Mazda 3 BK (2003-09) Rölantide Titreme - Stop Etme - Subap Sorunu

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Araci aldik herhangi belirti yok ortalama 2 bin lira piyango cikabilir yani
Yani hocam lpg ne zaman takılmış.araç sahibi arabayı lpg de nasıl kullanmış.daha önce subaplar değişmşmi değişmiş ise de ne zaman değişmiş bunları bilmek de fayda var..bunlar bilinmiyorsa subap sorunu kaçınılmaz tabi...o piyango çıkacak yani:(

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
80 bin km de sorun cikar deniyor acaba ne kadar dogru

Forumdaki sübap sorunu ile ilgili konuları okursan, tüm soruların cevapları mevcut çok şükür. :)

Ne zaman çıkacak psikolojisi ile tat alamazsın. Sorun oluşana dek, aracın keyfini sür bence. Hayırlı olsun Allah kaza bela nazar vermesin.

Otomobillerimiz bölümüne fotoğraflı tanıtımı bekliyoruz.

ismailavci

Sessiz
Forumdaki sübap sorunu ile ilgili konuları okursan, tüm soruların cevapları mevcut çok şükür. :)

Ne zaman çıkacak psikolojisi ile tat alamazsın. Sorun oluşana dek, aracın keyfini sür bence. Hayırlı olsun Allah kaza bela nazar vermesin.

Otomobillerimiz bölümüne fotoğraflı tanıtımı bekliyoruz.
Alalim da tanitimini yapariz insallah .kusurumuza bakmayin mazda konusunda yeniyim ve arac hakkinda bilgi edinmeye calisiyorum ,firsat buldukca okumaya calisiyorum forumu.bilelim de karsimiza ne gibi sorunlar-maliyetler cikabilir ona gore girelim dedik mazda dunyasina

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Alalim da tanitimini yapariz insallah .kusurumuza bakmayin mazda konusunda yeniyim ve arac hakkinda bilgi edinmeye calisiyorum ,firsat buldukca okumaya calisiyorum forumu.bilelim de karsimiza ne gibi sorunlar-maliyetler cikabilir ona gore girelim dedik mazda dunyasina
Kusurluk bir şey yok, yol gösteriyoruz sadece. ;)

Araç Markası
2009 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kum Sarı - Sedan
Herkese merhaba hayırlı günler hayırlı cumalar olsun. 2009 model bk kasa Aracımda son bi kaç aydır özellikle motor soğukken ilk çalışmasında rölantide durmuyor, devir saati bir yükselip bir stop etmiş gibi oluyor sonra motor ısınana dek bu sorun devam ediyor hatta arada stop ediyor. Sizce bu sorunun kaynağı nedir acaba? Servise götürmeden önce sizlere sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motor soğutma suyu tam mı? Arıza ışığı yanıyor mu? Sıcakken stop edip çalıştığında da oluyor mu?

Araç Markası
2009 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kum Sarı - Sedan
Motor soğutma suyu tam, arıza ışığı da lpg takıldığından beridir yanıyor maalesef yani yaklaşık 36.000km dir. Motor sıcakken de asla böyle bir şey yapmıyor. Isınınca kendine geliyor araç ama dediğim gibi motor günün her vaktinde soğukken titreme hatta stop etme yapıyor. Korkum siboplar ama inşallah şu vakitte bunu yaşamam :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Soğukken bunu yapması, benimde aklıma malum problemi getiriyor ama inşallah değildir.

Araç Markası
2009 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kum Sarı - Sedan
Soğukken bunu yapması, benimde aklıma malum problemi getiriyor ama inşallah değildir.

Servis de 5-6.000₺ masrafın çıkabileceği söyleniyor, malum servis neredeyse 2-3 kat fiyat istiyor. Ankara tanıdık bu işin ehli tanıdık bi ustamız var mıdır acaba?

Araç Markası
2009 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kum Sarı - Sedan

isml5741

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 1.6 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Merhabalar,
Son 1 aydır aynı problemler bendede vardı. Gebze’de gitmedik motorcu elektrikçi LPG’ci kalmadı. Ne yaptılarsa çözemedikleri. Sonunda soluğu Adem ustanın yanında aldım. Geçtiğimiz cumartesi aracı kendisine götürdüm. Yarım saat içerisinde sorunu net söledi ben ispatladı. Çok teşekkür ederim kendisine. Şuan aracım yapılma aşamasında, inşallah perşembe günü alacağım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merhabalar,
Son 1 aydır aynı problemler bendede vardı. Gebze’de gitmedik motorcu elektrikçi LPG’ci kalmadı. Ne yaptılarsa çözemedikleri. Sonunda soluğu Adem ustanın yanında aldım. Geçtiğimiz cumartesi aracı kendisine götürdüm. Yarım saat içerisinde sorunu net söledi ben ispatladı. Çok teşekkür ederim kendisine. Şuan aracım yapılma aşamasında, inşallah perşembe günü alacağım.
Geçmiş olsun diyelim
;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Usta var usta var. Geçmiş olsun, kolay gelsin. :)

isml5741

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 1.6 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
1 saat önce aracımı teslim aldım. Çok şahane olmuş Adem ustam eline sağlıkilk bindiğimde rölantide aracın çalıştığını bile anlamadım o kadar sessizdi yani..
Toplamda bana maliyeti 3300 tl civarı. Tabi extra değişen ve eklenen parçar var ( 6203, v kayışı, sağ motor kulağı, antifriz, otomatik şanzıman yağı, Eneos 5-30 motor yağı(Adem usta tavsiyesi) subap takımı, manifold içindeki contalar, vs.)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
1 saat önce aracımı teslim aldım. Çok şahane olmuş Adem ustam eline sağlıkilk bindiğimde rölantide aracın çalıştığını bile anlamadım o kadar sessizdi yani..
Toplamda bana maliyeti 3300 tl civarı. Tabi extra değişen ve eklenen parçar var ( 6203, v kayışı, sağ motor kulağı, antifriz, otomatik şanzıman yağı, Eneos 5-30 motor yağı(Adem usta tavsiyesi) subap takımı, manifold içindeki contalar, vs.)
hayırlı olsun hocam güle güle kazasız belasız günlerde kullanırsin inşallah.ustamin da ellerine sağlık..peki adem usta şunlara dikkat edersin filan dedi mi???ben de subapları yeni değiştirdim de

isml5741

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 1.6 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
hayırlı olsun hocam güle güle kazasız belasız günlerde kullanırsin inşallah.ustamin da ellerine sağlık..peki adem usta şunlara dikkat edersin filan dedi mi???ben de subapları yeni değiştirdim de

Eyvallah sağolasın. 500 km benzinde kullanmamı Söyledi. Onun haricinde başka bişey demedi. Sorunsuz uzun süre bilebilirsin dedi. Eneos 5-30 motor yağınıda şiddetle tavsiye ediyor.

Üst Alt