Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
son yetklılı servıs bakımını 90 bınde yaptırmıştım.100 bınde yag, yag flıtresını hava flıtresını degıstırdım sanayıde...117 bınde subop degistırdım...şuan 125 bınde..başkada hıc bısey yaptırmadım...benım yapmam gereken bakım işi varmıdır acaba.

127 binde yağın tekrar değişmesi gerekiyor hocam, arada bir yağını kontrol etmeyi unutma, eksiltme var mı? yağın durumu nedir? diye kontrol iyidir... 90 binden sonra bujiler değişmediyse eğer; onların da değişmesi gerekir...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Az önce 75binde ki aracımı bakıma soktum.Alt takım dahil tüm aksamlar kontrol edildi.Motor yağı,yağ ve hava filtreleri,antifriz,hidrolik kontrolleri,işçilik dahil 190 tl verdim.
Fiyat makul seviyede, kazasız günlerde kullanmak nasip olsun... :)

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
127 binde yağın tekrar değişmesi gerekiyor hocam, arada bir yağını kontrol etmeyi unutma, eksiltme var mı? yağın durumu nedir? diye kontrol iyidir... 90 binden sonra bujiler değişmediyse eğer; onların da değişmesi gerekir...

90 bınde bujıler degıstı abı...servıs 30 bın km gıdınce yanı 120 bınde degısecek bıdakı bujı degısımı demıstı...gecen baktırmıştım tertemız dedıler ...

badilcan

Katılımcı
Mazda3 Dizel 40000 bakımı
Castrol Magnatec 5w30 4 Litre 126.8 Tl
Pollen Filter 1 Adet 95 Tl
Fren Hidroliği 1 Litre 16 Tl
Cam Sabunu 1 Adet 5 Tl
Aksam Temizleyici 1 Adet 13 Tl
Saf su 1 Adet 1.8 Tl
Conta 1 Adet 6 Tl
Yağ filtresi Kartuşu 1 Adet 21 Tl
Air filter 1 Adet 46 Tl
Filter Fuel 1 Adet 127 Tl
40000 bakım işçiliği 180 Tl

Toplam 641 Tl
İndirim 116 Tl
Toplam 525 Tl
Kdv 94 Tl
Genel toplam 620 Tl

Sanırım bugüne kadar ödediğim en yüksek bakım fiyatını ödedim.
Bunlar haricinde El freni çok gevşekti o sıkılaştırıldı.
Orta konsola para girmiş gürültü yapıyordu o çözüldü.
Birde Filter Fuel 40000 km de bir değişiyormuş .
Turbo Çıkış hortumu yırtılmış garantiden değişti.
Debriyajda tıkırtı vardı , Mazda Türkiyeye bildirdiler. Sanırım oda garantiden değişecek.

Bunlarda olunca pek sesimi çıkartamadım açıkcası.

badilcan

Katılımcı
Servis fiyatlarına ve yapılan işlemlere göre normal denilebilir Onur ama debriyaj baskı balatası önemli bir konu; kronik olarak sıkıntı verme ihtimali var maalesef. Aşağıdaki konu içeriğinde servis tarafından bu durum belirtilmiş.

http://www.mazdagaraj.com/konular/4412-mazda-3-bl-baski-balata-arizasi.html

Biliyorum abi ,
İşin ilginç yanı benim daha önceden zaten değişmişti.
İlk seferde yarım debriyajda tıkırtı oluyordu.
Bu sefer her basıp çektiğimde tık diye bir ses geliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Biliyorum abi ,
İşin ilginç yanı benim daha önceden zaten değişmişti.
İlk seferde yarım debriyajda tıkırtı oluyordu.
Bu sefer her basıp çektiğimde tık diye bir ses geliyor.
Değişim yapıldıysa, yolda bırakacak arıza olmaz diye tahmin ediyorum ama niye tıkırtı olsun orası kafa kurcalıyor... Cevap ne gelecek bakalım, inşallah pozitif yaklaşımla çözülür ses.

badilcan

Katılımcı
Değiştirirler , ben o konuda sıkıntılı bir durum görmüyorum. Sanırım olay hem kronik hemde benim sol ayağımla ilgili.
Bir süre daha kullanırım sonrası nasip.
Lastikler değişti
Pasta Cila yapıldı .
Vergi ödendi.
40 000 bakımı yapıldı.
Ben satmıyımda kim satsın :p .

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Servis için normal tabi fiyatlar, güle güle kullanın, yakıt filtresini değiştirmiş olmanız fiyatı biraz şişirmiş, o bakımdan ilk defa bu kadar fazla çıkmıştır :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
@badilcan, debriyajdaki tık sesi konusunu görünce dayanamadım. Benim 626'da da aynı sorun var. Ben pedalın lastiğindendir diye düşünmüştüm. Arada sırada yarıda tık diye bir ses geliyor. Sanki bir şey atıyormuş gibi. Sebebi baskı balata olabilir mi acaba?

Moderatörün son düzenlenenleri:

badilcan

Katılımcı
Yapılan işlemin detayını tam olarak bilmiyorum , ama 2nci nesil Mazda3 Dizel araçlarda bu problem kronik bir problem olarak geçiyor.
Sanırım özellikle motorda yapılan beygir ve tork artışından sonra bu problem ortaya çıkmış. Sizin kasayıda kullanmıştım fakat böyle bir durumla karşılaşmamıştım.
Tosun Usta yada Adn Teknik servisine göstermenizi önerebilirim.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Biraz araştırdım bu sorunu, baskı balata problemine yönelik devir yükselirken hızın pek yükselmemesi, atak olmama, ileri atılmama gibi belirtiler benim araçta yok. Debriyajdaki tık sesi de arada bir geliyor. Pedalı bir kontrol edeceğim, belki yay varsa yaydan ya da pedal lastiğinden olabilir diye tahmin ediyorum. teşekkür ederim.

onurum41

Katılımcı
Hayırlı olsun benim aracında 40 bini geldi. Güzel bir paylaşım oldu fikir edinmem adına çok teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurum41

Katılımcı
40 bin bakım yaptırdım. Ön fren balataları da değişti 850 tl tuttu. Bunun 220 tl si işçilik. Birde dikkatimi çeken bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. Aracın baskı balata sı garantiden değişti arızadan dolayı. Denemek için sürüşe çıkılmış buraya kadar sorun yok. Aracı teslim aldığımda ortalama yakıt tüketimi 12lt nin üzerindeydi! Yaklaşık yarım depo çeyrek olmuş. Araç dizel birde. Ben aracı aldığımdan beri böyle bir değer görmedim. Yani burada sanki bir suistimal var gibi geldi bana. Aracı test ederken abartmanın bir anlamıda yok sanırım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
40 bin bakım yaptırdım. Ön fren balataları da değişti 850 tl tuttu. Bunun 220 tl si işçilik. Birde dikkatimi çeken bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. Aracın baskı balata sı garantiden değişti arızadan dolayı. Denemek için sürüşe çıkılmış buraya kadar sorun yok. Aracı teslim aldığımda ortalama yakıt tüketimi 12lt nin üzerindeydi! Yaklaşık yarım depo çeyrek olmuş. Araç dizel birde. Ben aracı aldığımdan beri böyle bir değer görmedim. Yani burada sanki bir suistimal var gibi geldi bana. Aracı test ederken abartmanın bir anlamıda yok sanırım.

Öyle bir değer istense de yakalanamaz ki başka bir şey var bence, güle güle kullanın, işçiliğe garantiden değişen parçanın işçiliği de ekstradan eklenmiş mi acaba neyin işçiliği 220 tutmuş, polen değiştiniz mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ne desek olmuyor işte... İnsanlar değişik değişik hangi birisine ne diyelim ki? Allah herkesi hayırlı insanlara denk getirsin...

onurum41

Katılımcı
Öyle bir değer istense de yakalanamaz ki başka bir şey var bence, güle güle kullanın, işçiliğe garantiden değişen parçanın işçiliği de ekstradan eklenmiş mi acaba neyin işçiliği 220 tutmuş, polen değiştiniz mi

İşçilik bedelinin saati 110 tl yani 2 saat işçilik yazılmış.
Düşüncelerimde haksız değilim değil mi Veli abi araba testi böyle insafsızca yapılır mı? Bakın fiyata itiraz etmiyorum yapılan harekete Cnm sıkıldı.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İşçilik bedeli pahalı normalde 85 civarı olmalı ki bu saat başı işçilik ücretini yeni duydum..ustanın eli ağırsa bizim günahımız ney, neyse geçmiş olsun bakalım..12 ortalama nasıl yakalanmış hala anlamış değilim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Serviste işçilik saat üzerinden hesaplanıyor... En son 70 lira diye biliyordum artmış demek...

Biz iyi yönden bakalım olaya Onur... Baskı balata testi için zorlamışlardır diyelim ve Allah a havale edelim... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Serviste işçilik saat üzerinden hesaplanıyor... En son 70 lira diye biliyordum artmış demek...

Biz iyi yönden bakalım olaya Onur... Baskı balata testi için zorlamışlardır diyelim ve Allah a havale edelim... :)
Abi ben Herter de yaptırdığım tüm bakımlarda sabit işçilik ücreti eklendi, polen hariç, o bakımdan standartı yok demek bu işin.

Üst Alt