Mazda Usta Tavsiyeleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ağır bakımda neler yaptırmalıyım acaba ilk defa ağır bakım yaptıracağım bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim
Zincir kontrolü, buji, yağ, filtre değişimi, ateşleme sistemi kontrolü, fren ve direksiyon sıvıları kontrolü/değişimi, klima sistemi kontrolü, şanzıman yağı kontrolü/değişimi gibi şeyler ilk aklıma gelenler. Aşağıdaki konumuz yardımcı olabilir.

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
İyi forumlar arkadaşlar 2009 model Mazda 3 BK manuel vites benzinli Mazdam var ve ağır bakımları geldi yani 100 bin bakımını yaptıracağım daha öncede aracım oldu fakat hiç ağır bakım yaptırmadım zaten çok binmekte nasip olmadı ağır bakımda araca neler yaptırmalıyım Isparta ve çevresinde bildiğiniz işinin ehli Mazda ustası var mı Antalya yetkili servis ile görüştüm ucuk bir rakam istedi ama eğer işinin ehli bir usta bulamazsam mecburen oraya gideceğim şimdiden teşekkür ederim
@Domestos benden önce davranmış :)Antalya’ya gidecekseniz kesinlikle ömer ustayı tavsiye ederim bende Şarkikaraağaçdayım sanırım sizde yalvaçdasınız daha yakın bir yer olsun derseniz konyada da mazdanın dilinden anlayan ustalarımız var oralarıda tercih edebilirsiniz

bravebold

Sessiz
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
@Domestos benden önce davranmış :)Antalya’ya gidecekseniz kesinlikle ömer ustayı tavsiye ederim bende Şarkikaraağaçdayım sanırım sizde yalvaçdasınız daha yakın bir yer olsun derseniz konyada da mazdanın dilinden anlayan ustalarımız var oralarıda tercih edebilirsiniz
Ömer usta ile telefonda görüştüm bu hafta müsait değilmiş ama bakalım ayarlamaya çalışacam

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ben rem oto konusunda kararsızım ilk tercihlerde olmaması lazım bence, iki sikayet okudum, kendi başıma geleni de biliyorsunuz zaten.
Ankara'da Hüsnü usta tavsiye edilmis mi diye baktım, ismi geçmiyor. Eroğlu oto bakım servisi diye geçiyor. Can Eroğlu değildir herhalde.

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Ben rem oto konusunda kararsızım ilk tercihlerde olmaması lazım bence, iki sikayet okudum, kendi başıma geleni de biliyorsunuz zaten.
Ankara'da Hüsnü usta tavsiye edilmis mi diye baktım, ismi geçmiyor. Eroğlu oto bakım servisi diye geçiyor. Can Eroğlu değildir herhalde.
Evin yakınında fırıncıda bir vatandaşla konuştum Mazda6 vardı "rem otoyla kavga ettim iki kez, ondan sonra Bey otoya gidiyorum. Fiyat farkı oluyor ama kaliteli iş yapıyorlar" demişti.
Bana da muayene öncesi çok yardımcı olmuştu Bekir bey, bu nedenle Ankara için Bey Mazda:harika:

enginliman

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Çiziklere bile takıntısı olan biri olarak başıma küçük bir kaza geldi. Yanından geçerken gencin biri kapısını hızlıca açınca benim kapıya ve aynaya hasar verdi aynanın kapağı kırıldı sol kapım resimdeki gibi göçtü. Sizce düzeltmesi kolayca yapılır mı ve ayna kapağı satılıyor mu teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20210612_202236.jpg
    20210612_202236.jpg
    121.2 KB · Görüntüleme: 28
  • 20210612_202232.jpg
    20210612_202232.jpg
    92.6 KB · Görüntüleme: 28
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Hüsnü Eroğlu Can'ın abisi. Dükkan abisinin, o da orada takılıyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çiziklere bile takıntısı olan biri olarak başıma küçük bir kaza geldi. Yanından geçerken gencin biri kapısını hızlıca açınca benim kapıya ve aynaya hasar verdi aynanın kapağı kırıldı sol kapım resimdeki gibi göçtü. Sizce düzeltmesi kolayca yapılır mı ve ayna kapağı satılıyor mu teşekkürler
Büyük geçmiş olsun.
Allah beterinden korusun.
Her iki hasar da kolayca halledilir yeter ki işinin ehli ustaya müracaat edin.

Ayna kapağı çok kötü durmuyor, plastik kaynağı ile halledilir.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hüsnü Eroğlu Can'ın abisi. Dükkan abisinin, o da orada takılıyor
Takılsın o :) :)

enginliman

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Büyük geçmiş olsun.
Allah beterinden korusun.
Her iki hasar da kolayca halledilir yeter ki işinin ehli ustaya müracaat edin.

Ayna kapağı çok kötü durmuyor, plastik kaynağı ile halledilir.
Teşekkür ederim. Evet tabi Allah hepimizi kazalardan korusun. Kapak satan bi yer var mıdır acaba çünkü kenarından parça kopmuş düşmüş

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkür ederim. Evet tabi Allah hepimizi kazalardan korusun. Kapak satan bi yer var mıdır acaba çünkü kenarından parça kopmuş düşmüş
Serviste ederinden pahalıdır, çıkmacılar da son dönemde sıfır parça parası ister olmuş. Araştırmak lazım. Yurt dışı sitelere de malum damat vergisi geldi... :(

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Takılsın o :) :)
Ankara'da Bey Oto var bilindiği üzere. İlk sırada yer alır

enginliman

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Serviste ederinden pahalıdır, çıkmacılar da son dönemde sıfır parça parası ister olmuş. Araştırmak lazım. Yurt dışı sitelere de malum damat vergisi geldi... :(
Sağolasın
Mesaj otomatik birleştirildi:

@enginliman geçmiş olsun :(

Tutanak vs tuttunuz mu?

Tutanak tuttuk. Teşekkür ederim çıkma plastik kapak bile 250 tl vay ülkemin haline...

bravebold

Sessiz
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
İyi forumlar arkadaşlar 2009 model Mazda 3 BK manuel vites benzinli Mazdam var ve ağır bakımları geldi yani 100 bin bakımını yaptıracağım daha öncede aracım oldu fakat hiç ağır bakım yaptırmadım zaten çok binmekte nasip olmadı ağır bakımda araca neler yaptırmalıyım Isparta ve çevresinde bildiğiniz işinin ehli Mazda ustası var mı Antalya yetkili servis ile görüştüm ucuk bir rakam istedi ama eğer işinin ehli bir usta bulamazsam mecburen oraya gideceğim şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim aracın ağır bakımlarını yaptırdım sadece fren balataları değişmedi daha götürür dedi usta Mepaz Mazda servisine teşekkür ederim ilgi alaka ve indirimlerinden dolayı Şaban ustaya ayrıca teşekkür ederim bu arada Şaban ustanın çok sağlam bir hafızası var yönlendirmesi alakası ve açık sözlü olması ayrıca güzellikleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim aracın ağır bakımlarını yaptırdım sadece fren balataları değişmedi daha götürür dedi usta Mepaz Mazda servisine teşekkür ederim ilgi alaka ve indirimlerinden dolayı Şaban ustaya ayrıca teşekkür ederim bu arada Şaban ustanın çok sağlam bir hafızası var yönlendirmesi alakası ve açık sözlü olması ayrıca güzellikleri
Güzel günlerde kullanmak nasip olsun. Detayları aşağıdaki konuda paylaşırsanız forum felsefesi ile bağdaşmış olur.

Araç Markası
1999 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Arkadaşlar uzun süren aramalarım sonucu Ankara'da bj (şimli yada diger adıyla pullu subap) motorlara subap ayarı yapan bir usta buldum. Burada tavsiye edilen ustarın bazıları tarafından telefonda bj kasa zl motor için subap ayarı yapılamayacagı söylenmesine rağmen Adem Ustanın tarif ettiği şekilde subap ayarı yapılabiliyor. Adem Ustanın tavsiyesi üzerine emme subaplarını 30, ekzos subaplarını 35 filer olacak şekilde ayar yaptırdım. İhtiyaç duyan arkadaşlar için kartlarını aşagıda paylaşıyorum. Esnaflık ve ustalıkları takdire değer. Fiyat olarakta gayet makul. Tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20210616_141616.jpg
    IMG_20210616_141616.jpg
    304.2 KB · Görüntüleme: 37
Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar uzun süren aramalarım sonucu Ankara'da bj (şimli yada diger adıyla pullu subap) motorlara subap ayarı yapan bir usta buldum. Burada tavsiye edilen ustarın bazıları tarafından telefonda bj motor için subap ayarı yapılamayacagı söylenmesine rağmen Adem Ustanın tarif ettiği şekilde subap ayarı yapılabiliyor. Adem Ustanın tavsiyesi üzerine emme subaplarını 30, ekzos subaplarını 35 filer olacak şekilde ayar yaptırdım. İhtiyaç duyan arkadaşlar için kartlarını aşagıda paylaşıyorum. Esnaflık ve ustalıkları takdire değer. Fiyat olarakta gayet makul. Tavsiye ederim.
İlk mesaja ekledim. :harika:

Üst Alt