Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun Selçuk hocam, aşağıdaki görüntüye baktığımda harici bir cismin lastik yanağını kestiği düşüncesi aklıma geliyor

51997

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Teşekkür ederim Bülent abi.

Kesiğin nizami olmayışı yol şartlarında sürten/çarpan bir cisim olması gerekliliğini düşündürüyor. Ancak "nasıl bir cisim ve nasıl bir temas ile zarar verdi?"sorusu oldukça şüpheli.

Günlük kullanımda aracı park ettiğim yerlerde lastiğin temas edeceği hiç kaldırım yok, yoldaki bozukluklara azami dikkat ediyorum, eskiden aralıklarla patikada kullanım söz konusuydu ancak ATV geldiğinden beridir patikada neredeyse hiç kullanılmadı...

Ve bu yarılma 35 km yol gidip, araçtan ayrılmadan geri dönüş yolunda 20 km gelmişken gerçekleşti. Yarılmanın gerçekleştiği nokta sorunsuz/çukursuz bir yol ve biz aheste aheste gelmekteydik.

Sıradan bir anda gerçekleşen bir olay olduğu için sebebini bulmak istedim ancak bu pek mümkün görünmediği için de Armutlu yollarına ve kadere bağlayıp geçtik artık.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bana da, kesici cisim zarar vermiş gibi geliyor hocam, geçmiş olsun Rabbim kazalardan belalardan korusun.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ön ve arka plastik aksam piyano siyahı oldu, jantları da aynı şekilde boyatsam mı diye düşünmeye başladım :ckskc:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
%50/%50 olarak kaldım, ben karar versem 51 dedirtmediyse gerek yok derdim x plasti yaparak deneyebilirsin aslında, eskiye dönüş var en azından, ikisini yap tak resim at :D

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Herkese mrb lastik alacağım ancak falken yazılmış barum yazılmış vs araştırıyorum övüldüğü kadar şikayet edende çok gerçi her marka için geçerli ama kararsız kaldım. Bugün biraz fiyat aldım siz bir öneri verebilir misiniz.falken ze310 275 TL barum 275 TL hankook 300 TL Goodyear eagle sport 275 TL laufenn diye bir marka 225 TL.kullananlar var ise yorum ve önerilere açığım tşkler.185 65 r14 ölçülerim

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Barum hakkında fikrim yok ama o fiyatlarda alınacak iki tane ürün var bence.
Öncelikle Hankook Ventus Prime 3, sonra Falken ZE310 (bende kullanıyorum).

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
He

:Dseçeneklerde olmaması önemli değil neden falken yada nokian hankook sizce bunlardan hangisi daha konforlu arabamın üstünde Michelin energy Saver var yanakları çok çatladı mesela hangisi daha dayanıklı sizce vs
F/P olarak karar vermek lazım, fiyatları da paylaşın bence, konfor odaklı bakarsak Nokian, Hankook sonra da Falken derim, kullanılan teknoloji bir kenarda dursun, lastik hamuruna dokunun hissedin anlarsınız zaten farkları..
Nokian gereksiz pahalıysa Hankook alırım, Falken bu üçlüde son tercihimdir. Üçlüyü Falken Kumho Toyo yapsanız ilk tercihim olurdu.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
He

:Dseçeneklerde olmaması önemli değil neden falken yada nokian hankook sizce bunlardan hangisi daha konforlu arabamın üstünde Michelin energy Saver var yanakları çok çatladı mesela hangisi daha dayanıklı sizce vs
Ölçüleri görünce tam michelin energy saver diyecektim. Eski aracımda toplamda 6 yıl 3 ay kullandım. Aldığımda üstünde vardı, ne zaman takıldığını bilmiyordum, 5,5 yıllık olunca tekrar energy saver aldım. 2 yıl 2 ay satana kadar kullandım. 35.000 km yol yapmama rağmen yeni gibilerdi sattığımda. Eskileri değiştirmeme yakın, karların ezilip buzlaştığı sokak aralarında dur kalk da bile pati çekmediğini görünce şaşırmıştım ve ondan tekrar tercih etmiştim. Eksik havayla binmemeye en çok michelinde dikkat et, yanakları çabuk çatlıyor demişti bi usta. Ondan havalarını hiç ihmal etmedim ikincilerin. 185/64/14 de energy saver tercih ederim şahsen.

Üst Alt