Güncel Mazda Haberleri

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
2017 haber başlığı.
MAZDA'DAN MÜHENDİSLİK TOYOTA'DAN PARA

2015 yılına uzanan Toyota ve Mazda işbirliğinde Mazda'nın yakıt verimliliğindeki öncü Skyactiv motor, transmiyon ve şasi teknolojisi Toyota'yı rakibine yatırım yapmaya çeken faktörlerin başında geliyor. Toyota mühendisleri Mazda'nın kısıtlı bütçesine pek çok alanda kendilerinin önünde yer aldığını kabul ediyor.

Bunu iyi oku

Mazda'nın kısıtlı bütçesine pek çok alanda kendilerinin önünde yer aldığını kabul ediyor.

Bunu daha iyi oku

kendilerinin önünde yer aldığını kabul ediyor.

Bunu daha iyi iyi oku

kabul ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ toyota alanları görüyoruz hala mazdacıların içindeler
La neyini okuyayım. Yazmışsın işte önünde yer aldığını kabul ediyor diye.. Kim demiş, kim yazmış belli değil.
Peki bundan hybritte çağ açan, en çok araç satan Toyota'nın haberi var mı? :koptum:

Al elindeki Mazda yı, götür bakalım kaç farklı iklimde sorunsuz çalışabilecek? Toyota nın araçlarının sorunsuz çalıştığı iklimlerin yarısında bir çok AB ve Amerikan aracının esamesi okunmuyor :D Adamların araçlarıyla yapılmış savaştan dolayı adı bile çıkmış "Toyota savaşı" diye, adamlar savaş şartlarında çalışan araç yapmış. Elinde internet aç bak.
Boş boş konuşma o yüzden. Kilis' in ötesine geçsen çalışmayacak aracınla artistlik yapma, yiğidi öldür hakkını yeme.
Bak adamlardaki tevazuya; arabayı yapmış önüne gönlün olsun diye Mazda logosunu koyacak kadar da alçak gönüllü :komik::komik:

Kızmıyorsun değil mi? Kızıyorsan haber ver, Mazdacı gardaşım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kriter buysa öyle yapmaya devam etsinler, zira Mazda'nın öyle bir derdi yok, Mazda mühendisliği insan odaklı otomobiller yaparak sürüş zevkini nasıl arttırım diye uğraşıyor.

Ha bu arada Toyota'ya söyleyin bizim tank palet fabrikasını da Katar'lılardan alsın, işlerine yarar..

adamlar savaş şartlarında çalışan araç yapmış.

Mazda'nın duyurduğu yeni sürüş yardım teknolojisine "MAZDA Co-Pilot Concept" adı verildi. Bunun "insan merkezli otonom sürüş konsepti" olduğu söyleniyor.

Ekli dosyayı görüntüle 59384

Mazda şu anda 2022'den itibaren Mazda Co-Pilot 1.0'ı piyasaya sürmeyi planlıyor. Ve onu 2025'ten sonra gelişen sürüm 2.0'a bağlama planıyla geliştirmeye devam ediyor.

Ekli dosyayı görüntüle 59385

"MAZDA3" de yüklü Mazda Co-Pilot 2.0'ın testinden..

Ekli dosyayı görüntüle 59387

2025'ten sonra tanıtılması hedeflenen "Mazda Co-Pilot 2.0" ile donatılmış araçlar..

Ekli dosyayı görüntüle 59386
Ekli dosyayı görüntüle 59388
Ekli dosyayı görüntüle 59389
Ekli dosyayı görüntüle 59390
Ekli dosyayı görüntüle 59391
Mazda'nın yeni nesil güvenlik teknolojisi "Mazda Co-Pilot Concept 2.0" için ilk halka açık yol test sürüşü etkinliği Tokyo, Odaiba'da yapıldı.

001_l.jpg

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
La neyini okuyayım. Yazmışsın işte önünde yer aldığını kabul ediyor diye.. Kim demiş, kim yazmış belli değil.
Peki bundan hybritte çağ açan, en çok araç satan Toyota'nın haberi var mı? :koptum:

Al elindeki Mazda yı, götür bakalım kaç farklı iklimde sorunsuz çalışabilecek? Toyota nın araçlarının sorunsuz çalıştığı iklimlerin yarısında bir çok AB ve Amerikan aracının esamesi okunmuyor :D Adamların araçlarıyla yapılmış savaştan dolayı adı bile çıkmış "Toyota savaşı" diye, adamlar savaş şartlarında çalışan araç yapmış. Elinde internet aç bak.
Boş boş konuşma o yüzden. Kilis' in ötesine geçsen çalışmayacak aracınla artistlik yapma, yiğidi öldür hakkını yeme.
Bak adamlardaki tevazuya; arabayı yapmış önüne gönlün olsun diye Mazda logosunu koyacak kadar da alçak gönüllü :komik::komik:

Kızmıyorsun değil mi? Kızıyorsan haber ver, Mazdacı gardaşım.
IMG_20211207_232052.jpg

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
@kadir adamlar satın almış işte... Bak bugünlerde çok revaçta bu satma, fırsatlardan istifade ederek yatırım yapma muhabbeti. Olay buna benziyor. ;)
Çok iyisiniz, çok süpersiniz diyip çöküyorlar valla. Çökülen de ooo bana değer veriyor yatırım yapıyor diyor. Mazda yı uyarmak lazım, bu konuda iş sana düşer :komik::komik:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@kadir adamlar satın almış işte... Bak bugünlerde çok revaçta bu satma, fırsatlardan istifade ederek yatırım yapma muhabbeti. Olay buna benziyor. ;)
Çok iyisiniz, çok süpersiniz diyip çöküyorlar valla. Çökülen de ooo bana değer veriyor yatırım yapıyor diyor. Mazda yı uyarmak lazım, bu konuda iş sana düşer :komik::komik:
Öfffff

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Kriter buysa öyle yapmaya devam etsinler, zira Mazda'nın öyle bir derdi yok, Mazda mühendisliği insan odaklı otomobiller yaparak sürüş zevkini nasıl arttırım diye uğraşıyor.

Ha bu arada Toyota'ya söyleyin bizim tank palet fabrikasını da Katar'lılardan alsın, işlerine yarar..

Mazda'nın yeni nesil güvenlik teknolojisi "Mazda Co-Pilot Concept 2.0" için ilk halka açık yol test sürüşü etkinliği Tokyo, Odaiba'da yapıldı.

Toyota napsın Katara verilmiş fabrikayı. Adam zaten normal fabrikasında yapmış savaşta işe yarar araçları.

Dert olarak Mazda nın zaten hiç bir derdi yok ki... Araç getirmek, yedek parça stoğu tutmak, müşteri memnuniyeti için diğer ülkelerdeki prosedürleri Türkiye de uygulamak, bayi ve servis açmak... Dertsizlikte Mazda gibi olun arkadaşlar. Mazda bizim kadar dert etmiyor bu ülkedeki durumunu.

Yıpratma kendini paran ile satın aldığın bir malı savunmak için @kadir. ;) O mal verdiğin parayı hak etmek için var olmalı.

Mazda sı olana Öfff denir mi len! Mazdam var benim. :koptum::koptum:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Toyota napsın Katara verilmiş fabrikayı. Adam zaten normal fabrikasında yapmış savaşta işe yarar araçları.

Dert olarak Mazda nın zaten hiç bir derdi yok ki... Araç getirmek, yedek parça stoğu tutmak, müşteri memnuniyeti için diğer ülkelerdeki prosedürleri Türkiye de uygulamak, bayi ve servis açmak... Dertsizlikte Mazda gibi olun arkadaşlar. Mazda bizim kadar dert etmiyor bu ülkedeki durumunu.

Yıpratma kendini paran ile satın aldığın bir malı savunmak için @kadir. ;) O mal verdiğin parayı hak etmek için var olmalı.

O zaman yallah amerigaya

• Haha
Reactions: Rcm

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Parası olup alamayanda var , yada parası olup alıp memnun olmayadan da var , yada parası olup devamlı alanda var bunlarda Mazda da olmayan şeyler:)

@ezmocesteri boşuna uğraşma bu sadece eleştirmek amaçlı dünyaya gelen bi insan sadece eleştirir ama sor kendisine kaç yıl kaç kmdir mazda kullanıyor = memnuniyet bu kadar basit işte bazen söylemek zordur ama görünen köy kılavuz istemez.Üstüne gitmemek lazım

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Sıkıntı şu ki Mazda'yı eleştireceğiniz konuyla Mazda Tr'yi eleştireceğiniz konuları karıştırdınız..

Eleştirin tabiki de, niye tank yapmıyor Mazda, savaşta ne kullanacağız aziz mümin kardeşim, kınıyorum Mazda'yı..

Mazda TR distribütör mü? Başka bir özel firmanın yönetiminde olan alt firma mı?
Mazda direk; "ben artık Mazda olarak Türkiye deyim" diyerek kurmadı mı bu şirketi ve kendisi atamadı mı yönetimi? Tabii ki Mazda TR nin durumu için Mazda yı eleştireceğiz. Distribütör varken bile el atıp elinden almak gibi bir insiyatife girdiyse, kendi firmasına da gereken değişiklik ve geliştirmeleri yapmak zorunda.

Savaş konusu uç bir örnek, araçların dayanıklılığı ve o şartlarda dahi çalışabilmesiyle alakalı Kadir e verdiğim örnek. Araçları alıp savaşa gidelim demiyoruz ama sıcak, toz ve zor şartlara daha dayanıklı bir aracın gündelik kullanımda da daha uzun ömürlü olacağını kestirecek kadar akıl yürütebileceğini düşünerek söyledim. bkz: sübap değişim derdi.

@kadir sen eleştirme oğlum. Senin mantığınla şuan anadol kullanan adam da memnuniyet abidesi. Hala biniyorsa bundan büyük kanıt mı var. :koptum:
Daha 2 gün önce demedin mi kaç km oldu değişemedim bunu, öbür şirkette olsam 2 senede değişmiştim diye. Bu Mazda dan kurtulmak için gün saymışsın.. Gider başka Mazda alırım deme boşuna, bundan memnun olsan gidip başka Mazda almazsın. Memnuniyet bunu gerektirir. Ekonomik durumun daha iyi olursa, bunu kenara koyup, ikinci Mazda yı almıyorsan memnun değilsin bu araçtan demektir. :koptum::koptum:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sıkıntı şu ki Mazda'yı eleştireceğiniz konuyla Mazda Tr'yi eleştireceğiniz konuları karıştırdınız..

Eleştirin tabiki de, niye tank yapmıyor Mazda, savaşta ne kullanacağız aziz mümin kardeşim, kınıyorum Mazda'yı..
Her konusu geçtiğinde yazdım... Ülkeye Mazda'nın bakış açısı bambaşka... Malını bu ülkede satmak istemiyor sebebi de, bizim bildiğimiz veya bilmediğimiz onlarca rezillikleri sistem diye halkına dayatmış ülke olması...

:cool:

Mazda TR distribütör mü? Başka bir özel firmanın yönetiminde olan alt firma mı?
Mazda direk; "ben artık Mazda olarak Türkiye deyim" diyerek kurmadı mı bu şirketi ve kendisi atamadı mı yönetimi? Tabii ki Mazda TR nin durumu için Mazda yı eleştireceğiz. Distribütör varken bile el atıp elinden almak gibi bir insiyatife girdiyse, kendi firmasına da gereken değişiklik ve geliştirmeleri yapmak zorunda.
Tam olarak böyle değil maalesef.

* * *

Distribütör, Mazda markasına hem zarar verip hem de daha çok haksız kazanç elde edip, hiç bir şey yapmadığı için şube bünyesine alındı Türkiye... Diğer ülkelerde de bu sistemle (şube) var bildiğim kadarıyla...

Üst Alt