Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
@dina35 626 Ge aracıma tanesi 250 liradan 185 65 14 ölçülerinde Dunlop aldım. Bayi tanıdıktı, Falken mi Dunlop mu sorusuna cevaben kıyaslamam bile dedi. 323'te Falken kullanıyoruz, çok çabuk Absye düşüyor. Dunlop'u da listeye alabilirsiniz. Yumuşak lastik. Yanlış hatırlamıyorsam 67db, ekonomi C, ıslak zemin A.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
@dina35 626 Ge aracıma tanesi 250 liradan 185 65 14 ölçülerinde Dunlop aldım. Bayi tanıdıktı, Falken mi Dunlop mu sorusuna cevaben kıyaslamam bile dedi. 323'te Falken kullanıyoruz, çok çabuk Absye düşüyor. Dunlop'u da listeye alabilirsiniz. Yumuşak lastik. Yanlış hatırlamıyorsam 67db, ekonomi C, ıslak zemin A.
Dunlop’un hangi modeli hocam bu?

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Dunlop ve Falken kardeş firmalar. Sumitomo Tires firmasının alt markaları. Aralarında atla deve fark olacağını zannetmiyorum. Şimdiye kadar takip ettiğim kadarıyla fiyatlandırmada Dunlop'u bir tık pahalı konumlandırıyorlar.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Dunlop ve Falken kardeş firmalar. Sumitomo Tires firmasının alt markaları. Aralarında atla deve fark olacağını zannetmiyorum. Şimdiye kadar takip ettiğim kadarıyla fiyatlandırmada Dunlop'u bir tık pahalı konumlandırıyorlar.
Bildiğim kadarı Falken yerli üretim, Dunlop ithal.
Fiyat farkı buradan kaynaklanıyor.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Bildiğim kadarı Falken yerli üretim, Dunlop ithal.
Fiyat farkı buradan kaynaklanıyor.
Bence Dunlop da yerli üretim, Falkenle aynı yerde üretiliyor. Geçen sene kışlıkları Dunlop aldım. Güzel lastik, tavsiye edebilirim. Falkenle de aralarında çok cüzi bir fark var, kalite farkı da muhtemelen yoktur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu lastik hakkında ne dersiniz? Fiyat olarak çok iyi, ancak kullanıcı yorumu hiç görmedim. Momo jantlarını çok duydum da, lastik bir süredir ilanlarda var. Sizce nasıldır?

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Falken ve Dunlop'u aynı zaman dilimlerinde aynı şartlarda 323 ve 626'da kullanıyorum. Falken 1 yaş daha eski sadece, gerçi sıfır aldığımda da aynıydı. Kesinlikle Dunlop ve Falken arasında çok fark var. 323e kışlık Goodyear takıyorum buz ve kar hariç Abs'yi unutuyorum. Yazın Falken'e geçiyorum şehiriçinde bile güven vermiyor, kayma eğilimi çok fazla.
Öten lastik iyidir derler ne kadar doğru bilmem ama Falkenler ötmeyi bırakın ıslık bile çalmıyor. Dunlop tam tersi. Bu yöntemin sağlıklı bir karşılaştırma metodu olup olmadığı hakkında bir iddiam yok tekrar altını çiziyorum.

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Şimdilik rafa kaldırdım lastik olayını zaten bu süreçte fazla yol yapamayacağım bu yazı bu şekilde geçirmeyi düşünüyorum iyimi ediyorum kötü mü bilemiyorum ama hayırlısı

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Lastik bitikse kötü ediyorsun
Lastiklerin diş aralığı iyi ama yanaklarda çatlaklar var kötü aslında ama bu lastik seçememe de kötü bir türlü karar veremiyorum az parada değil iki taş görünce patlamasın biraz konforlu olsun diyorum karar veremiyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lastiklerin diş aralığı iyi ama yanaklarda çatlaklar var kötü aslında ama bu lastik seçememe de kötü bir türlü karar veremiyorum az parada değil iki taş görünce patlamasın biraz konforlu olsun diyorum karar veremiyorum
Mutlaka aralarında fark vardır ama bizim gibi rutin araç kullanıcılarının bu farkları algılayabilceğini zannetmiyorum... Bu sebeple de, ortalama bir markanın ürünü işimizi rahatlıkla görür diye düşünüyorum.

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Evet arkadaşlar yarın inşallah lastik taktırmaya gideceğim.2 seçenek var önümde ya falken ez310 yada brigstone turanza t 005 taktırıcam.turanza tabi daha pahalı ama adac testlerinde 1.toplamda 300 TL gibi aralarında bir fark var ama değer mi bilemiyorum.turanza kullanan var mı aramızda

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet arkadaşlar yarın inşallah lastik taktırmaya gideceğim.2 seçenek var önümde ya falken ez310 yada brigstone turanza t 005 taktırıcam.turanza tabi daha pahalı ama adac testlerinde 1.toplamda 300 TL gibi aralarında bir fark var ama değer mi bilemiyorum.turanza kullanan var mı aramızda
İki marka kendi arasında kıyas kabul etmez. Fiyatından da belli, bütçe varsa Bridgestone, değilse falken de işini görür.

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Abi haklısın tabi gönül en iyilerinden alsın istiyor ama maddi olarak zorlayarak almışken en doğrusunu almayı istiyorum çok kararsız kaldım her kafadan ayrı ses çıkıyor. belkide handikapım aracımın üstündeki michelin gibi üst düzey bir lastik ten sonra aynı hissiyatı alamama korkusu.dandik bir lastik olsa bu kadar düşünmezdim.bakalım hayırlısı ne olacak

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
205 55 16 yumuşak lastik almayı düşünüyorum. 1000-1250 ₺ arası...
Favorim şunlar

205/55 R16 TL 91V ZIEX ZE310 ECORUN 2020 ÜRETİM FALKEN+ÇELİK SBP 379,00 TL yerine 298,08 TL

Bu akşam sipariş vermeyi düşünüyorum. Daha iyi bir tavsiyesi olan varmı :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
205 55 16 yumuşak lastik almayı düşünüyorum. 1000-1250 ₺ arası...
Favorim şunlar

205/55 R16 TL 91V ZIEX ZE310 ECORUN 2020 ÜRETİM FALKEN+ÇELİK SBP 379,00 TL yerine 298,08 TL

Bu akşam sipariş vermeyi düşünüyorum. Daha iyi bir tavsiyesi olan varmı :)
@HakanEMRE 18 jant alsana :) bu araçta tek sevmediğim şey jant ebadı :)

Aynısını yazarken yeni mesaj var onları gördün mü yazısı çıktı :) :)
Benim lastik değiştirme zamanı geldiğinde 18 inç jant lastik alacam, üstündekiler biraz etsin yeter, sonra lastik bakarım.
Ama Hakan o topa girmez bence..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
@HakanEMRE 18 jant alsana :) bu araçta tek sevmediğim şey jant ebadı :)

17" üst kasa orjinal jantı çok hoşmuşa gidiliyor ama sadece çıkma jant 2000 ₺ civarı. 1500-2000 de lastik, 4000 ₺ civarı maliyeti var abi, ona ayıracak bütçe yok, olmasıda çok zor :)

Aynısını yazarken yeni mesaj var onları gördün mü yazısı çıktı :):)
Benim lastik değiştirme zamanı geldiğinde 18 inç jant lastik alacam, üstündekiler biraz etsin yeter, sonra lastik bakarım.
Ama Hakan o topa girmez bence..
Abi lastik alsak jant alamıyoruz, jant alsak lastik alamıyoruz. Arabanın üzerindeki lastikler 2012 üretim :utan: dişleri çok iyi ama artık dayanamadılar otobanda biri gümledi lastik almakta vacip oldu :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
17" üst kasa orjinal jantı çok hoşmuşa gidiliyor ama sadece çıkma jant 2000 ₺ civarı. 1500-2000 de lastik, 4000 ₺ civarı maliyeti var abi, ona ayıracak bütçe yok, olmasıda çok zor :)

Abi lastik alsak jant alamıyoruz, jant alsak lastik alamıyoruz. Arabanın üzerindeki lastikler 2012 üretim :utan: dişleri çok iyi ama artık dayanamadılar otobanda biri gümledi lastik almakta vacip oldu :)

Geçmiş olsun, yolda lastik patlaması bir kez başıma geldi, gıcık bi durum.

Üst Alt