Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Diğer araçlardan bahsetmiyorum bu aracın göğüslüğünü sabit tutan parçadan bahsediyorum. 1 cm genişliğinde plastik bir diş ve karşılığında yumuşak bir maddeden yuva yapılmış göğüslüğü yol bilgisayarının olduğu parçaya tutturmuşlar bu basitlikten söz ediyorum. İnşallah üretim hatasıdır. Güneşden kaynaklı ise başka birinin başına gelmemesi için açtım zaten bu konuyu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Diğer araçlardan bahsetmiyorum bu aracın göğüslüğünü sabit tutan parçadan bahsediyorum. 1 cm genişliğinde plastik bir diş ve karşılığında yumuşak bir maddeden yuva yapılmış göğüslüğü yol bilgisayarının olduğu parçaya tutturmuşlar bu basitlikten söz ediyorum. İnşallah üretim hatasıdır. Güneşden kaynaklı ise başka birinin başına gelmemesi için açtım zaten bu konuyu.
İşin doğası gereği sarkma aşağı doğru olacağı için çekik gözlü mühendisler yukarıya esneme yapacağını hesaplamamışlardır... :) İşin şakası bir yana daha önce böyle bir şeyi hiç duymadım bu yüzden bana ilginç geldi.

Temel sebep sıcak değildir bence; Aydın'ın ortalama gölgedeki 40 derece sıcağında aracıma bindiğimde direksiyonu tutamıyordum, sorun sıkıntı sıcak kaynaklı olsa burada aynı tarz sorunlar olabilirdi. (bence)

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
İşin doğası gereği sarkma aşağı doğru olacağı için çekik gözlü mühendisler yukarıya esneme yapacağını hesaplamamışlardır... :) İşin şakası bir yana daha önce böyle bir şeyi hiç duymadım bu yüzden bana ilginç geldi.

Temel sebep sıcak değildir bence; Aydın'ın ortalama gölgedeki 40 derece sıcağında aracıma bindiğimde direksiyonu tutamıyordum, sorun sıkıntı sıcak kaynaklı olsa burada aynı tarz sorunlar olabilirdi. (bence)
varsayımın bana da mantıklı geldi. Peki o zaman bu sorunla da ben uğraşıp çözümü ya da neden kaynaklı oldığunu yazarım. Herkese yorumları için teşekkürler. Bu arada mazdadan herhangi bir dönüş olmadı servise gidene kadar böyle kalacağı kesin.

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
özür dilerim arkadaşlar foruma girecek zamanım olmadı bir sağlık sorunu nedeniyle. Şaşırtıcı ilk hafta içerisinde hem antalya mazda dan hemde türkiye mazdadan telefon ile bilgi aldılar. antalya mazdaya götürüp rapor tutturmamı sorunun karşılaşılan bir sorun olmaması nedeniyle sonuç ile ilgili geri dönüş yapacaklarını söylediler ama yine aynı nedenden dolayı aracıda götüremedim. götürür götürmez olumlu yada olumsuz yazacağım tekrar kusura bakmayın...

akinturan

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Merhaba
Aynı sorun benim mazdada var servise sordum olauyormuş böyle sorunlar daha öncede bir kez karşılaşmışlar. Aracımızın garantisi bittiğinden dolayı komple ön konsolu değiştirebiliriz ücret karşılığında dediler. Acaba siz bir çare bulabildinizmi

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhaba
Aynı sorun benim mazdada var servise sordum olauyormuş böyle sorunlar daha öncede bir kez karşılaşmışlar. Aracımızın garantisi bittiğinden dolayı komple ön konsolu değiştirebiliriz ücret karşılığında dediler. Acaba siz bir çare bulabildinizmi

Sizinkinde durum nasıl resim atar mısınız müsait zaman, ilginç geldi çok bunlar Mazda da rastlanılan şeyler değil

akinturan

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
20161117_132147.jpg

Tapatalk Cloud - Downlaoad File 20161117_132113.jpg

Fiyat olarakta 2 bin civarı bir rakam söylendi

Moderatörün son düzenlenenleri:

ahmetdag

Katılımcı
Cok ilginç bi durum bizim iş yerindeki m3 te erime var güneşte yapıs yapış oluyor

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akinturan

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Bu işi çözebilecek bir ustaya ihtiyacımız var. Arayışa debam ediyorum

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Valla çok şaşırdım, nasıl bu hale gelir ilginç. Konya da bir yer var diyorlardı göğüs çatlağı tamiratı yapan, bunu da halledebilir sanırım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Zamana ve güneşe direnemiyor demektir bu durum... :( umarım BL kasa için kronik sorun kategorisine girmez.

thranduil

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Aynı sıkıntı benim aracımda da mevcut, bir çözüm bulabildiniz mi acaba merak ettim?

akinturan

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Ekinciler Adem usta ya gitmiştim bakım için ona gösterdim durumu birkaç kişinin de bu problemden sorunu olduğunu biliyor müsait zamanda getir hallederiz dedi öyle kaldı :) alıştım galiba

Arkadaşlarının fotolarının aynısı sayılır ama müsait bir zamanda çekip eklerim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu açılma sorunuyla karşılaşan arkadaşlar, acaba hiç orta menfezlerdeki hava akışını kapatıyor muydunuz? hani menfezlerin yanlarındaki düğmeleri çevirerek kapatarak. Yazın ve kışın bu menfezlerin kapalı kalması bu noktalara uygulanan sıcaklık farkını daha da artırabilir çünkü.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu açılma sorunuyla karşılaşan arkadaşlar, acaba hiç orta menfezlerdeki hava akışını kapatıyor muydunuz? hani menfezlerin yanlarındaki düğmeleri çevirerek kapatarak. Yazın ve kışın bu menfezlerin kapalı kalması bu noktalara uygulanan sıcaklık farkını daha da artırabilir çünkü.

@MutluTEKİRR su bagajdaki havalandirma deliklerini kullanarak xedos daki gibi bi hava sirkulasyonu yapalim.

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Arkadaşlar naçizane tavsiyem daha önce uğraşmış ve elimden iş gelen birir olarak söylüyorum. Göğsün açılması kumaş kısalığından değil, Göğsün çerçevesinin sıcak ve soğuktan kalıbı bozuluyor ve açıklık meydana geliyor. Bozulan kalıbın tekrar bir göğüscü tarafından eski kalıbına sokulması gerekiyor. Amatör kişilere dokundurtmayın daha beter oluyor ve bu seferde yan tarafından veya alt kısmında diğer yerlerde açıklık meydana geliyor,sonrasında ise çatlamalar ve kırılmalar oluyor. İşi ehli ne verin derim. Önemli bölgedir.Dikkatli olun.

Üst Alt