Pasta Cila, Boya Koruma ve Yıkama

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bilindik markalar arasında pek fark yoktur... Sadece marka bir kaç tl daha fazla eder... Mesela sonax 20 tl, turtlewax 21 tl, meguiars 22 tl...

murat abı,sonaxı ekledim sepete...pekı arabanın ön konsolunu temizlemek ıcın ne alabılrım?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mikrofiber bez al hocam susuz hiç bir şey kullanmadan elektriklenme ile ön taraftaki bütün tozları alıyor. Kimyasal bir şey sürmemiş oluyorsun plastik aksama.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Mikrofiber bez al hocam susuz hiç bir şey kullanmadan elektriklenme ile ön taraftaki bütün tozları alıyor. Kimyasal bir şey sürmemiş oluyorsun plastik aksama.

tesekur ederım abıcımm..çok ince bir ayrıntı...önerını dikkate alacagımm:)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bugün yıkamacıya 20 lira bayıldıktan sonra artık kendim yıkamaya karar verdim. Zaten seviyordum yıkamayı fakat benim araç yıkamam 1 saati bulduğu için yıkama işini bırakmıştım. Hatta foresterden kalma ve hakandan hediye 2 çanta dolusu yıkama malzemelerini kardeşime vermiştim. 15 liraya yıkatmaya tereddütteyken 20 lirayı vermem ben. Yerim müsait,yıkayacaz artık.
Tekrar bir sürü malzeme almayacam,şampuan,sünger köyde duruyorsa el koyarım,bunlardan daha önemlisi tabandaki tozu toprağı neyle alacam?
Yıkama pratik ve tavsiyelerinizi bekliyorum,bu 1 saati yarım saate indirmeliyim en azından.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Benzin istasyonlarında elektrikli süpürge var. 1tl = 5 dakika

Ben gidip içini süpürüyorum, sonra başka bir benzincide self servis yıkama var, orada yıkayıp kurulayıp çıkıyorum :) Toplam maliyet 3 TL

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mekan müsaitse elbette ki kendin yıka hocam, hem dünya para verip hem de üstünkörü yıkama yapılırsa moral sıfır olur, yıkamacıya gidilecekse sabit bir tane seçilip isteklerini açık açık söyleyip her defasında aynı şeyleri tekrarlamamak lazım.

Taban elektrikli süpürge ya da şarjlı el süpürgesiyle halledilir

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Benzin istasyonlarında elektrikli süpürge var. 1tl = 5 dakika

Ben gidip içini süpürüyorum, sonra başka bir benzincide self servis yıkama var, orada yıkayıp kurulayıp çıkıyorum :) Toplam maliyet 3 TL
Ben evin önünde yıkayacam,hem arabayı yıkamaya veriyorum diye temizliğine de çok dikkat etmiyordum,kendim yıkayınca daha temiz kalacaktır :D
İyi bi şarjlı süpürge alsam randıman verir mi ki...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Mekan müsaitse elbette ki kendin yıka hocam, hem dünya para verip hem de üstünkörü yıkama yapılırsa moral sıfır olur, yıkamacıya gidilecekse sabit bir tane seçilip isteklerini açık açık söyleyip her defasında aynı şeyleri tekrarlamamak lazım.

Taban elektrikli süpürge ya da şarjlı el süpürgesiyle halledilir
Haftada kirleniyor,ayda 80 lira verene kadar kendim yıkarım,yer de çok müsait. El süpürgesi araştırayım hemen :D

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Konuyu buraya taşıyan modaretöre teşekkürü borç bilirim,aradım bulamadım ben her zamanki gibi :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracımı alalı 2 yıldan fazla oldu ve toplamda 7-8 defa dışarıda yıkatmışımdır... Evin önü müsait ve kendim yıkıyorum... Benim de toplamda 1 saati buluyor.

Önce hortumla guzuya su tutarak tozu kiri indiriyorum, daha sonra kovaya koyduğum şampuanlı su ve sünger ile bir güzel yıkıyorum, sonra tekrar hortum ile durulama ve pamuklu havlu ile kurulama... Haliyle 1 saati buluyor.

Üşendiğim veya vakit bulamadığım zamanlarda ise kirli kalmasını tercih ediyorum. Hele hele guzuyu kurulama imkanım yoksa hiç yıkamıyorum veya yıkatmıyorum.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Aracımı alalı 2 yıldan fazla oldu ve toplamda 7-8 defa dışarıda yıkatmışımdır... Evin önü müsait ve kendim yıkıyorum... Benim de toplamda 1 saati buluyor.

Önce hortumla guzuya su tutarak tozu kiri indiriyorum, daha sonra kovaya koyduğum şampuanlı su ve sünger ile bir güzel yıkıyorum, sonra tekrar hortum ile durulama ve pamuklu havlu ile kurulama... Haliyle 1 saati buluyor.

Üşendiğim veya vakit bulamadığım zamanlarda ise kirli kalmasını tercih ediyorum. Hele hele guzuyu kurulama imkanım yoksa hiç yıkamıyorum veya yıkatmıyorum.
İçini neyle alıyosun abi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İçini neyle alıyosun abi
Pardon içini yazmayı unutmuşum hocam... :)

Titiz olduğum için içi çok fazla kirlenmiyor zaten; ama arada bir benzin istasyonunda bulunan (sağlam denk gelirse, genelde bozuk olur) 1 lira ile çalışan süpürgeyle içini çektiriyorum, iki üç dış yıkamada bir paspasları komple yıkıyorum, evde yıkarsam da; şarjlı süpürge ile içini süpürüyorum...

Dışını kurulama neticesinde hafif nemli olan pamuklu havlu ile de; en son tabanı ve plastik aksamı siliyorum...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yıkamada önemli olan husus kurulama. Heryerini güzelce kurulamayacaksanız hiç bulaşmayın. Kirli kalsın daha iyidir. Birde sabah erken yada akşam üzeri yıkanmalı ;)

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Demek ki bende yanlış yıkama yapıyormuşum.Genellikle 1 tl makinalarında önce su tutuyor,ardından köpük makinesiyle köpükle buluyor sonra da yine tazikli su makinesiyle yıkayıp bitiriyordum.Bu 1 liralık ufak makinelerin olmadığı yerde araba yıkama makinelerine giriyordum.İş bitince nasıl olsa 5 dakika sürmeden kuruduğu için bezle kurulamiyordum.Bu bölümü okuduğum iyi oldu.

Üst Alt