SAAB AB’den Yerli Oto Hakkında Sert Açıklama

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Aynı Güney Kore o tarihlerde başlattığı her projede başarılı olmuş ve bugün tüm Dünya'da saygı ile örnek gösterilen bir ülkedir.

Öyle değildi. İkiye bölünmüş bir ülkeydi hatta hatta 1950 yılında kuzey kore güneyi işgale girişti. 3 yıl süren savaşta ülke harab oldu. 1960'da ülkede kuzeye katılmayı savunan ayaklanmacılarla bir iç savaş yaşanıyordu.

oda yetmedi ülkede bir askeri darbe süreci yaşandı. 1979 yılında devlet başkanları öldürüldü.

Araba işine girdiklerinde kore dünyanın en yoksul en sefil ülkelerinden biriydi. O yüzden o markayı oturmak bu kadar uzun sürdü.

Türkiye ise şu an hatırı sayılır bir sanayi ülkesi 850.000 milyar dolarlık GSMH olan önemli bir ülke. Bizde süreç çok hızlı olur.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
O bahsettiğiniz sosyal bilgiler dersini kaçırdınız herhalde.

Devlet diye tabir edilen olgu, devletin kuruluşundan itibaren elde edilen siyasi, sosyolojik, hukuki, demokratik, literatürel kazanımları ve siyasi partilerden bağımsız işleyen hukuk, yargı, her türlü denetim, kolluk, savunma vb. sistemlerin bütünüdür.

Siyasi partiler hükümeti kurarlar. Ancak bu sistemin sadece idare ile ilgili kısmını yönetebilirler. Bu sebeple kendilerine huku ve siyasi literatürde 'İDARE' denir. İdari kararlarını yargılamak ve denetlemek için ayrı bir 'İdare Hukuku' tesis edilmiş, özel 'İdare Mahkemeleri' kurulmuştur. Aynı sınıfa yerel idareler de girer. Genel ve yerel idareler yani...

Devlet hukukunda kalıcı değişiklikleri yapma yetkisi hükümette değil, parlamentodadır. Parlamento da birçok parti ve/veya bağımsızlardan oluşabilir. Onun dahi Devletin esasını belirleyen Anayasa'da değişiklik yapma yetkisi sınırlıdır. Anayasamızda değiştirilmesi dahi teklif edilemeyecek maddeler mevcuttur.

Hükümet Devletin bağımsız unsurları olan yargı, kolluk vb. sistemlere el atarak, bunları etkilemeye başlarsa, buna seviyesine göre otokrasi, diktatörlük vb. rejimler şeklinde adlar verilir.

Eski vesayet sistemi ile Yeni vesayet sistemi arasındaki farkları, benzerlikleri anlatmak burada uzun sürer. Üstelik vesayet otomobil gibi bir şey değildir, yenisi de makbul değildir.

Ben size bir başka soru sorayım da siz onun hikayesini anlatın; yahu bu saat rezilliği nedir? Bugün bütün ülke birbirine girdi. Hangi maksatla yapılmıştır?

hayır tam tersi olunca bu ismi veriyoruz. Hangi partinin seçildiğinin hiç önemi olmaz. Devlet kendi bünyesinde kendi kararlarını alır ve hükümetler bu alınan kararları kendi tercih hakkı olmadan uygular.

Normali hükümetin devleti belirliyor oluşudur..

Eski vesaset sistemimiz böyleydi

Bunun için isterseniz izinde varsa ayrı başlık açık uzun uzun anlatalım

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Tamamen yanlış düşünceleriniz.

Öyle değildi. İkiye bölünmüş bir ülkeydi hatta hatta 1950 yılında kuzey kore güneyi işgale girişti. 3 yıl süren savaşta ülke harab oldu. 1960'da ülkede kuzeye katılmayı savunan ayaklanmacılarla bir iç savaş yaşanıyordu.

oda yetmedi ülkede bir askeri darbe süreci yaşandı. 1979 yılında devlet başkanları öldürüldü.

Araba işine girdiklerinde kore dünyanın en yoksul en sefil ülkelerinden biriydi. O yüzden o markayı oturmak bu kadar uzun sürdü.

Türkiye ise şu an hatırı sayılır bir sanayi ülkesi 850.000 milyar dolarlık GSMH olan önemli bir ülke. Bizde süreç çok hızlı olur.

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
O bahsettiğiniz sosyal bilgiler dersini kaçırdınız herhalde.

Devlet diye tabir edilen olgu, devletin kuruluşundan itibaren elde edilen siyasi, sosyolojik, hukuki, demokratik, literatürel kazanımları ve siyasi partilerden bağımsız işleyen hukuk, yargı, her türlü denetim, kolluk, savunma vb. sistemlerin bütünüdür.

Siyasi partiler hükümeti kurarlar. Ancak bu sistemin sadece idare ile ilgili kısmını yönetebilirler. Bu sebeple kendilerine huku ve siyasi literatürde 'İDARE' denir. İdari kararlarını yargılamak ve denetlemek için ayrı bir 'İdare Hukuku' tesis edilmiş, özel 'İdare Mahkemeleri' kurulmuştur. Aynı sınıfa yerel idareler de girer. Genel ve yerel idareler yani...

Devlet hukukunda kalıcı değişiklikleri yapma yetkisi hükümette değil, parlamentodadır. Parlamento da birçok parti ve/veya bağımsızlardan oluşabilir. Onun dahi Devletin esasını belirleyen Anayasa'da değişiklik yapma yetkisi sınırlıdır. Anayasamızda değiştirilmesi dahi teklif edilemeyecek maddeler mevcuttur.

Hükümet Devletin bağımsız unsurları olan yargı, kolluk vb. sistemlere el atarak, bunları etkilemeye başlarsa, buna seviyesine göre otokrasi, diktatörlük vb. rejimler şeklinde adlar verilir.

Eski vesayet sistemi ile Yeni vesayet sistemi arasındaki farkları, benzerlikleri anlatmak burada uzun sürer. Üstelik vesayet otomobil gibi bir şey değildir, yenisi de makbul değildir.

Ben size bir başka soru sorayım da siz onun hikayesini anlatın; yahu bu saat rezilliği nedir? Bugün bütün ülke birbirine girdi. Hangi maksatla yapılmıştır?

Öyle değil o işler izin alıp bir başlık açın uzun uzun anlatayım. Uzmanlık konumdur

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Tamamen yanlış düşünceleriniz.

1987 yılına kadar ülkede askeri diktatörlük vardı. Siyasi partiler hatta üniversiteler kapatıldı. Seul üniversitesi ayaklanmasını filan hiç duymadınız sanırım. Kore o araba işine girdiğinde dünyanın en yoksul çaresiz ve iç savaşla harap olmuş bir küçük diktaydı.

ATAK_T-129

Sessiz
Araç Markası
2017 HONDA CRF 250 R
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
20 Eylül 2011 tarihinde Esenboğa havalimanında konuyu değerlendirerek şöyle dedi: "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı hiçbir zaman 'devlet ada (İmralı) ile ya da bu tür kişilerle görüşme yapamaz' diye bir yaklaşımın içinde olmamıştır. Hükümet olarak biz yapmadık, ama devlet olarak bu görüşmeleri yaptığımızı ben parlamentoda dile getirdim.

Bunu söyleyen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı.Ben demiyorum. Demek ki hükümet ve devlet ayrı şeylermiş ;)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Gerek yok bir şey anlatmanıza. Yukarıda anlattıklarınızdan anlaşılan bu konudaki bilgileriniz siyaset gölgesinde kalarak literatürden uzaklaşmış. Forumdaki genç arkadaşları yanlış bilgilerle donatmayın lütfen. Lastiğe 45 bar! bastığınız gibi...

Öyle değil o işler izin alıp bir başlık açın uzun uzun anlatayım. Uzmanlık konumdur

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Güzel bir alıntı, ellerine sağlık dostum.

20 Eylül 2011 tarihinde Esenboğa havalimanında konuyu değerlendirerek şöyle dedi: "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı hiçbir zaman 'devlet ada (İmralı) ile ya da bu tür kişilerle görüşme yapamaz' diye bir yaklaşımın içinde olmamıştır.Hükümet olarak biz yapmadık, ama devlet olarak bu görüşmeleri yaptığımızı ben parlamentoda dile getirdim.

Bunu söyleyen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı.Ben demiyorum. Demek ki hükümet ve devlet ayrı şeylermiş ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Devlet ile hükümet aynı şeydir diyebilenin uzmanlık konusuna da bakın... :D

Seninle tartışmayı bırak, yazılan yazıya ayrılan vakte yazık... Yolun açık olsun...

Aynı şeyleri benim veya başkaları için yazabilirsin sorun yok...

Farkı görenler var çok şükür. Selametle...

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Devlet nedir ne işe yarar devlet biçimleri nelerdir devlet tipi nedir. Hükümet nedir gibi konularda bilgi edinmek isteyen arkadaşlar izin alıp konu açsın yardımcı olayım kendilerine

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Biraz da coğrafya anlatır mısınız? El Nino'nun bu sene çok etkili olacağı konuşuluyor, bu da var...

1987 yılına kadar ülkede askeri diktatörlük vardı. Siyasi partiler hatta üniversiteler kapatıldı. Seul üniversitesi ayaklanmasını filan hiç duymadınız sanırım. Kore o araba işine girdiğinde dünyanın en yoksul çaresiz ve iç savaşla harap olmuş bir küçük diktaydı.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Devlet nedir ne işe yarar devlet biçimleri nelerdir devlet tipi nedir. Hükümet nedir gibi konularda bilgi edinmek isteyen arkadaşlar izin alıp konu açsın yardımcı olayım kendilerine

Kendi adıma söyleyeyim "gerek yok" hem nette hem evde konu ile ilgili bolca döküman mevcut takıldıkça okuyorum..

Son düzenleme:

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bak şimdi çok merak ettim. Herhangi bir konuda sizden bir şey öğrenmek isteyen biri çıkacak mı bu forumda???

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Bak siyasi bir partinin fanatiği bile Hyundai hikayesini
anlatırken 40 yılda buralara geldiler diyor. Bir de unutmamak gerekir ki, o projenin arkasında korkunç bir endüstri
ve Devlet vardı.

Neyse koreyi epey öğrendiniz ama :) En azından bol keseden sallamanın zararları da

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Öğrenme kabiliyetim yüksektir. Ben daha size bu kadar yazdığım halde bir tek kelime öğretemedim.

Konuyu dağıtmadan ve Kore'nin siyasi tarihini, coğrafya dersini, el nino gibi alakasız konuları bir tarafa bırakarak, yukarıda deprem ve sizin başlık açtığınız ama HİÇKİMSE tarafından rağbet görmeyen şu gemi meselesi ile ilgili yazsanıza.

Biz o başlık açtığınız uçak gemisini ne maksatla yapıyoruz?

Deprem olursa egemenliğimiz sorgulanır diyen bakanımız ne demek istedi? Bununla ilgili 13 yıldır ne yapılmış? Niye geç kalınmış? Kim geç kalmış?

Şu saat rezilliğinin sebebi nedir?

Neyse koreyi epey öğrendiniz ama :) En azından bol keseden sallamanın zararları da

Üst Alt