Mazda 323 BJ (1999-03) Gonzales'e LPG Operasyonu

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Geçmiş olsun.Bende ki 626 dada vardı bu durum. Onda ki kitte Atikerdi.Yazdığınız devirler arasında anlık vuruntu yapıp üzerinde ya da altında herhangi bir sıkıntı yoktu.Bir kaç yere gösterdim ama yapamadılar sonrada araç satılmıştı.
Lpg maliyet hesabı yaparken harcanan zaman ve emekte hesaba katılmalı, bu yüzden karşıyım lpgye.
Umarım sizin sorunu bir an önce çözerlerde kafanız rahatlar.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Arkadaşlar şu an 1.8'in genelinin kaderindeki tekleme sorunu ile uğraşıyorum. 2300-3000 civarında anlık teklemeler var. Bugün montaj yapılan yere gittim. Zaman da kısıtlı olunca pek bir yol katedemedik. Keyifle yakıt hesaplayacak hale gelmedi henüz.

Hocam aslın da işlem basit. İki seçenek mevcut
1. Atiker eski ecu yazılımı yüklenip mazda eğilim de sıfır olan değer 10 veya 15 olarak değişecek
2 . Güncel yazılımda kalmak istiyorsanız yol ayarı ile tekleme yapılan devir aralıkları manuel olarak ayarlanacak.
Ben aracım da 1. yöntemi denedim sanırım 1.5-2 yıl oluyor ve benzinde nasıl ise lpgde de aynı şekil devam ediyor. Bir sıkıntı yaşamadım. Sırf deneme amaçlı mazda eğilim değerini sıfır yaptığımda o meşhur tekleme anın da geri geliyor. İşlem oldukça basit. Buradaki sorun zayıf ateşleme değil zamansız ateşleme..
İşten anlamayan ustacıklar anın da ateşleme sisteminize suçu atacak. Sakın onlara inanıp bobin veya kablo masrafı yapmayın.
Untitled.png

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Hocam ateşleme sistem elemanlarının sağlamlığına güveniyorsanız önce @HAKAN24 'ün de tavsiyeleri üzerine ayara yoğunlaşın. Kendiniz de yapabilirsiniz bu ayarları, ustaya bel bağlamak zorunda değilsiniz.

Bu fazı geçmenize rağmen hala ilerleme olmadıysa ateşlemeye bakmak gerekecek. Ben de ilk montaj zamanları düşük viteslerde 2 bin ila 3 bin devirlerinde bu tekleme/vuruntu sorunlarını yaşadım, daha sonra Rem oto'da ateşleme elemanlarından buji ve kablolar değişince benzinden farkını anlayamaz oldum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hocam aslın da işlem basit. İki seçenek mevcut
1. Atiker eski ecu yazılımı yüklenip mazda eğilim de sıfır olan değer 10 veya 15 olarak değişecek
2 . Güncel yazılımda kalmak istiyorsanız yol ayarı ile tekleme yapılan devir aralıkları manuel olarak ayarlanacak.
Ben aracım da 1. yöntemi denedim sanırım 1.5-2 yıl oluyor ve benzinde nasıl ise lpgde de aynı şekil devam ediyor. Bir sıkıntı yaşamadım. Sırf deneme amaçlı mazda eğilim değerini sıfır yaptığımda o meşhur tekleme anın da geri geliyor. İşlem oldukça basit. Buradaki sorun zayıf ateşleme değil zamansız ateşleme..
İşten anlamayan ustacıklar anın da ateşleme sisteminize suçu atacak. Sakın onlara inanıp bobin veya kablo masrafı yapmayın.Ekli dosyayı görüntüle 31260
Eski yazılımın setup dosyasını atma şansın varmı @ALPEREN58 'e

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ateşleme sisteminde sıkıntı olacağını düşünmüyorum, başlarından savmak için öyle diyorlar. Ya @HAKAN24 'ün dediği gibi yapacağız ki @suleyman ile de paralel şeyleri konuşmuştuk. Ya da @kadir 'le planlar planlar:)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ateşleme sisteminde sıkıntı olacağını düşünmüyorum, başlarından savmak için öyle diyorlar. Ya @HAKAN24 'ün dediği gibi yapacağız ki @suleyman ile de paralel şeyleri konuşmuştuk. Ya da @kadir 'le planlar planlar:)
Ateslemede bısey yok abı lpg cı hemen bobın bujı der boş yapar Gaz ayarında sıkıntı var başka bişey degıl basıt bısey ama can sıkıcı gecmıs olsun tekrardan

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Arkadaşlar şu an 1.8'in genelinin kaderindeki tekleme sorunu ile uğraşıyorum. 2300-3000 civarında anlık teklemeler var. Bugün montaj yapılan yere gittim. Zaman da kısıtlı olunca pek bir yol katedemedik. Keyifle yakıt hesaplayacak hale gelmedi henüz.
Gaz vanaları sonda, performans odaklı ayar yaptır. Sorun ortadan kalkıyor.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Sürprizler sürprizler:)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Teklemeden dolayı zorlama denemelerine rağmen yakıt durumumuz böyle. İnşallah Cumartesi günü iyi bir ayardan sonra daha keyifli olacak.
Ekli dosyayı görüntüle 31462

Bunlar geçerli sebep olamaz Mehmet Hocam. Bir kalemizi de kaybettik artık, hiç bir şeyin bahanesi yok. :p:p:p

Şaka bir yana tüketim değerleri normal denebilir. Bence ufak tefek ayarları yapıldıktan sonra daha da düşecektir, özellikle şehir dışında fazlasıyla düşer diye tahmin ediyorum. Tekrardan hayırlısı olsun bir an önce guzucuk sağlığına kavuşur inşallah. ;)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Değerli Dostlar,
Sabah itibariyle işin pirlerinden Ahmet NALBANTOĞLU'na AFR yol ayarı yaptırdık. Teklemeden kurtuldum çok şükür. Ek olarak arabanın gidişinde benzinden fark kalmadı (tabi hissedilir boyutta). Gonzi geri döndü resmen. Şiddetle tavsiye ederim.
Genelde tüm dostlara, özelde @kadir , @suleyman , @HAKAN24 kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Değerli Dostlar,
Sabah itibariyle işin pirlerinden Ahmet NALBANTOĞLU'na AFR yol ayarı yaptırdık. Teklemeden kurtuldum çok şükür. Ek olarak arabanın gidişinde benzinden fark kalmadı (tabi hissedilir boyutta). Gonzi geri döndü resmen. Şiddetle tavsiye ederim.
Genelde tüm dostlara, özelde @kadir , @suleyman , @HAKAN24 kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.
Abi AFR ayarını kime yaptırdın bursa da. benim aracın da ihtiyacı var 1. viteste çok fazla yapıyor bunu ve düşük devirlerde kullanınca.. AFR ayarı yapan yer bulamadım çoğu yere sordum bilgilendirirsen makbule geçer :srnsml:

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
@UmitSerbest Ahmet NALBANTOĞLU'na yaptırdım. İzmir yolu tarafından Gökdere'ye girerken Shell'i geçince ilk sağda dükkanları var. Dükkan farklı bir imalat üzerine. Gideceksiniz numarasını vereyim randevu alın.

Üst Alt