Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Sabahları veya yağmurlu havalarda ön camın iç kısmında buğulanma değil de böyle beneklikler oluşuyor. Bunu önleme adına bir öneriniz var mı?
Kedi kumunu çoraba doldurup koltuk altına koyun buğu felan filan kalmaz diyorlar dı. Denedim işe yaramıyor.:D

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Direksiyon öncesi ve sonrasi
Ekli dosyayı görüntüle 26714
Sonrasi
Ekli dosyayı görüntüle 26712

Zamanla Parlamis deri ilk gunku kivamina geldi mat satin bi parlama oldu. Sifir km bi direksiyon

Filtleri temizledim wurth silikon spreyle ayni zamanda kemerler sarmiyoru onlara sıktim suan sariyor
Ekli dosyayı görüntüle 26715 Ekli dosyayı görüntüle 26716

Ekli dosyayı görüntüle 26717 Ekli dosyayı görüntüle 26718 Ekli dosyayı görüntüle 26719

Siz bunları atınca ben üzülüyorum gerçekten,yıkamaya veriyorum iç falan ama böyle birsey olmuyor tabi
Elinize Sağlık siz yapmışsınız ben bakarken mutlu oldum Ya....

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Siz bunları atınca ben üzülüyorum gerçekten,yıkamaya veriyorum iç falan ama böyle birsey olmuyor tabi
Tesekkurler Tugba hanim yikamaciya vermiyorum guvenmiyorum, bezlerine, kullandigi ürünlere, kendilerine. Benim aracimi sildigi bezle gunde 100 arac siliyor. Supurgeleriyle koltuklari supuruyorlar acaba fircanin ucu temiz mi. Kendim temizliyorum ama yorucu oluyor tabi

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Tesekkurler Tugba hanim yikamaciya vermiyorum guvenmiyorum, bezlerine, kullandigi ürünlere, kendilerine. Benim aracimi sikdigi bezle gunde 100 arac siliyor. Supurgeleriyle koltuklari supuruyorlar acaba fircanin ucu temiz mi. Kendim temizliyorum ama yorucu oluyor tabi
Baba evinde kendim yıkadım koca yaz ,bez olsa iyi ,adamlar araba yıkamıyor sanki bende kıyamıyorum ama hem be marka temizleyici ürün kullanıyor boyayı ne yapar Allah bilir ama şehir merkezınde el mahkum su ön konsol için alacağım ama birşeyler toz için kendım silerim mutlu olurum :) elinize Sağlık gerçekten bayıldım onu sık bunu yap mis oldu Ya aracınız....

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
siz de özgür gibi her gün boş olsanz o arabnin temizlenmedk yeri kalmaz..mekan ve zaman çok önemli tabi bu iste.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kedi kumunu çoraba doldurup koltuk altına koyun buğu felan filan kalmaz diyorlar dı. Denedim işe yaramıyor.:D

Koltuğun altından, bütün arabanın nemini alması için ancak bir çuval koymak gerekir... :D

İlk 626 GF aracımda ön camlar haricinde buğulanma oluyordu, Mazda 3 BK da hiç böyle bir sorun yaşamadım, ikinci 626 GE aracımda maalesef ön camların buğusunu açmak bile zaman alıyordu çünkü kalorifer sistemi sıcak üfleyemiyordu, şimdiki Atılgan ise canavar gibi, ön camda zaten buğu oluşmuyor, diğer camların açılması 5 dakika sürmüyor.

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Koltuğun altından, bütün arabanın nemini alması için ancak bir çuval koymak gerekir... :D

İlk 626 GF aracımda ön camlar haricinde buğulanma oluyordu, Mazda 3 BK da hiç böyle bir sorun yaşamadım, ikinci 626 GE aracımda maalesef ön camların buğusunu açmak bile zaman alıyordu çünkü kalorifer sistemi sıcak üfleyemiyordu, şimdiki Atılgan ise canavar gibi, ön camda zaten buğu oluşmuyor, diğer camların açılması 5 dakika sürmüyor.
Tüm arabanın altına serpiştireyim en iyi si :D kaloriferi açınca anında gidiyor zaten de. Ben hiç oluşmasın diye şey ettirdiydim ama olmadı :koptum:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tüm arabanın altına serpiştireyim en iyi si :D kaloriferi açınca anında gidiyor zaten de. Ben hiç oluşmasın diye şey ettirdiydim ama olmadı :koptum:

Hiç oluşmamasına imkan maalesef yok, çünkü aracın iç hacminin küçük olması ve hava değişiminin ani olması bu oluşuma sebebiyet veriyor... Aracın içinde nefes alıp vermek bile değişime sebep olduğu için buğu oluşmaması imkansız... ;)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bendeki buğu değil aslında. Böyle benekli benekli lekeler çıkıyor meydana, kuruyunca geçiyor. Önce camları içten bir sileyim camsil ve gazete ile de sonra bir daha gözlemleyeyim. 5 aydır yıkanmadığından da olabilir yani? :koptum:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bendeki buğu değil aslında. Böyle benekli benekli lekeler çıkıyor meydana, kuruyunca geçiyor. Önce camları içten bir sileyim camsil ve gazete ile de sonra bir daha gözlemleyeyim. 5 aydır yıkanmadığından da olabilir yani? :koptum:

İpa da kullanabilirsin.
Önce ipa ile saplam bi sil sonra cam sil yaparsın ama auto finnesse nin glass diye bi cam sili var sağolsun hanım evin camlarını silmekden bana bırakmadı bu cam suyu alkol bazlı oldugu için silmesi çok kolay oluyor içden camı silmek bile yormuyor insanı.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
İpa da kullanabilirsin.
Önce ipa ile saplam bi sil sonra cam sil yaparsın ama auto finnesse nin glass diye bi cam sili var sağolsun hanım evin camlarını silmekden bana bırakmadı bu cam suyu alkol bazlı oldugu için silmesi çok kolay oluyor içden camı silmek bile yormuyor insanı.

IPA'e baktım, sanırım bu iş görecek gibi, olmazsa kaportaya kullanırım. :p Böyle bir ürünü de bilmiyordum sayende öğrenmiş oldum. ;)
Auto Finnesse'ın ürününe baktım sonra bir anda kapattım sayfayı. Bu ne abicim, cam parası bu bildiğin! :D

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
İpa da kullanabilirsin.
Ön camı saf alkolle sildim, alkollü camsil ile sildim, normal cam sil ile sildim, sirke ile sildim, en son votka ile bile sildim şaka yapmıyorum :) şu yağımsı tabaka gitmiyor bir türlü. En son @ozgur35 bimden bez aldırdı. Şebeke suyu ile bir iki defa sildim. Daha iyi şimdi. Ama tam anlamıyla tatmin etmiyor.:D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ön camı saf alkolle sildim, alkollü camsil ile sildim, normal cam sil ile sildim, sirke ile sildim, en son votka ile bile sildim şaka yapmıyorum :) şu yağımsı tabaka gitmiyor bir türlü. En son @ozgur35 bimden bez aldırdı. Şebeke su iyi bir iki defa sildim. Daha iyi şimdi. Ama tam anlamıyla tatmin etmiyor.:D
Keramet temizlik malzemelerinde değil bezdeymiş demek ki? :D

Üst Alt