Xedos 9 Solar Sunroof Sistemi Hakkında

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Amca bey ile konuşunca Sentia'nında bi halini hatrını sorsanız Belki kayınçoyada Xedos alırlar

Veli abi mantıklı hareket edecek olursak reno alırdık, mantık evliliği yapmıyoruz aşk evliliği arıyoruz be

Allah mutlu mesut etsin Hakan... ;)

sokrates

Katılımcı
İstanbul xedos, 929 2.0 ve royal classic icin daha rahat diyebilirim.
Ama sentia :)

Herneyse yine duygularim karisti :)

sokrates

Katılımcı
IMG_8652.jpg

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Her konuya bakamıyorum ama xedos kacmaz...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
incirinaltı' Alıntı:
Daha önce yazmismiydim bilmiyorum.malatyada kırmızı bir royal klasik gördüm lpg cide,çok sinirliydi eleman.lpg taktirmislar yeni,düzen tutmuyor demişti.araba harika bişeydi ama.15000 tl gibi bisey istiyordu.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bugün buluşmada Ahmet abinin (MX9) 1997 model xedos 9 aracını inceledik. Şu solar sunroof olayını biraz irdeledim.
Sistemin içeride düğmesi var açık bırakırsanız hava belirli bir derecenin üstüne çıkarsa devreye giriyor aracının aküsünü şarj ediyor ve arka bagaja yerleştirilen 2 adet havalandırma fanı devreye giriyor. Her araçta normalde bagajın sağında solunda döşemenin altında havalandırma var bilirsiniz bu araçta sol tarafta 2 adet fan var.
İçerdeki düğme:
WP_20161225_15_51_24_Pro.jpg

Solar sunroof:
WP_20161225_15_51_38_Pro.jpg

Arka havalandırma fanları:
WP_20161225_15_56_15_Pro.jpg

Bu konuya da açıklık getirmiş olduk :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Forumda Xedos'umuz olsa yorum yapabilirdi. X zaman ben canlı yaşar yorum yaparım

Allah herkesin gönlüne göre versin Hakan, inşallah olur...

Bu teknolojiyi ilk okuduğumda ağzım açık kalmıştı ama detaylı olarak bilmiyorum... Ne kadar enerji depolama yapabiliyor ve bu enerjiyi nerede kullanıyor araştırmak gerek...
Bu konuyu ben açmışım, zaman akmış xedos almışım ama Japon'lar makyajı yapıp solar sunroofu kaldırmışlar :)

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Solar sunroof komplike bir mekanizma değil. Güneş paneli sadece arka tampondaki menfeze konumlandırılmış iki adet fanı çalıştırıyor. Klimayı, kalorifer sistemini falan çalıştıramaz. Çünkü bu iki sistem fanlar hariç ısıtma soğutma için motordan güç alır. Bence sistemin esas önemli yeri aküyü şarj etmesi. Tabi gündüz olmak şartıyla akünün bitmesi sorun yaratmayacak zira ne kadar zamanda şarj eder bilemem ama arabayı çalıştıracak güç saglanabilir.

Üst Alt