Güncel Mazda Haberleri

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mazda, Japon Adalet Bakanlığı için özelleştirilmiş CX-8'i teslim etti..

027_o.jpg
102_o.jpg
101_o.jpg
104_o.jpg
038_o.jpg

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
2022 model Mazda3 ABD ve Kanada için resmi olarak duyuruldu.

20211203000056.png

20211203000105.png

Önceden sadece hatchback rengi olan "Polymetal Grey Metallic" artık sedanlarda da seçilebiliyor.

20211203001011.png

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yeni Mazda2 Hybrid, Mazda Motor Corporation ile Toyota Motor Corporation arasında uzun süredir devam eden bir işbirliğinin en son ürünü olarak 2022 baharından itibaren tüm Avrupa'da satışa çıkacak ve Mazda model yelpazesine ilk kez kendi kendini şarj eden tam hibrit güç aktarma teknolojisine sahip olacak.

Mazda2 Hybrid, toplam 116hp sistem gücü için 1.490cc 93hp üç silindirli benzinli motoru 59kW elektrik motoruyla birleştiren kendi kendini şarj eden, tam bir hibrit araç olacak.

MAZDA2_HYBRID_079-980x653.jpg
MAZDA2_HYBRID_068-980x653.jpg
MAZDA2_HYBRID_095-980x653.jpg
MAZDA2_HYBRID_115-980x653.jpg
MAZDA2_HYBRID_119-980x653.jpg
MAZDA2_HYBRID_087-980x653.jpg
MAZDA2_HYBRID_110-980x1470.jpg
MAZDA2_HYBRID_029-980x653.jpg
MAZDA2_HYBRID_001-980x653.jpg

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Yeni Mazda2 Hybrid, Mazda Motor Corporation ile Toyota Motor Corporation arasında uzun süredir devam eden bir işbirliğinin en son ürünü olarak 2022 baharından itibaren tüm Avrupa'da satışa çıkacak ve Mazda model yelpazesine ilk kez kendi kendini şarj eden tam hibrit güç aktarma teknolojisine sahip olacak.

Mazda2 Hybrid, toplam 116hp sistem gücü için 1.490cc 93hp üç silindirli benzinli motoru 59kW elektrik motoruyla birleştiren kendi kendini şarj eden, tam bir hibrit araç olacak.

Ekli dosyayı görüntüle 59933Ekli dosyayı görüntüle 59934Ekli dosyayı görüntüle 59935Ekli dosyayı görüntüle 59936Ekli dosyayı görüntüle 59937Ekli dosyayı görüntüle 59938Ekli dosyayı görüntüle 59939Ekli dosyayı görüntüle 59940Ekli dosyayı görüntüle 59941

Yarise Mazda amblemi koymuşlar sankim :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
@kadir diğer markaları gömmeye çalışırken Toyota'yı ayrı yere koy artık. BL focus boşuna uğraşma diye diye yüzüne çarpıyordum ama kaportada mazda logosu vardı en azından. Yariste kaporta masrafı olmasın diye sadece ön tampon, bagaj, direksiyon logosunu değişmişler :koptum:

BP kasadan sonraki kasa gelecek demekki bu kesinleşti. BP kasadan sonraki Mazda3 Corolla olacak gibi görünüyor ;)
En azından sokaklarda görürüz artık.

Sen ne diyon bu yoruma @Murat Yılmaz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ortak geliştirme böyle olmaz ki abi :) birebir yaris bu :D BL kasada en azından kaporta farkı vardı :D
Bl kasa herhangi bir konuya malzeme olamaz, Ford ile ayrılık sonrası Skyactiv'i devreye sokma imkanı olmadığı için Bl yi geçiş sürecindeki oyalama taktiği olarak düşünün...

+Doğru bir süreç miydi?
-Mazda için Evet
+Faydalı bir süreç oldu mu?
-Mazda için Evet

Ama son kullanıcı bazında bakılırsa da, bu soruların cevabının hayır olduğunu görüyoruz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Niye olamasın abi? Sonuçta gidip Çinli bi firma mazda logosuyla araç üretmedi ki :D
Son tüketici ve Mazda arasında değerlendirme yapıyorum... Bl kasa Mazda için kötü bir dönemin çok iyi atlatılmasıdır. Son kullanıcı için ise facia...

Bu durumda olunduğunun o zaman son kullanıcı farkında bile değildi, olamazdı da... Mazda kalitesine daha doğrusu "fomoco kampaniye" güvendi, satın aldı ama Mazda'nın tek başına ancak Bl kalitesinde iş çıkaracağını düşünemedi, bilemedi...

Benimkisi bi tarafta olmak değil, durum tespiti sadece. Olanları dile getirmek. Son on yılda gördü çoğumuz, yazdıklarım yalan yanlış da değil.

Bi tarafta olduğum düşünüldüğü ve anlaşılmadığım için Fenerbahçe konusuna yazmayı bıraktım, bu düşünce bu konuda olduğu gibi genele sirayet ederse, foruma yazmayı da bırakırım, benim için sorun değil... ;)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Son tüketici ve Mazda arasında değerlendirme yapıyorum... Bl kasa Mazda için kötü bir dönemin çok iyi atlatılmasıdır. Son kullanıcı için ise facia...

Bu durumda olunduğunun o zaman son kullanıcı farkında bile değildi, olamazdı da... Mazda kalitesine daha doğrusu "fomoco kampaniye" güvendi, satın aldı ama Mazda'nın tek başına ancak Bl kalitesinde iş çıkaracağını düşünemedi, bilemedi...

Benimkisi bi tarafta olmak değil, durum tespiti sadece. Olanları dile getirmek. Son on yılda gördü çoğumuz, yazdıklarım yalan yanlış da değil.

Bi tarafta olduğum düşünüldüğü ve anlaşılmadığım için Fenerbahçe konusuna yazmayı bıraktım, bu düşünce bu konuda olduğu gibi genele sirayet ederse, foruma yazmayı da bırakırım, benim için sorun değil... ;)

Abi niye kızıyorsun ki :D bence kullanıcı içinde BL kasa zamanında çok iyi bir seçenekti. Emsallerine göre hemen hemen %15 fiyat avantajı vardı. Tamam kalite olarak eksikleri var ama tasarım olarak günümüzün bir çok aracından daha güzel bence. Bir de benzinli modelde yeni nesil bir şanzıman kullanılmaması bir eksiklik. Bana kaç model diye soran çok oldu, 2011 diyordum inanmıyorlardı :) BL konusunda benim mazdaya kızgın olduğum iki nokta var. Birincisi o kadar araç satmışsın, yarı şahlanmışsın, bolca parça getir insanlar tekrardan servislere gelsin, gidip başka markalarda parça aramasın. İkincisi BL ile olan yarı şahlanışı devam ettirememesi. Bakma burada gırgır makara yapıyoruz ama BL gerçekten görüntü ve yürütme maliyeti açısından hala daha çok mantıklı geliyor bana. @ezmocesteri ve @kadir komisyonlarıyla bana bi tane hb bl alsa (dizel) en az 10 sene kullanırım :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Abi niye kızıyorsun ki :D bence kullanıcı içinde BL kasa zamanında çok iyi bir seçenekti. Emsallerine göre hemen hemen %15 fiyat avantajı vardı. Tamam kalite olarak eksikleri var ama tasarım olarak günümüzün bir çok aracından daha güzel bence. Bir de benzinli modelde yeni nesil bir şanzıman kullanılmaması bir eksiklik. Bana kaç model diye soran çok oldu, 2011 diyordum inanmıyorlardı :) BL konusunda benim mazdaya kızgın olduğum iki nokta var. Birincisi o kadar araç satmışsın, yarı şahlanmışsın, bolca parça getir insanlar tekrardan servislere gelsin, gidip başka markalarda parça aramasın. İkincisi BL ile olan yarı şahlanışı devam ettirememesi. Bakma burada gırgır makara yapıyoruz ama BL gerçekten görüntü ve yürütme maliyeti açısından hala daha çok mantıklı geliyor bana. @ezmocesteri ve @kadir komisyonlarıyla bana bi tane hb bl alsa (dizel) en az 10 sene kullanırım :D
Ahanda ekran resmi aldımmmmm

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Len ne kızcam, kızmadığım için öyle diyorum ya... Anlaşılmayınca veya anlatamayınca debelenmeye üşeniyorum artık... :koptum:

Mazda için Bl kasa, denize düşenin yılana sarılması, kızgın kumlardan serin sulara dalması, çölde vaha gibi olmuştur, son kullanıcı içinse; çöldeki kutup ayısı, sarıldığı yılan derisinin kaygan olmasıdır.

:islik:

Bana göre, Bl nin günahını, Skyactiv ile kapatmış olsa da, biz (genel kullanıcılar) Skyactiv teknolociye ulaşamıyoruz orası kötü...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@kadir diğer markaları gömmeye çalışırken Toyota'yı ayrı yere koy artık. BL focus boşuna uğraşma diye diye yüzüne çarpıyordum ama kaportada mazda logosu vardı en azından. Yariste kaporta masrafı olmasın diye sadece ön tampon, bagaj, direksiyon logosunu değişmişler :koptum:

BP kasadan sonraki kasa gelecek demekki bu kesinleşti. BP kasadan sonraki Mazda3 Corolla olacak gibi görünüyor ;)
En azından sokaklarda görürüz artık.

Sen ne diyon bu yoruma @Murat Yılmaz
2017 haber başlığı.
MAZDA'DAN MÜHENDİSLİK TOYOTA'DAN PARA

2015 yılına uzanan Toyota ve Mazda işbirliğinde Mazda'nın yakıt verimliliğindeki öncü Skyactiv motor, transmiyon ve şasi teknolojisi Toyota'yı rakibine yatırım yapmaya çeken faktörlerin başında geliyor. Toyota mühendisleri Mazda'nın kısıtlı bütçesine pek çok alanda kendilerinin önünde yer aldığını kabul ediyor.

Bunu iyi oku

Mazda'nın kısıtlı bütçesine pek çok alanda kendilerinin önünde yer aldığını kabul ediyor.

Bunu daha iyi oku

kendilerinin önünde yer aldığını kabul ediyor.

Bunu daha iyi iyi oku

kabul ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ toyota alanları görüyoruz hala mazdacıların içindeler

Üst Alt