Mazda 3 BK (2003-09) Yağ Değişimi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fiyat çok çok iyi, karbon filtre diye bir şey duymadım daha doğrusu bu konuda araştırma yapmadım hocam. Kazasız günlerde eskitmek nasip olsun. Yağ değişimi sonrasında gerek sessizlik gerekse hafif bir performans artışının olması muhtemel zaten. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Onun yerine liqui molly nin engine flush adındaki ürününü tavsiye ederim. Motor iç temizliği için faydalı bence.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-06-30-17-31-06.png
    Screenshot_2016-06-30-17-31-06.png
    167.3 KB · Görüntüleme: 20

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
3 binde eksiltme belli olur. Üst deliğin altına iner... Sübap sorunu şimdilik gündemimizde değil çok şükür... :)
Eksiltme yoksa 5 30 a devam edelim mi. Bu arada bayramınız mübarek olsun. Bayramda biraderin honda yi kullanacağım demiştim 2 gün önce kullandım otomatik vitesi karşılaştimak için araba 2008 elagance km 153000 de. Vites geçişi açısından bizim kuzudan hiç bir farkını göremedim hatta daha az hissediliyor gibi geldi kuzunun. :)

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Herkeze selamlar 2007 model mazda 3 um var Adanada yaşıyorum aracımın bakımı için japon Kore araçlara bakan özel servise gittim aracıma mobil 0-30 yağ koydular yağ degisiminden sonra biraz daha sesli çalıştığını fark ettim yağ dan dolayi olduğunu düşünüyorum ama tam emin değilim 0 30 yağın özelliği nedir doğru bir yağ secimimi yardimci olursaniz sevinirim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aracınız kaç km de? Normalde 5-30 olması lazım. Lpg olanlara 10-40 öneriliyor. Aracın kaç binde olduğu yağ eksiltip eksiltmediği de önemli.

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Aracım 110000 de yağ eksiltme yok lpg li

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yağ değişiminden sonra lifterlerin alışana kadar ses yapması normal fakat 0-30 yağ konulması yanlış bence. Orijinal değeri zaten 5-30 iken daha ince yağ konulması eksiltme sebebi olabilir. Takip etmek gerekir. Herhangi bir eksiltme olmazsa devam edilebilir ama lifter sesi yapma ihtimali var.

Servislerin çoğu uygulaması lpg olan motorlara 10-40 yağ konulması şeklinde.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yapacağınız şey ara ara yağı kontrol etmek. Eksiltme olursa bir dahaki değişime 10-40 koyarsınız. Şu haliyle ellemeyin bence kullanmaya devam.

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Teşekkür ederim peki mobil yağ doğru seçim mi yoksa başka bir yağ mi denemeliyim

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Adana gibi sıcak bir yerde fabrikasyon 5w/30 olan yağı koymayıp 0w/30 koymanın manası ney diye bi sorar mısın ustaya, 5w/40 koysa neyse de. Eksiltme olmamasına dikkat edin

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Benim bildiğim kış aylarında 5/40 kullanılır die biliyorum , cünkü 5/40 yağ 5/30'a göre kalın

''BEŞİK'' ten Mezar "TAŞ" ına ...
"BEŞİKTAŞ"

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar benim guzu 100.000 devirdi. Ama ben hala 5w30 kullanıyorum. Aracim da Lpg var. 5000 km önce supaplar komple degisti. Yağ kontrolü yapıyorum ama eksiltme yapmıyor. Yag değişiminden bu yana 2 aydan fazla oldu. Yağ ince kaldığı için ses yapar mı?

Üst Alt