Mazda 3 BL (2009-13) Far Yıkama Sistemi Sorunlar ve Çözümleri

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Cama belli bir sayıda ( sanırım 5 ) su fışkırtınca, bu sistemde otomatik bir defa farlara su fışkırtıyor. Yani mecbur kullanmak zorundasın.
Bilgi doğru ama bu ihtimal gündelik hayatta düşük bir ihtimal oluyor genelde..far açık olacak muhtemelen yağmur ya da sisli pisli bir hava olacak 5 kez cam yıkama gereği duyacaksın, e o zamanlarda da zaten arabanın ağzı yüzü kayacak yıkanması gerekecek, far da pislensin varsın..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cama belli bir sayıda ( sanırım 5 ) su fışkırtınca, bu sistemde otomatik bir defa farlara su fışkırtıyor. Yani mecbur kullanmak zorundasın.
@ezmocesteri nin yazdıklarını uygulamak pratik gelmiyorsa; müstakil sigortası (varsa) iptal edebilirsin veya motorların elektrik soketini çıkarabilirsin fakat akıl mantık bu yöntemleri tavsiye etmez, bizde etmiyoruz... :)

Demirsoy

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
2012 bl kasada far yıkama motor tipinin görseli olan varsa göndere bilir mi acaba bir kaç yönden olursa resimler daha ayrıntılı olur yada direk modele uygun aliexpress linki de olabilir

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Far yıkama ile cam yıkama motorları aynı model diye biliyorum. Geçenlerde bozulmuştu söküp tamir etmeye çalıştım ama verim alamayınca yan sanayi (Blueprint marka) alıp değiştirdim. Aldığım ürün Blueprint internet sitesinin webcat bölümünde BK ve BL kasa için uyumlu görünüyordu ama soket girişinde küçük bir tırnak farkı vardı. Bu tırnakları bıçakla alınca soket ancak oturdu. Aracımdan çıkan parçanın görselini ve yeni aldığım parçanın linkini ekliyorum.
Geçmiş olsun.
20210801_155845.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@Ozanihat paylaşım için teşekkürler.

Verdiğin sitede Oem parça kodları Mazda için verilenler.

G22C-67-482
EG22-67-482
FE01-67-482

Ürüne ait ekran görüntüsünü de aşağıya ekledim.

58328

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Cam yıkama fıskiyesi gördüm n11de , camın tamamına su püskürtuyor, kullanışlı mı acaba.

Demirsoy

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Özür dilerim sanırım yanlış bir terim kullandım mafsal demek istemiştim emeğinize sağlık bilginizi paylaştığınız için ozanihat ve domestos

Demirsoy

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
TRY 29.37 41% İndirim | Far su püskürtme memesi yıkama Jet konnektör adaptörü tutucu Honda Lexus Suzuki Mazda Nissan Subaru
Buldum benim sıkıntım püskürtmelerdeydi belki aynı sıkıntıyı çeken vardır diye link bırakıyorum selametle

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
TRY 29.37 41% İndirim | Far su püskürtme memesi yıkama Jet konnektör adaptörü tutucu Honda Lexus Suzuki Mazda Nissan Subaru
Buldum benim sıkıntım püskürtmelerdeydi belki aynı sıkıntıyı çeken vardır diye link bırakıyorum selametle
Link cortlamasına karşı ekran görüntüsünü ekleyelim... :)

58514

Üst Alt