Mazda 3 BL (2009-13) LPG Sistemi Hakkında

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Tam sizin derdinize derman olacak sıcağı sıcağına bir paylaşım:

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Yok hocam Batmanda taktircam Antalyada uğraşamıyorum 14 gün izin var onuda arabanın isleriyle ugrasamiycam
Sizin sorunuza da yanıt olabilmesi adına bir konu açtım, Bayraktar üstadım linkini paylaşmış, oradan bilgi edinebilirsiniz.
Antalyada taktırma niyetiniz olursa Galip ustayı tavsiye ederim.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Gönlüm el vermesede artık yarın araca lpg taktıriyorum.Kit olarak Atiker grand fiyat konusundada 2200Tl olarak anlaştık.Taktirirken ustaya önerebileceğimiz bişey var mı? Herhalde manifoldu delip öyle yapıyorlar 45 derecelik acıyla delip pistona yakın olması gerekiyor,çalışma ısısı da 30 derece ideal diye okudum taktirdikdan sonra afr ayarı yaptırmayı düşünüyorum.
Ustayı uyar / bilgilendir / ağızını yokla hangisini tercih edersen ;)

Monifolt dibindeki kelebeklere zarar vermesin daha önce başına gelenler oldu.

Lovatoda monifolt delik yeri için resim paylaşmıştım dipde olmaması gerektiğini söylemişlerdi.

Konu ;

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Adam bi biliyo gibi bi bilmiyor gibi geliyor tam anlamadim montajını falan gösterdi kendi arabası wv cc tsı onada atiker grand takmış sorun yok diyor dükkanına vardığımda yeni kasa toyota corollaya montaj yapmışlardı gerci burdada haldur huldur kullaniliyor araclar pek guvenemedim gene ama toyota bayisinde bi ustam var o önerdi işçiliği güzeldir falan diye ekstradan lpg ayarı.com da yakında şanlıurfada muhammet kaplan var o da aynı kite 2650 lira dedi afr ayarıyla birlikte iznim temmuzu bulcak antalyaya gelmem olmadı Antalyadada kontrole götürürüm nasıl yapabilmişler mı bağlantıyı diye

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
43670

Mesaj otomatik birleştirildi:

43671

43672
43672

Böyle taktılar monifoludun orayı da ben gösterdim kadir abi sağolsun, ilk harekette yığılma ve gaz yememe vardı. Yığılmayı hallettiler ondan sonra gaz yememe çıktı yolda laptopu aldı usta onuda hallettiler ama benzin gibi atik değil yavas yavas devirleniyor 1000 km yap ondan sonra tekrar ayar yapcaz dedi.Bide ısiklarda falan kalkista stop ediyor suanlik sorun yok gibi bide motor arıza ışığı yakmıyor. 35 dereceye 1.20 bara ayarlattirdim.Simdilik sorun yok inşaAllah bi sıkıntı çıkmaz.

Son düzenleme:

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
hayırlısı olsun
grand enjektör sizde görüyorsunuz en kısa mesafeden montaj yapılabilir bir enjektör;
ustamız delikleri güzel ayarlamış ama bence enjektörün avantajını kullanamamış ve eşit değil gibi hortumları.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
hayırlısı olsun
grand enjektör sizde görüyorsunuz en kısa mesafeden montaj yapılabilir bir enjektör;
ustamız delikleri güzel ayarlamış ama bence enjektörün avantajını kullanamamış ve eşit değil gibi hortumları.
Bi sıkıntı yaparmı ki abi hortumun eşit olmaması

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Eşit olmaması sorun yapar ama ben sadece gibi dedim duruş şekillerinden de öyle gelmiş olabilir ama şimdi tekrar inceledim de sadece durduğu pozisyonlar itibari ile bize eşit değilmiş izlenimi vermiş olabilir

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hayırlı olsun ; )

Enjektör kısmı sıkıntılı duruyor.

Hava filtresi
Buji
+150tl ayır köşeye ;)

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Hayırlı olsun ; )

Enjektör kısmı sıkıntılı duruyor.

Hava filtresi
Buji
+150tl ayır köşeye ;)
Abi daha yeni yaptım bakımını aracın 4 ay olmadı bujilerde iridyum 100 küsür binde değişecek demişti cihangir usta

Bide enjektörleri senin dediğin gibi deldirdim

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Tamam abi o zaman afr olarak anladım bunu ben :)

Hemen ayirdim abi :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Lpgde iridyumu ters tepen 1 kişi gördüm , belki sende 2.şanlı kişi olabilirsin ;)

Bunu zaman içinde görecez inş öyle olmaz.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Lpgde iridyumu ters tepen 1 kişi gördüm , belki sende 2.şanlı kişi olabilirsin ;)

Bunu zaman içinde görecez inş öyle olmaz.
Olayı anlamadim abi tam olarak mazda nin iridyum bujisi orjinal ama sıkıntılı mı oluyo ki önceki aracımda da ömer usta iridyum takmıştı Bi sıkıntısını görmemiştim Tam olarak anlatirmisin abi

Üst Alt