Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Hafta sonu 20 bin bakımını yaptırdım.

Yapılan işlemler;
- Yağ (Dexelia) ve yağ filtresi
- Hava filtresi
- Polen filtresi
- WD 40 motor temizliği
- Castrol Cam suyu
- Balata kontrolleri
- Geri görüş kamerası (orjinal değil) ve montajı

Toplam tutar: 685 TL, KDV dahil.

onurum41

Katılımcı
Hayırlı olsun.fiyatı geri görüş kamerası mı kabarttı bana biraz fazla geldi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Geri görüş kamerası için 200 TL + KDV verdim (236 TL). Geri kalanı bakım masrafı ki o da 449 TL yapıyor.
Az önce baktım da, ilk bakımımız (10 bin bakımı) 340 TL tutmuş KDV dahil. Aradaki tek fark polen filtresi, ben de tam idrak edemedim, aracı alırken çok fazla vaktim de yoktu detaylı bakmaya, demek ki 100 TL civarında tutuyor polen filtresi (bu kadar tutar mı hiçbir fikrim yok, belki de tutuyordur, faturada yazıyordu tam tutarlar ama şimdi kontrol edemiyorum) @dr_azoom Asalet hocam nedir bu işin aslı astarı, senin yokluğuna mı denk geldik yoksa? ;))

Moderatörün son düzenlenenleri:

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Geri görüş kamerası için 200 TL + KDV verdim (236 TL). Geri kalanı bakım masrafı ki o da 449 TL yapıyor.
Az önce baktım da, ilk bakımımız (10 bin bakımı) 340 TL tutmuş KDV dahil. Aradaki tek fark polen filtresi, ben de tam idrak edemedim, aracı alırken çok fazla vaktim de yoktu detaylı bakmaya, demek ki 100 TL civarında tutuyor polen filtresi (bu kadar tutar mı hiçbir fikrim yok, belki de tutuyordur, faturada yazıyordu tam tutarlar ama şimdi kontrol edemiyorum) @dr_azoom Asalet hocam nedir bu işin aslı astarı, senin yokluğuna mı denk geldik yoksa? ;))

Abi selam öncelikle hayırlı olsun kamera ve bakım , ağız tadıyla güle güle bin , evet haklısın polenimiz 1.nesil mazda3 ile arasında fiyat farkı var 102TL .. Aklamada bi Şüphe olmasın abi benim yokluğumla Varlığım öle bi şey söz konusu bile olamaz , bu arada hafta sonu Mazda SSH toplantıda idim ve Üzülerek burdan duyrusunu yapayım 1 Ekim itibari ile yedek parça ve aksesuara kur farkından dolayı %20zam var , bilginize

Moderatörün son düzenlenenleri:

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Asaletcim benimki şaka biliyorsun, öyle bir şüphem asla olmadı olmaz da. Maksadım insanları doğru bilgilendirmek, şeffaf olmak ve bilgi paylaşımında bulunmak. Forumdan arkadaşlar biraz yüksek mi falan deyince bi bakayım dedim fiyatlara, sonrasında sesli düşünüp yazdım, konu da ordan yürüdü. Sıkıntı yok vesselam.

Bu arada, bakım tarihini iyi denk getirdik o zaman, yedek parça fiyatı artıyorsa bakım maliyeti de artacaktır haliyle. Allah hepimize bu zor ekonomik koşullarda güç ve kuvvet versin, herşey gün geçtikçe pahalanıyor maalesef.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Asaletcim benimki şaka biliyorsun, öyle bir şüphem asla olmadı olmaz da. Maksadım insanları doğru bilgilendirmek, şeffaf olmak ve bilgi paylaşımında bulunmak. Forumdan arkadaşlar biraz yüksek mi falan deyince bi bakayım dedim fiyatlara, sonrasında sesli düşünüp yazdım, konu da ordan yürüdü. Sıkıntı yok vesselam.

Bu arada, bakım tarihini iyi denk getirdik o zaman, yedek parça fiyatı artıyorsa bakım maliyeti de artacaktır haliyle. Allah hepimize bu zor ekonomik koşullarda güç ve kuvvet versin, herşey gün geçtikçe pahalanıyor maalesef.

Şüphen olmasın abi şaka olduğunu biliyorum fakat açıklama yapayım dedim , zaman olarak iyi ayarladın abi çünkü dediğim gb 1 Ekim itibari ile yedekparça aksesuar ve işçilik fiyat Değişiyor

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Geçtiğimiz Cumartesi günü (12.09.2015), Ankara HERTER' de (47.100 km de) 50.000 bakımı yapıldı, Yağ, yağ filtresi değişti, Frenler, bujiler ve diğer kontrolleri yapıldı, 1 adet temizlik spreyi, 5 lt dexelia yağ, işçilik-% 10 iskonto= 285.00 tl ödedim, Asalet ve ustama teşekkürler.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Geçtiğimiz Cumartesi günü (12.09.2015), Ankara HERTER' de (47.100 km de) 50.000 bakımı yapıldı, Yağ, yağ filtresi değişti, Frenler, bujiler ve diğer kontrolleri yapıldı, 1 adet temizlik spreyi, 5 lt dexelia yağ, işçilik-% 10 iskonto= 285.00 tl ödedim, Asalet ve ustama teşekkürler.

Irfan abi seni memnun bi şekilde uğurladık ise ne mutlu bana

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi hayırlı olsun, güle güle kullan.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Az önce 75binde ki aracımı bakıma soktum.Alt takım dahil tüm aksamlar kontrol edildi.Motor yağı,yağ ve hava filtreleri,antifriz,hidrolik kontrolleri,işçilik dahil 190 tl verdim.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
son yetklılı servıs bakımını 90 bınde yaptırmıştım.100 bınde yag, yag flıtresını hava flıtresını degıstırdım sanayıde...117 bınde subop degistırdım...şuan 125 bınde..başkada hıc bısey yaptırmadım...benım yapmam gereken bakım işi varmıdır acaba.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
son yetklılı servıs bakımını 90 bınde yaptırmıştım.100 bınde yag, yag flıtresını hava flıtresını degıstırdım sanayıde...117 bınde subop degistırdım...şuan 125 bınde..başkada hıc bısey yaptırmadım...benım yapmam gereken bakım işi varmıdır acaba.
İsteğe Bağlı Yağ Ve Yağ Filtresini Değiştirebilirsin..

Tapatalk

Üst Alt