki herkesten o tepkiyi alıp onlar konuşurken sadece sevıyorum dedım açılma olmasın daha çok seveyim :) ahahaha

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Hadi bakalım şimdi gelsin açıklamalar..millet ne diyordu.mazda yaptığı işin arkasında durmuyordu..müşterilerini gaale almıyordu.arabayı sattık dan sonra iş bitiyordu...
Bak mazda yapmış gene yapacağını..daha ne yapsın..
Valla süper haber.

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
@Oğuzhan

Ya iyide mazda arkasında durdumu olayin onca zaman. yurtdışında bunlar cozume kavuşturulup bülten yayınlanırken ,mazda trye başvuru yapanlar cevapsız kaldı .sonra bazıları iyi niyet kapsamından 3000 tl ceplerinden cıktı .yazık değil mi onların verdikleri paralara.mazda türkiye duyarsız kalmasından hatasını kabul etmemesinden kaynaklanmadı bunlar.

Elbet sorunlar çözüldü ne güzel en son bildiğiniz şanzıman arızası çözüldü fakat çözülmeyen sıkıntılar da var..

Veli abinin konunun basında daha basit bir soru sormuştum eğriye eğri doğruya doğru deyip 3 ay dönüş yapmadılar deyip eleştirileri bile duruyor konuda.

Bir araç alıyorsunuz baz fiyatı vergi falan haric 2 katı para ödüyoruz ve sorunlar cozumsuz kalabiliyor bu her markada olabiliyor mazdaya has birşey değil ama bizim konumuz mazda olduğu için bunu konuşuyoruz.

Ve bu süreç öyle sizin bildiğiniz gibi basit bir şekilde mazda olsun dedi de olmadı mazda genel muduru Nurkan beyi kurduğumuz whatsapp grubu ile durumu hel birlikte bildirerek yardımı olmasını istedik ve konuyla ilgilendiğini ve kısa sürede servisinizle irtibata geçiniz açıklamasından sonra bu olaylar gelişti.

Bu konunun icerigini insanların karsilastiklari sıkıntıları bizden daha cok biliyorsunuz detay vermeye gerek yok herhalde.

Son düzenleme:

Tarslan76

Sessiz
Araç Markası
2010-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Hb
Sıkıntılı bir süreç olduğu aşikar, biz işin başındayız şimdilik Ankara'da hangi yetkili servise (Sk/Herter) başvurmak çözüm yolunda bize yardımcı olur.
Bu konuda daha önce süreci başlatmış Ankara'da yaşayan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim.(Malum tecrübe kolay kazanılmıyor, yaşamak ve mücadele gerektiriyor.)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@Oğuzhan

Ya iyide mazda arkasında durdumu olayin onca zaman. yurtdışında bunlar cozume kavuşturulup bülten yayınlanırken ,mazda trye başvuru yapanlar cevapsız kaldı .sonra bazıları iyi niyet kapsamından 3000 tl ceplerinden cıktı .yazık değil mi onların verdikleri paralara.mazda türkiye duyarsız kalmasından hatasını kabul etmemesinden kaynaklanmadı bunlar.

Elbet sorunlar çözüldü ne güzel en son bildiğiniz şanzıman arızası çözüldü fakat çözülmeyen sıkıntılar da var..

Veli abinin konunun basında daha basit bir soru sormuştum eğriye eğri doğruya doğru deyip 3 ay dönüş yapmadılar deyip eleştirileri bile duruyor konuda.

Bir araç alıyorsunuz baz fiyatı vergi falan haric 2 katı para ödüyoruz ve sorunlar cozumsuz kalabiliyor bu her markada olabiliyor mazdaya has birşey değil ama bizim konumuz mazda olduğu için bunu konuşuyoruz.

Ve bu süreç öyle sizin bildiğiniz gibi basit bir şekilde mazda olsun dedi de olmadı mazda genel muduru Nurkan beyi kurduğumuz whatsapp grubu ile durumu hel birlikte bildirerek yardımı olmasını istedik ve konuyla ilgilendiğini ve kısa sürede servisinizle irtibata geçiniz açıklamasından sonra bu olaylar gelişti.

Bu konunun icerigini insanların karsilastiklari sıkıntıları bizden daha cok biliyorsunuz detay vermeye gerek yok herhalde.

Öncelikle sorunun bu şekilde çözülmesine herkes kadar sevindiğimizi belirteyim... :)

Forum yönetimi olarak en başından itibaren nerede duruyorsak şimdi de oradayız... Bizim durduğumuz noktayı göremeyenler veya başına gelen böyle bir sorun sebebiyle görmek istemeyenler oldu, bunu da saygıyla karşılıyoruz... En başından itibaren görünen ve görünmeyen çözüm yollarını her zaman olduğu gibi kendi çapımızda herkese sunduk... İşine gelen olmuştur, olmamıştır orasını da geçtim...

Biz burada tamamen gönüllülük esasına göre, yazıp çiziyoruz, eğleniyoruz, sorunlara elimizden geldiğince çözüm vesilesi olmaya çalışıyoruz... Ama; "Foruma yazılan sorunlar için bizi aşan ve hukuken, aklen, vicdanen taraf olmadığımız ve olmayacağımız işlemler için başvuru mercii değiliz, bizim üzerimizden bir yerlere hukuksuz, haksız ve mantıksız saldırıların olmasını istemeyiz, elimizden gelen için her şeyi yaparız, gelmeyen için kimsenin değirmenine su taşımayız, yapamayacağımız işlerin sorumluluğuna girmeyiz."

Forum üyelerimiz, yönetimimiz haricinde olan herkes (Türkiye Şube ve Bayi/Servisler ile Özel Servisler) ne kadar bizimle birlikte ise, bizler de onlar ile o kadar birlikteyiz... Bu nokta bizim için çok önemli çünkü...

Mazda Garaj yönetiminin özellikle bu ve benzeri konularda duruşu budur, tekrar açıklamakta da fayda vardır... :)

Herkeslere, sorunsuz, kazasız belasız nazarsız sürüşler olsun.

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Öncelikle sorunun bu şekilde çözülmesine herkes kadar sevindiğimizi belirteyim... :)

Forum yönetimi olarak en başından itibaren nerede duruyorsak şimdi de oradayız... Bizim durduğumuz noktayı göremeyenler veya başına gelen böyle bir sorun sebebiyle görmek istemeyenler oldu, bunu da saygıyla karşılıyoruz... En başından itibaren görünen ve görünmeyen çözüm yollarını her zaman olduğu gibi kendi çapımızda herkese sunduk... İşine gelen olmuştur, olmamıştır orasını da geçtim...

Biz burada tamamen gönüllülük esasına göre, yazıp çiziyoruz, eğleniyoruz, sorunlara elimizden geldiğince çözüm vesilesi olmaya çalışıyoruz... Ama; "Foruma yazılan sorunlar için bizi aşan ve hukuken, aklen, vicdanen taraf olmadığımız ve olmayacağımız işlemler için başvuru mercii değiliz, bizim üzerimizden bir yerlere hukuksuz, haksız ve mantıksız saldırıların olmasını istemeyiz, elimizden gelen için her şeyi yaparız, gelmeyen için kimsenin değirmenine su taşımayız, yapamayacağımız işlerin sorumluluğuna girmeyiz."

Forum üyelerimiz, yönetimimiz haricinde olan herkes (Türkiye Şube ve Bayi/Servisler ile Özel Servisler) ne kadar bizimle birlikte ise, bizler de onlar ile o kadar birlikteyiz... Bu nokta bizim için çok önemli çünkü...

Mazda Garaj yönetiminin özellikle bu ve benzeri konularda duruşu budur, tekrar açıklamakta da fayda vardır... :)

Herkeslere, sorunsuz, kazasız belasız nazarsız sürüşler olsun.

Veli abi şuan bu forumlar olmasaydı zaten bu kadar bilgi sahibi olmazdık kronik olup olmadığı hakkında nereden bilgi sahibi olup çözüm arayacak organize olacaktık. En azından forumdaki pek cok arkadastan biliyoruz söz konusu mazda da olsa yanlış bir durum olduğunda mazdayı eleştirmekten geri durmayan, doğru olduğu zamanda mazdaya olan sevgisini dile getiren.önemli olan da bu zaten.

gkn

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım.. konuyla ilgili bir sonuca ulaşan oldumu? herterle bi telefon görüşmesi yaptım söyledikleri muhtemelen toplam tutarın yarısının karşılanacağı şeklinde..

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım.. konuyla ilgili bir sonuca ulaşan oldumu? herterle bi telefon görüşmesi yaptım söyledikleri muhtemelen toplam tutarın yarısının karşılanacağı şeklinde..
Peki indirimli hali bizim oducegimiz meblaga kac para kdv dahil

gkn

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
toplamda 4000 civarı dedi bize düşende 2000

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Başvuruda bulunan arkadaşlar sonucu belirtirse en doğru bilgiyi bu şekilde öğrenebiliriz. Önceki yapılan değişimlerde iyi niyetten bir kısımı karşılanarak yapılan değişimler var ama son durumda sanki tamamı Mazda tarafından karşılanacak gibi bir izlenim vardı. Bunda da yarı yarıya karşılama durumu var ise mebla çok yüksek.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
bencede ama başka bi yerde okudumda izmirde yaptıran olmuş ve iyi niyet garantisinden ücretsiz olarak

Montaj hatası veya parçada üretim hatası var sanırım onda. Parça değişmiş ama takılan yeni konsol komple aralık kalmış. Tekrar geri bildirim bırakılacaktı, merak ediyorum ben de sonuç ne olacak.

Ben kendim önlem aldıktan sonra keşke yapmasaydın bak komple yenisiyle değişiyor diyen arkadaşıma da söylediğim gibi; Bu şekilde kalsın ben razıyım, varsın değişmesin. Tonla parça sökülecek değişim için, ve sökülenler tekrar takılacak. İzolasyon veya başka işlemlerde sökerken neredeyse okşayarak söküp taktığım parçaları benim gibi sökmeyecekleri aşikar. O kadar tırnak geçme illaki bir veya bir kaçında gevşeme kasma olur. Fabrikadaki gibi takılacağını düşünmüyorum.(Kişisel düşüncem)
Oradan bir zırıltı gelirse alt taraflarda kaldığı için de kesilemezse sinir hastası olurum herhalde ben :D Bir yerden ses geldiğinde sağa çekip sesi arayan biri için oynatılması, değiştirilmesi çok riskli parça :)

Ama çok fazla açıklığı olanlar için umarım sorunsuz ve ücretsiz bir değişim olur. Ve özenerek yapılan işçilikle ilk günkü haline döner araçları da benim kendi hüsnü kuruntum olarak kalır işçilik kuşkuları.

Üst Alt