Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında Coyote tarafından paylaşıldı.

1. Coyote

Coyote Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Birden bire göğüslük resimde görüldüğü şekilde açıldı. Güneş sebebi ile olduğunu düşünüyorum ama 4 yaşındaki arabada bu tarz bir açılma normal gelmedi bana. Komple göğüslüğün alt kısmını söktük ve göğüslüğü tutan sadece küçücük 1 diş var bu sebeple oradan atıyor başka herhangi bir vida veya bir kaç tane uzun diş yapılmamış. dişin olduğu yeri silikonladık göğüslüğün olduğu oval kısmı da ısıtarak düzeltmeye çalıştık 2 gün kurumasını bekledim fakat sadece 1 gün düzgün kaldı ve tekrar attı. şimdi komple göğüslük mü değişecek :S önerilerinizi bekliyorum göğüslüğün değişme durumunda maliyetin çok yüksek olacağını düşündüğümden alternatif bir şeyler arıyorum... Teşekkürler 20160901_162639.jpg 20160823_145338.jpg

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlk defa böyle bir şeyi görüyorum, duyuyorum. :( Sırf bunun için ön konsolun değiştirilmesi bana da abes geldi. Hiç olmadı kötü görünen yeri kamufle etmek bir çözüm olabilir yoksa hakikaten kötü görünüyor.

Alt kısımda kalan ekranların olduğu bölümü yukarıya kaldırma imkanı varsa çözüm olabilir.

Coyote bunu beğendi.
  3. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    kumas kisami orda ?
    bide rica etsem ekranin onunu sagini solunu soketlerinin icini disini kablo renklerini fotograflayabilirmiyiz
    hazir sokmussunuz

-aklima gelen tek pratik sey kumasi iyice dibinden kesmek ve aliexpressde ince aralara giren aksesuarlar var bulunca linkini atarim onu oraya sokmak hem o goruntuyu kapatacak hemde sportf olacaktir diye dusunuyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Eylül 2016
  4. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Bu aksesuar mı?

Araba tasarım Iç Esnek Nefis 5 M Dekoratif Hattı Trim Için çıkartmalar Mazda 2 3 5 6 CX5 CX7 CX9 Atenza Axela Aksesuarları
    Car Styling Interior Flexible Exquisite 5M Decorative Line Trim stickers For Mazda 2 3 5 6 CX5 CX7 CX9 Atenza Axela Accessories-in Stickers from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

kadir bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    kumaş kısa değil . Göğüslüğün oturduğu kısmımda bir diş yuvası var buranın karşılığında 1 tane diş var o da alt panelde (Yol bilgisayarı olan parça) yani sanki göğüslük şişmiş ve şekil değiştirmiş bu sebeple o tırnaktan kurtulmuş halde. tırnağı yerine oturtmanın hiç bir faydası olmuyor çünkü o oval kısım yukarıya doğru esnemiş. Detaylı resim çekemeyeceğim çünkü anlattığım gibi bu işlemleri yaptıktan sonra kapattım tekrar açacak olursak resimleri çeker atarım. aliexpress kullanıyorum söylediğin parçayla bu kısmı kapatabgilirsem daha fazla oynamayacağım. Nacizane tavsiyem göğüslüğü güneşten koruyun zira anladığım kadarıyla malzeme çok dandik.

domestos bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Ekran kısmını yukarıya kaldırmak imkansız çünkü orada her dişin oturduğu bir yer var. Mazda için de böyle bir şeyin olmuş olması büyük ayıp 89 model şahinlerin göğüslükleri sapasağlam dururken 2012 model bir arabanın göğüslüğü güneşten bile olsa böyle olmamalı.

grafff ve domestos bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    bu mümkün değil kurtarmaz çünkü açık olan alan neredeyse 1 cm genişliğinde bir de sorun kumaş gibi görünen kısımda değil. Göğüslük yukarıya doğru esnemiş :S

8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    O zaman tek çare olarak, ön konsolu tersine esnetebilmek aklıma geliyor fakat böyle bir şeye izin verir mi? :rolleyes:

9. Coyote

Coyote Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Benimde aklıma ilk gelen şey o oldu bu sebeple açtığımız yerin altından fan ile ısıtarak bastırarak esnettik sonra dişin olduğu yere silikon sıkarak dişi yuvaya oturtup kapattık. fakat o esneme ve silikon çözüm olmadı sanırım göğüslük başlangıcından o oval kısma kadar komple esnemiş 1 gün sonra tekrar tırnaktan çıktı. Servise götürmek istemiyorum birincisi bulunduğum ilde (Isparta) servis yok ikincisi servisin söyleyeceği şey belli ( Kullanıcı hatası, göğüslük komple değişecek, en iyi ihtimalle 2000- 3000 tl tutar) mazdaya mail atmayı düşünüyorum konuyla ilgili yararı olur mu bilmiyorum ama...

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İlk kez gördüm böyle bir durumu, servise bir danışmanızda fayda var

Coyote bunu beğendi.
  11. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mail atarsan iletişime geçerler mutlaka, fakat çözüm olarak ne üretirler bilemem.

Coyote bunu beğendi.
  13. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  14. Coyote

Coyote Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    aracın ikinci sahibiyim ön tamponun tümseğe sürtmesi sebebiyle sadece yan iki çamurluğun tamponla birleşen uç kısımlarında lokal boya var. Hava yastığı açılma kaput kısmında boya veya değişim yok. yani kaza kaynaklı olma ihtimali kesinlikle imkansız.

15. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sana hangi servis yakınsa görüştüğün takdirde, yardımcı olacaklardır diye tahmin ediyorum.

Coyote bunu beğendi.
  17. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Her ne kadar sonuca etki etmeyecek olsa da sanki gunes sebepli degil de bi darbe ya da zorlama sonucu esnemiş gibi geldi bana... Antalya'daki (en yakın) servisle gorusup fotograf gonderseniz bir fikir uretebilirler belki.

18. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Geçmiş olsun. Bana da ön göğüste bir darbe var da o yüzden atma yapmış gibi geliyor. O kısmın öyle yukarı esnemesini mümkün göremiyorum.
    O kalkan kısmın aşağı esnetilmesi gerekli. Ama nasıl yapılır bilemiyorum. Oralarda boşluklar çok fazla. Orayı aşağı çekecek şekilde bir destek yapılabilir mi acaba diye düşündüm. Ya da tavandan oraya uzayabilen bir boru koyup orayı aşağı esneteceksiniz ve güneş altında araç kaynayacak, belki böyle geri şekline kavuşabilir. O kalkmış halde tırnağın tutacağı iş değil. Araya da ek yapılsa bile göze sırıtır, ama servis olumlu dönmezse ve geri esnetme işe yaramazsa başka yapacak bir şey yok, orayı kamufle etmeye bakılacak.

19. Coyote

Coyote Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    arabayı 1 senedir kullanıyorum darbe yada zorlama gibi bir durum söz konusu olmadı. O parçanın esnediği aşikar çünkü alt taraftan ısıttığımız da esneme oldu. Fotoğraf ve mail işini hem Mazda TR ye hemde antalyadaki servise attım bu gün.

Holydao ve domestos bunu beğendi.
  20. Coyote

Coyote Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    oraya darbe gelmesi için çok büyük bir kaza olması gerekiyor velev ki oldu ilk aldığımda da öyle olması gerekirdi. 1 yıldır olmayıp bu sırada olması ilginç olurdu. Söylediğim gibi ısıtarak esnetme yaptık yeniden aynı forma döndü. Esnettikten sonra kafa dayamayı sıkıştırdım eskiisi gibi oldu ama sıcağı görünce yeniden bıraktı... Servisin dönüşüne göre birşeyler düşüneceğim olmadı mecburen kamufle edeceğim. Siz yine de göğüslüğü güneşten koruyun benim başıma gelen sizin başınıza da gelmesin.

grafff, domestos ve MutluTEKİR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş