Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Aracların detailing işlemi bayanlarin makyaj yapmasina benzer. Makyajini yapmis, fondotenini sürmus bi bayan yüzu, kırışıklari gölgeler yüze renk verir. Detailingli bi arac da makyaj yapmis bayana benzer. Alımlı ve çekicidir

Son düzenleme:

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
bunlar taş izlerini yok mu edeceko_Oo_O
yok tabi ki taş izlerini yok etmeyecek, taş izleri için ön çalışma yapılacak, demirtozu temizliğinin ardından kaput yüzeyi ipa ile silinip su zımparası ile taş izlerinin içleri ve etrafı zımparalanacak, boya kodu ile rütuş boyası yapılıp, kürdan ile orjinal boyanın üzerine azcık geçecek şekilde doldurulacak, akabinde kuruması beklenecek, kuruduktan sonrası, pasta, cila ve wax. zaten bagaj kapağında vernik atması var ve arka tampon boya istiyor, onlarda boyanacak taş izleri yok edilirken. İşi çok.
masallah sen kendın yapcan abi galıba polısajı. Makınen var mı naasıl yapcan, makıne varsa angaraya geldıgımde bana da yapak urunlerımı getırıyım :D
orbitral makina var ben de onunla da cila yapılıyor, pasta yapsan bile çizik almıyor, çizik için rotary lazım onu da bir arkadaştan ödünç alacağım. Gerçi orbitral makina da benim değil ama o arkadaş ankara'da olduğu için benimmiş gibi söyledim :D

Geçen Ramazan ayında aç açına yaptığım işlemler :) demirtozu+kil+pasta+cila+c2v3 (koruma)....Mazda 3'ü almadan önce kullandığım Legacy (be5)

orbitral dediğim makina bu @ozgur35 , örümcek ağı tadında çizik alır, başka almaz, yün ped kullanılırsa bi nebze daha çizik alır. çizik alınacaksa rotary makina şart orbitral ile olacak gibi değil :D

Ekli dosyalar

• IMG_9956.thumb.JPG.f32ba93ad582f7a9435b38be074c6fcd.JPG
    IMG_9956.thumb.JPG.f32ba93ad582f7a9435b38be074c6fcd.JPG
    50.2 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_9958.thumb.JPG.dfee581bd8ad6b447daa3cae83b2d686.JPG
    IMG_9958.thumb.JPG.dfee581bd8ad6b447daa3cae83b2d686.JPG
    63.5 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_9959.thumb.JPG.b1e5e1f9a3fb7fb20d47ca2e07b65139.JPG
    IMG_9959.thumb.JPG.b1e5e1f9a3fb7fb20d47ca2e07b65139.JPG
    53.5 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_9963.JPG.3ee7aad7c590ce2573794624b15c5924.JPG
    IMG_9963.JPG.3ee7aad7c590ce2573794624b15c5924.JPG
    148.7 KB · Görüntüleme: 38
Moderatörün son düzenlenenleri:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
yok tabi ki taş izlerini yok etmeyecek, taş izleri için ön çalışma yapılacak, demirtozu temizliğinin ardından kaput yüzeyi ipa ile silinip su zımparası ile taş izlerinin içleri ve etrafı zımparalanacak, boya kodu ile rütuş boyası yapılıp, kürdan ile orjinal boyanın üzerine azcık geçecek şekilde doldurulacak, akabinde kuruması beklenecek, kuruduktan sonrası, pasta, cila ve wax. zaten bagaj kapağında vernik atması var ve arka tampon boya istiyor, onlarda boyanacak taş izleri yok edilirken. İşi çok.

orbitral makina var ben de onunla da cila yapılıyor, pasta yapsan bile çizik almıyor, çizik için rotary lazım onu da bir arkadaştan ödünç alacağım. Gerçi orbitral makina da benim değil ama o arkadaş ankara'da olduğu için benimmiş gibi söyledim :D

Geçen Ramazan ayında aç açına yaptığım işlemler :) demirtozu+kil+pasta+cila+c2v3 (koruma)....Mazda 3'ü almadan önce kullandığım Legacy (be5)

orbitral dediğim makina bu @ozgur35 , örümcek ağı tadında çizik alır, başka almaz, yün ped kullanılırsa bi nebze daha çizik alır. çizik alınacaksa rotary makina şart orbitral ile olacak gibi değil :D yukarıya da bir manşet resmi koymuşum yanlışlıkla :D
makıneler dunya para abı ya baktım demın valla

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Tabi canım ben Tekirdağ’dan bir arkadaştan istedim düşün :) Rize’ye gönderecek, işimiz bitince geri gönderecem :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
5 ay önce yaptigim amelyat basarili gecti. Hastamizin rutin kontrolu geldi tedavi icin randevu alindi.:D

image.jpg
image.jpg

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Snapchat-1103405191-01.jpeg
Bimden 2.45e aldım ürünü plastik aksamları filan çok iyi parlatıyor.
(Ustamın hava filtresi borusunu yırtması da benim Şansım:snzdglsn:)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Dediğiniz nerde satılıyor birde yapışkan türü bir şey mi baktım ama boru şeklinde anlayamadım
Boru şeklinde makaron, yırtık olan bölümün üstüne geçiriyorsunuz, ısıtınca daralarak yırtık olan boruyu sarıyor ve şeklini alıyor. Hiç almadım ama elektrikçilerde var diye söyleniyor. İnternetten de sipariş verebilirsiniz. Borunuzun çapını ölçün, biraz daha büyüğünü alın.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Boru şeklinde makaron, yırtık olan bölümün üstüne geçiriyorsunuz, ısıtınca daralarak yırtık olan boruyu sarıyor ve şeklini alıyor. Hiç almadım ama elektrikçilerde var diye söyleniyor. İnternetten de sipariş verebilirsiniz. Borunuzun çapını ölçün, biraz daha büyüğünü alın.
Teşekkür ederim bilgi için araştırıcam bu konuyu.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Bende o makarondan kullanıyorum ama o kadar büyük çaplı olacagı sanmam.

Varsa da son daralma çapınıda sorun ezip büzmesin boruyu.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bende o makarondan kullanıyorum ama o kadar büyük çaplı olacagı sanmam.

Varsa da son daralma çapınıda sorun ezip büzmesin boruyu.
Tam da fotoğraftaki yırtıklar için makaron kullananı görmüştüm. Fakat ben hiç kullanmadığım için konuya hakim değilim. Sen daha iyi bilirsin. ;)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Polisaj etkisi gosteriyor urun. Kilcal cizikleri doldurarak yok ediyor polisaj gorunumu veriyor lakin bi polisaj kadar uzun surmuyor etkisi.
Bayanlar makyaj yapip yüzune fondoten surerler ya bu urun de ayni mantik bi nevi. :D

image.jpg

Diger urunlerim

image.jpg

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bu sürdüğün şey ne dayı. Ne işe yarıyor ?
Checimal guys leather cleaner deri yuzey temizleyici valet pro fircasiyla uygulaniyor. Boya badana fircalari deriyi ciziyor. Tenizlikten sonra autofinesse hide krem suruom deri besleyici nemlebdirici

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Checimal guys leather cleaner deri yuzey temizleyici valet pro fircasiyla uygulaniyor. Boya badana fircalari deriyi ciziyor. Tenizlikten sonra autofinesse hide krem suruom deri besleyici nemlebdirici
İşe yarıyor mu ? Besleyebiliyor mu bari :)

Üst Alt