Pasta Cila, Boya Koruma ve Yıkama

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Yıkayabilirsin hocam. Cilalı parlaklık veriyor.
hocam onun yerine arabanın üzerine benzin dökün çakın çakmağı parıl parıl parlasın. şakası bir yana hocam aman diyeyim zamanla boyanın verniğini alıp döküme yaratır uzun mertebede 5 lıralık araba sampuanı alın ama onu arabanıza surmeyın.

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Abc nin arap sabunu ile aracı yıkayabiliyormuyuz,Veli abi arap sabunundan bahsetmişti sanki ama neresi için hatıırlamıyorum :D
hocam saka herhalde :D arap sabunu surulecekse jant lara yapılabılır belkı ama arabanın boyasının vernıgını ve parlaklıgını alacagı gıbı yıkandıktan sonra guneste bırakmalarda pul pul dokulme tarzı boyanızı zayıflatır bauhaustan 5 lıralık sampuan alın daha ıyıdır yazıktır arabanıza.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
hocam saka herhalde :D arap sabunu surulecekse jant lara yapılabılır belkı ama arabanın boyasının vernıgını ve parlaklıgını alacagı gıbı yıkandıktan sonra guneste bırakmalarda pul pul dokulme tarzı boyanızı zayıflatır bauhaustan 5 lıralık sampuan alın daha ıyıdır yazıktır arabanıza.
Yıkamadım daha :D
Senin guzuda sıkıntımı çıkmıştı diğer forumdan öyle bişey hatırlıyorum sanki

Zaten boya boya değil böyle kalitesiz bi boya görmedim,mazda neden böyle bi,şey yaptı acaba.Alacağım cx5 beyaz olur İNŞALLAH...

Moderatörün son düzenlenenleri:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ne varmış boyada
çok ince,ya da kalitesiz,küçük bi temasta kalkıyor.Kapıyı açarken çok hafif bi şekilde duvara değdi,boya kalkmış.Bikaç yerde nokta nokta kalkmış boya. Daha önce bu durumdan bahsedlmişti zaten,tecrübeyle csabitlendi.

hocam onun yerine arabanın üzerine benzin dökün çakın çakmağı parıl parıl parlasın. şakası bir yana hocam aman diyeyim zamanla boyanın verniğini alıp döküme yaratır uzun mertebede 5 lıralık araba sampuanı alın ama onu arabanıza surmeyın.
Biraz araştırdım,arap sabununu kullanan çok kişi var :D

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Doğal arap sabunu piyasada bulunan en masum temizleyicidir,5 liralık şampuanların içeriğini araştırmanızı rica ederim. Doğal arap sabunuyla kendinizi hatta saçınızı bile yıkayabilirsiniz. Elimizi yıkadığımız sıvı sabunlardan, şampuanlardan bile zararsızdır, doğa dostudur, araçlarda boyaya kesinlikle zarar vermez aksine doğal olarak bulabildiğiniz arap sabununun içerisindeki yağlar korumaya bile yardımcı olur :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu da bir bakış açısı tabi. :) Fakat, kimyasında ne olduğu belli olmayan şampuan kullanmaktan sa, Arap sabununu şahsen tercih ederim.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu da bir bakış açısı tabi. :) Fakat, kimyasında ne olduğu belli olmayan şampuan kullanmaktan sa, Arap sabununu şahsen tercih ederim.
Abi araştırdım,arap sabununda bişey yok,eskiden beri kullanılıyormuş.Zaten köpürmüyoda :D
Bi an Veli abi tongaya basmazdı dedim,basmamış :D

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Doğal arap sabunu piyasada bulunan en masum temizleyicidir,5 liralık şampuanların içeriğini araştırmanızı rica ederim. Doğal arap sabunuyla kendinizi hatta saçınızı bile yıkayabilirsiniz. Elimizi yıkadığımız sıvı sabunlardan, şampuanlardan bile zararsızdır, doğa dostudur, araçlarda boyaya kesinlikle zarar vermez aksine doğal olarak bulabildiğiniz arap sabununun içerisindeki yağlar korumaya bile yardımcı olur :)
hocam sız kendınız nasıl ıstersenız oyle yapın tabı benımkı tecrube ıle sabıtlenen bır noktaydı ama belkıde benım aldıgım kotudur bılemedım yanı fıkır ayrılıkları tabı olabılır :) 5 liralık sampuanı tabıkı ornek verdım ben kendım sarı meguiars sampuanı ıle yıkıyorum bulamazsam dr. beasley's aramaya calısıyorum tuzlu ama sonucları mukemmel hıc olmadı auto finesse tavsiye ederım hepsıde ıyı urunlerdır ama eskıden bende arkadasın dedıgını yapıyordum sonucları pek hos degıldı

Son düzenleme:

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Yıkamadım daha :D
Senin guzuda sıkıntımı çıkmıştı diğer forumdan öyle bişey hatırlıyorum sanki
benım kuzuda hocam eskıden yanlıs yıkadıgım ıcın gunese koyuldugunda oldukca fazla hale çizikleri ve boyanın zayıf olmasından kaynaklı yer yer görünür çizikler mevcuttu tabı bıde servıs benım arka tamponumu boyayamadıkları ıcın 3 kere boyattım.sımdıkı yıkama sıtılım tamamen farklı yukarılardada bahsetmıstım bunlarıda kızıltoprak meguiars ve acıbadem detail worksten ogrendıklerım ıle 6- 7 araba yaptım yarı profesyonel ınsallah cok uzun donem olmaması umıdı ıle yer acmayıda planlıyorum.

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bimde bulunan doğal lecolayı lastiklere çekinmeden kullanabilirsiniz, tamamen zararsızdır :):):) demicem, nasıl biliyorsanız öyle yapın parlatacağı kesin :D:D
birde hocam ben ufaktan bu işlerle ilgilenmeye çalışıyorum ama hanı forumlar olsun kendı tecrubelerım olsun bir iki yıkamaya lafım yok ama arap sabunu ile yıkanmaya devam edılırse uzun vadede agır sonucları olacagını kendım tecrube etmıstım

birde hocam kabul etmek lazım mazdanın boyası dıger markalardakı gıbı sonuc veremıyor gerek mıkron kalınlıgı vernıgı zayıf ve gercekten cok kolay cızılebılıyor ve benım acımdan ıstanbuldakı servısler boyama konusunda cok zayıflar zaten burada patır patır servısler kapanıyor umarım mazda ıyı bır sey dusunuyordur yoksa cıddı cıddı kuzumu satmayı dusunuyorum

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
birde hocam ben ufaktan bu işlerle ilgilenmeye çalışıyorum ama hanı forumlar olsun kendı tecrubelerım olsun bir iki yıkamaya lafım yok ama arap sabunu ile yıkanmaya devam edılırse uzun vadede agır sonucları olacagını kendım tecrube etmıstım

birde hocam kabul etmek lazım mazdanın boyası dıger markalardakı gıbı sonuc veremıyor gerek mıkron kalınlıgı vernıgı zayıf ve gercekten cok kolay cızılebılıyor ve benım acımdan ıstanbuldakı servısler boyama konusunda cok zayıflar zaten burada patır patır servısler kapanıyor umarım mazda ıyı bır sey dusunuyordur yoksa cıddı cıddı kuzumu satmayı dusunuyorum

Doğal olması önemli, doğal olanları ayçiçek yağı gibi bitkisel yağlardan üretilirken hileli olanlar atık yağlarla yapılıyor, atık yağla yapılanlarla ilerleyen zamanlarda kötü sonuç alma ihtimaliniz yüksek tabiki

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Normal şartlar ben bu arap sabunun boyaya zarar vereceğini düşünmüyorum.Yıkadım bugün,görüntü güzeldi,sabun çok köpürmedi,ve dokunduğumda içindeki kimyasalın az olduğuna inandım.
Yalnız normal olmayan bizim guzuların boyası.Acaba bu konuda mazdadan bilgi alabilirmiyiz,neden böyle bir boya tercih etmişler....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi araştırdım,arap sabununda bişey yok,eskiden beri kullanılıyormuş.Zaten köpürmüyoda :D
Bi an Veli abi tongaya basmazdı dedim,basmamış :D
Bir çok yerde duymuştum bu zımbırtıyı, Serkan da "abi her yerde kullanılıyor ve sakıncası yok" dedikten sonra, önce aracın dışını sonra da koltukları yıkadım... Araçta bariz parlaklık oldu fakat uzun vadede veya sık kullanımda ne olur orasını bilmiyorum. Koltuklarda ise kuruduktan sonra siyah renk daha fazla koyu oldu ama bu zaten normal temizlik ile de olabilecek bir durum.

Ben normalde, cilalı şampuan kullanıyorum ve memnunum...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bir çok yerde duymuştum bu zımbırtıyı, Serkan da "abi her yerde kullanılıyor ve sakıncası yok" dedikten sonra, önce aracın dışını sonra da koltukları yıkadım... Araçta bariz parlaklık oldu fakat uzun vadede veya sık kullanımda ne olur orasını bilmiyorum. Koltuklarda ise kuruduktan sonra siyah renk daha fazla koyu oldu ama bu zaten normal temizlik ile de olabilecek bir durum.

Ben normalde, cilalı şampuan kullanıyorum ve memnunum...
diğer araba forumlarında çok kullanan var ve memnunlar.Ama ben de iyi bir şampuan sipariş edecem,riske girmeye grek yok.Forestere cilalı almıştım çok güzeldi.2o lira falandı ama adını tabiki de hatırlamıyorum.Allahtan bu hafıza dersleri olumsuz etkilemiyor :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
diğer araba forumlarında çok kullanan var ve memnunlar.Ama ben de iyi bir şampuan sipariş edecem,riske girmeye grek yok.Forestere cilalı almıştım çok güzeldi.2o lira falandı ama adını tabiki de hatırlamıyorum.Allahtan bu hafıza dersleri olumsuz etkilemiyor :D

Sonax Konsantre Şampuan 1 Lt. - n11.com

2,5 yıldır bu ürünü kullanıyorum hocam, tavsiye ederim, 10 litrelik kovaya bir kapak yetiyor da artıyor bile. :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Sonax Konsantre Şampuan 1 Lt. - n11.com

2,5 yıldır bu ürünü kullanıyorum hocam, tavsiye ederim, 10 litrelik kovaya bir kapak yetiyor da artıyor bile. :)
Abi benim kullandığımdı cilalı sonaxtı,hatta forumda tavsiye edilmişti,memnundum,su akıyordu.
Meguiars WASH & WAX Carnauba Mumlu Cilalı Kaydırıcı Şampuan Fiyatı

Bununla kaç yıkama yapılabilir,videosunu izledim bir kova suya 2 kapak koydu

Meguiars G17748 Ultimate Wash&wax Köpüklü Koruyucu Şampuan 1.42lt - n11.com

58 liraya var aynısı galiba

Üst Alt