Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
forumda allahtan pek truetle wax kullanan yok :D o tosbagaya uyuz oluyorum :D

Son düzenleme:

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Sonax şampuanları haricinde çok iyi değil birçok ürününü denedim. Meugiars daha etkili bir ürün gibi geldi bana, Ultimate quick detailer ve Ultimate Quick Wax kullanıyorum her yıkamadan sonra, kayganlık hissi müthiş :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Sonax şampuanları haricinde çok iyi değil birçok ürününü denedim. Meugiars daha etkili bir ürün gibi geldi bana, Ultimate quick detailer ve Ultimate Quick Wax kullanıyorum her yıkamadan sonra, kayganlık hissi müthiş :)
Her marka her bölgede ıyı degıl bence
sonax bsd autofınesse fıanle hızlı cıla olarak
autofınesse sptrız ve ıron out
valet pro bılbery jant temızleyıcı olarak cok ıyı
sonax dıger urunlerını ben de kullandım pek begenmedım

İlk baslangic urunu o sonra cop bende 1 sise var verim kullanmak isteye oyalansin ;) ;)
basşlangıc ürünü ama fıyatı da pahalı keratanın :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Bugun aracin tavanini koltuklarini ve hali dosemesini sildim valetpro all purpuse celaner apc ile urun gusel etkili . Ayrica sptriz ile ic konsol detailing yaptim direksiyon temizligi yaptim

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
@ozgur35 kardeşim telefonumu yeniledin ne yaptın güzel fotoğraflar gelmeye başlamış :) maşallah araban tertemiz

şu auto finnes iron outu git gide merak ediyorum videolarını izlemesi çok zevkli :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
@ozgur35 kardeşim telefonumu yeniledin ne yaptın güzel fotoğraflar gelmeye başlamış :) maşallah araban tertemiz

şu auto finnes iron outu git gide merak ediyorum videolarını izlemesi çok zevkli :D
keske yenıleyebılsem arasıra esımın samsungla j7 ıle cekıyorum ıyı oluyor.Benım kı baba yadıgarı vazgecemıyorum :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Yaavas yavas senide kaybetmeye basladik ;)
@kadir hobı dedık basladık hastalık oldu, hastalık da mütezel sevıyesıne ulastı. şimdi yenı projem artık benzınlıkte arac yıkamıcam ee mustakıl ev de alamıyoruz yapcak tek sey 40 metre su hortumu alıp 7 kattan salcam asagı sıtenın ıcınde yıkıcam. cunku benzınlıkte gereken özenı gosteremıyorum sıra oluyor zaman gecıyor jantlarımı fırcalıyamıyorum. cift kova yapıon adam gelıyor hadı hadı söylenıyor rezıllık ya. hortum alcam @kadır salcam hortumu asagı saatlerce temızlıcem :D Tek eglencemız bu sosyal aktıvıte

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
@kadir hobı dedık basladık hastalık oldu, hastalık da mütezel sevıyesıne ulastı. şimdi yenı projem artık benzınlıkte arac yıkamıcam ee mustakıl ev de alamıyoruz yapcak tek sey 40 metre su hortumu alıp 7 kattan salcam asagı sıtenın ıcınde yıkıcam. cunku benzınlıkte gereken özenı gosteremıyorum sıra oluyor zaman gecıyor jantlarımı fırcalıyamıyorum. cift kova yapıon adam gelıyor hadı hadı söylenıyor rezıllık ya. hortum alcam @kadır salcam hortumu asagı saatlerce temızlıcem :D Tek eglencemız bu sosyal aktıvıte

Hortum değil de kablo alın bir de kovadan su çekebilen özellikte basınçlı yıkama makineleri var (mesela karcher), onlardan alın, artık profesyonel bir şekilde ve daha az su harcayarak yıkarsınız aracı :ssrtcbya:

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Hortum değil de kablo alın bir de kovadan su çekebilen özellikte basınçlı yıkama makineleri var (mesela karcher), onlardan alın, artık profesyonel bir şekilde ve daha az su harcayarak yıkarsınız aracı :ssrtcbya:
Bende Karcher K2 Compact var teras ve halı yıkıyorum. Tavsiye ederim :)
IMG_7178.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben bu sistemo motorsikletim varken denedim 40lt su gidiyordu ;) iki damacana

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yikama alanina girdim;
-jantlara sonaxi sıktim
-sakallara apc sıktim
-su tuttum
-evde hazirlamis oldugum 8lt sampuanli suyu kovaya doldurdum
-ozel eldivenim ile basladim oksamaya her panel de eldiveni iki defa kovaya daldirdim
-duruladim
-havlu ile kuruladim
-apc ile kapi dosemeleri ve esik plastiklerini sildim
-apc ile gectigim heryere spritz uyguladim
-camlari sildim ic dis
-kaportaya finale uyguladim
-lastiklere sarp uyguladim
Toplamda 20 km yol yaptim
6tl harcadim
Kullandigim urunlerin marka modellerinide yazmak isterdim ama ellerimde derman kalmadi.

Bu sefer cenk yoktu yanimda cok yoruldum.

Üst Alt