Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Üzücü olmuş adınıza, şahsen 4.5 sene denizlide 2010 model mazda3 kullandım eveliyatında 2 sene antalyada kullanıldı araç , ben böyle bir şeyle karşılaşmadım kronik bir sorun olduğunu zannetmiyorum . Sadece sınırlı bir adette ,yanlış veya kalitesiz parça montajı veyahutta hatalı üretim bir yapıştırıcı malzemesi kullanılmış olabilir .Ama yinede ne olursa olsun parça değişimi yapmasalar bile, en azından müşteri memnuniyeti için tamir edip sizide üzmeyebilirlerdi . Geçmiş olsun

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Şuan yapılacak şey sorunu yaşan kişilerin birlikte hareket ederek ilgili yerlere durumu bildirmesi. Benim merak ettiğim konu bununla ilgili bülten var ön konsolun değişmesine gerek yok. Bu bülteni uygulamak bu kadar zor mu? veya servislerin bu bültenden haberi mi yok? Bültende tane tane anlatılmış her şey. Ben olsam bültenin çıktısını alır servise gider ve uygulanmasını isterim.
Bülten ön taraftan gelen ses ile ilgili var sanıyorum, bu açılmayla ilgili de var mı?

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@faroz_52 Aslında bu sorunu direkt olarak biz değil de Mazda Türkiye iletmeli sizin verdiğiniz örnekte de işleyiş böyle, fakat Mazda Türkiye bu konuda oldukça ilgisiz. Ben yine de japonyaya yazdım mailimi aldıklarına dair cevap gönderdiler ama sorun ile ilgili bir geri dönüş olmadı henüz.
@Oğuzhan Bülten ile ilgili aykut yazı yazmış, böyle bir bültenin Türkiyede olmadığı dolayısı ile herhangi bir müdahale olmayacağı yönünde cevap gelmiş Mazda Türkiyeden dolayısı ile bülteni servise götürdüğümüzde onlar mazda Türkiyeye soracaklar onlarda böyle bir bülten Türkiyede geçerli değil diyecek. Aslında bizim en büyük sorunumuz Mazda Türkiyenin ta kendisi. Daha öncede belirttiğim gibi japonyanın bu konudan haberdar olmadığını düşünüyorum. Mazda Türkiye de japonya ile iletişimi sağlayan bir personel mutlaka vardır. Mazdanın yapması gereken bizden gelen talepler doğrultusunda bizim şu kadar müşterimiz var sorunları bu daha öncede Amerikada bu konu ile ilgili servisler tarafından ücretsiz bir uygulama yapılmış yapılacak işlemin bildirilmesi gibi bir mail atılması lazım. Ama burası Türkiye burada tüketici hakkı diye birşey yok malesef.
@infiniteblack bende sorunun bizdeki seride olduğunu düşünüyorum ama bizim düşünmemiz yetmiyor ne yazık ki. Mazda Türkiyenin düşünmesi lazım,Markayı Türkiye pazarında bitirmek için elinde geleni yapıyorlar. İnanın biz onlardan daha çok savunuyoruzdur markayı...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
@faroz_52 Aslında bu sorunu direkt olarak biz değil de Mazda Türkiye iletmeli sizin verdiğiniz örnekte de işleyiş böyle, fakat Mazda Türkiye bu konuda oldukça ilgisiz. Ben yine de japonyaya yazdım mailimi aldıklarına dair cevap gönderdiler ama sorun ile ilgili bir geri dönüş olmadı henüz.
@Oğuzhan Bülten ile ilgili aykut yazı yazmış, böyle bir bültenin Türkiyede olmadığı dolayısı ile herhangi bir müdahale olmayacağı yönünde cevap gelmiş Mazda Türkiyeden dolayısı ile bülteni servise götürdüğümüzde onlar mazda Türkiyeye soracaklar onlarda böyle bir bülten Türkiyede geçerli değil diyecek. Aslında bizim en büyük sorunumuz Mazda Türkiyenin ta kendisi. Daha öncede belirttiğim gibi japonyanın bu konudan haberdar olmadığını düşünüyorum. Mazda Türkiye de japonya ile iletişimi sağlayan bir personel mutlaka vardır. Mazdanın yapması gereken bizden gelen talepler doğrultusunda bizim şu kadar müşterimiz var sorunları bu daha öncede Amerikada bu konu ile ilgili servisler tarafından ücretsiz bir uygulama yapılmış yapılacak işlemin bildirilmesi gibi bir mail atılması lazım. Ama burası Türkiye burada tüketici hakkı diye birşey yok malesef.
@infiniteblack bende sorunun bizdeki seride olduğunu düşünüyorum ama bizim düşünmemiz yetmiyor ne yazık ki. Mazda Türkiyenin düşünmesi lazım,Markayı Türkiye pazarında bitirmek için elinde geleni yapıyorlar. İnanın biz onlardan daha çok savunuyoruzdur markayı...
İşte bende onu diyorum Mazda Tr nin bu konuyu Japonyaya iletmediğini düşünüyorum...O yüzden Japonya ile direkt temas şart

weya

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Tabi konunun bide su tarafi var egerki servis bakimli bi arac olaydi kesin iyi niyet garantisi kapsaminda ufak bi odeme karsilanarak yaptirilirdi.

Yapmıyorlar. Denenmiştir. Sattım ve bitti . Benim çözümüm bu oldu. Gördük pireyi, yaktık yorganı...
Ama Mazdadan vazgeçmedim

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bugün aracımı Mazda Merser'e götürdüm, sohbet esnasında bu olaydan bahsettim. Bugüne kadar bu şikayet ile başvuran Mazda 3 sahibi olmamış, yaşanılan sorun için 1 araç dahi olsa gerek Mazda Türkiye gerekse Mazda nın mutlaka dönüşü olacağını söylediler. Konu ile ilgili bir bülten kendilerine ulaşmamış, 5-6 yaşındaki aracın yaşlı olabileceği yazılmıştı sanırım ve bunuda paylaştığımda 90-97 arası Mazda 323 ve 626 larda kontak anahtarı için bülten yayınlandığı ve konu ile ilgili araç sahiplerinin servise çağrıldıklarını söylediler.

Konu can sıkıcıdır ve doğrudur ama bence mutlaka Yetkili servis ve Mazda Türkiye arasında çözülmelidir.

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bugün aracımı Mazda Merser'e götürdüm, sohbet esnasında bu olaydan bahsettim. Bugüne kadar bu şikayet ile başvuran Mazda 3 sahibi olmamış, yaşanılan sorun için 1 araç dahi olsa gerek Mazda Türkiye gerekse Mazda nın mutlaka dönüşü olacağını söylediler. Konu ile ilgili bir bülten kendilerine ulaşmamış, 5-6 yaşındaki aracın yaşlı olabileceği yazılmıştı sanırım ve bunuda paylaştığımda 90-97 arası Mazda 323 ve 626 larda kontak anahtarı için bülten yayınlandığı ve konu ile ilgili araç sahiplerinin servise çağrıldıklarını söylediler.

Konu can sıkıcıdır ve doğrudur ama bence mutlaka Yetkili servis ve Mazda Türkiye arasında çözülmelidir.

Abi görüştüğünüz servis gerçekten çok iyi niyetli fakat durum bildiğiniz gibi değil. Bu konu ile ilgilenen o kadar çok kişi olmuş ama herhangi bir çözüm üretilmemiş. Servis de yapılan işlem aynen şöyle; ( mübalasız baş vuran herkese aynı şey uygulanış) fotoğraflar çekiliyor mazda Türkiyeye gönderiliyor. bu işlemden sonra ya geri dönüş olmuyor ya da ücretini sizin karşılamanız şartıyla göğüslüğün değiştirileceği söyleniyor. Kullanıcı hatası olmadığı aşikar olan bir durumda kimse de o kadar para verip o göğüslüğü değiştirmiyor. Ya geçici bir çözüm buluyor ya da satıp kurtuluyor...

Yapmıyorlar. Denenmiştir. Sattım ve bitti . Benim çözümüm bu oldu. Gördük pireyi, yaktık yorganı...
Ama Mazdadan vazgeçmedim
Bunu yaşayıp sorunun çözülmemesine rağmen mazdayı tercih etmeniz ilginç. Bizde satıp kurtulacağız görünen durum bu.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
IMG_2384.jpg

Böyle bir haber var Japonya ne dedi merak ediyorum :)

weya

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Abi görüştüğünüz servis gerçekten çok iyi niyetli fakat durum bildiğiniz gibi değil. Bu konu ile ilgilenen o kadar çok kişi olmuş ama herhangi bir çözüm üretilmemiş. Servis de yapılan işlem aynen şöyle; ( mübalasız baş vuran herkese aynı şey uygulanış) fotoğraflar çekiliyor mazda Türkiyeye gönderiliyor. bu işlemden sonra ya geri dönüş olmuyor ya da ücretini sizin karşılamanız şartıyla göğüslüğün değiştirileceği söyleniyor. Kullanıcı hatası olmadığı aşikar olan bir durumda kimse de o kadar para verip o göğüslüğü değiştirmiyor. Ya geçici bir çözüm buluyor ya da satıp kurtuluyor...

Bunu yaşayıp sorunun çözülmemesine rağmen mazdayı tercih etmeniz ilginç. Bizde satıp kurtulacağız görünen durum bu.

4. mazdama biniyorum üstat. Mazdadan aldığım keyfi henüz hiç birinden almadım desem belki boş cümle olacak (her araca binmek nasip olmadı).
Mazda benim için bir saplantı, sahiplenme. Mazda bardağı, şapkası, stickerı. hepsine de sahibim.
Bu forumda bir arkadaş ya japon ya da kore demişti. Mantık benim de aynı. Allah gönlünüze göre versin, kurtulmak ve gönlünüzce bir araca sahip olmanızı dilerim.
saygıyla efendim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynı durum bende de var. Facebook gurubuna da üyeyim gelişmeleri takip edeceğiz.

@Coyote Aracını bunun için satmana gerek yok..Ankara'da bunu tamir eden bir usta var fiyatı da 200TL. Gelirsin misafir ederiz aracın yapılır gidersin:)

Bilgilendirme için teşekkürler. Adresi ve ustayı vermende sakınca yoksa, forumda paylaşalım ki, ihtiyacı olan faydalansın. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ama Mazdadan vazgeçmedim
Garanti kapsamindan veya iyi niyet garantisinde degisim yaptiranlar var eger siz bu haklari kazanmaniza ragmen yaptiramadin ise gittiginiZ servis neresi diye sorasim geldi.

weya

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Garanti kapsamindan veya iyi niyet garantisinde degisim yaptiranlar var eger siz bu haklari kazanmaniza ragmen yaptiramadin ise gittiginiZ servis neresi diye sorasim geldi.
Garantiden çıktıktan birkaç ay sonra fark ettim. O zamanlar kronik olduğunu düşünmemiştim. 2016 ekim ayı idi sanırım. Güneş kaynaklı şeklinde düşündüm. Gaziantep akcanlar servis bana bunu 'kötü haber' başlığında verdi. Bu şekilde bir hak ya da iyi niyet gibi şeyler aklıma da gelmedi işin doğrusu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Garantiden çıktıktan birkaç ay sonra fark ettim. O zamanlar kronik olduğunu düşünmemiştim. 2016 ekim ayı idi sanırım. Güneş kaynaklı şeklinde düşündüm. Gaziantep akcanlar servis bana bunu 'kötü haber' başlığında verdi. Bu şekilde bir hak ya da iyi niyet gibi şeyler aklıma da gelmedi işin doğrusu
bu konuda:
@Ebubekir inde arkadan gelen ses , direksiyon simidinde soyulma gibi şikayetleri vardı

o zamanlar garantili iken arka salıncaklar değişti ücretsiz
garanti bittikden sonra iyi niyet garantisinde %30 ödeyerek direksiyon simidi değişti.(servis bakalımlı)

Üst Alt