Mazda Motor Yağı Önerisi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Motul 8100 Eco-nergy 5w-30 5 Litre - n11.com

Motul 8100 X-clean+ 5w30 5 Li̇tre - n11.com

Bunlardan birini düşünüyorum,pahalı olanı kullanmıştım,kaliteli olduğunu düşünüyorum.35 lira fazla vermeye gerek varmı bilmiyorum..
Bende motul 8100 eco var. Denemek için almıştım. Uygun da fiyat bulmuştum ama çok birşey farketmedi. Fazla vermenin anlami yok. 4 litre almıştım 1 litre elimde duruyor. Guzu eksiltme de yapmıyor ki ekleyim. Yag degisiminde mobil kullancam büyük ihtimal. Kısaca Elimde kaldı 1 litre :(:(

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bende motul 8100 eco var. Denemek için almıştım. Uygun da fiyat bulmuştum ama çok birşey farketmedi. Fazla vermenin anlami yok. 4 litre almıştım 1 litre elimde duruyor. Guzu eksiltme de yapmıyor ki ekleyim. Yag degisiminde mobil kullancam büyük ihtimal. Kısaca Elimde kaldı 1 litre :(:(
motul subarunun kullandığı orjinal yağ.bende foestere 3-4 kez aldım.Ama o aldıklarım bundan pahalıydı.

Eneos Premium Hyper 5w/30 4+1 L Motor Yağı (made İn Japan) - n11.com

Eneos da son zamanlarda ünlendi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eneos Türkiye de dolum yapıyor, belki de fason üretim yapıyor olabilir. Bu yüzden maceraya gerek yok bence.

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Mazda 3 bl dizel için en sık kullandığınız yağ nedir? Malum psa motoru kullandığı için yine kaliteli bir Fransız yağı olan motul 5w30 eco-clean nasıl bir tercihtir arkadaşlar?

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mazda 3 bl dizel için en sık kullandığınız yağ nedir? Malum psa motoru kullandığı için yine kaliteli bir Fransız yağı olan motul 5w30 eco-clean nasıl bir tercihtir arkadaşlar?
Motul Mobil gibi kalitesi belli bir 5w/30 yeterlidir, erken yağ değişimi yapman önemli, markaya çok takılmayın

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
motul mys denizli bayisi ile konuştum dizeller için 8100 eco clean + 5-30 tavisyesi var c1 sertifikalı c2 sertifikalı eco -clean ile karıştırmayın!

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
motul mys denizli bayisi ile konuştum dizeller için 8100 eco clean + 5-30 tavisyesi var c1 sertifikalı c2 sertifikalı eco -clean ile karıştırmayın!

Yağ almadan önce motulun resmi sitesinden aracımın modelini ve motor kodunu girerek kontrol edip aldım fakat sizin c1-c2 olayını teyit etmek için aldığım yere e-posta attım. Gelen cevap aşağıda:

Demirhan bey ,

Yağlarda en üst sınıf onay altındaki tüm onayları kapsar.Bu yüzden c2 onaylı ürün doğrudur c1 onayıda kapsar ve karşılar.Siz doğru yağ aldınız kullanabilirsiniz

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Yağ almadan önce motulun resmi sitesinden aracımın modelini ve motor kodunu girerek kontrol edip aldım fakat sizin c1-c2 olayını teyit etmek için aldığım yere e-posta attım. Gelen cevap aşağıda:

Demirhan bey ,

Yağlarda en üst sınıf onay altındaki tüm onayları kapsar.Bu yüzden c2 onaylı ürün doğrudur c1 onayıda kapsar ve karşılar.Siz doğru yağ aldınız kullanabilirsiniz
Motulun sitesine girşp benim dediğim yağa bakarsanız direek 5-30+ yağını seçin dedşğim yağda mazda onayı var c2 de yok ayrıntıkı araştırdım vakın isterseniz

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oradaki pdf dosyasındada onayı aldıpı firmalar var

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatörün son düzenlenenleri:

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Valla hocam dediğim gibi hem siteden hangi yağ kısmından baktım bu yağı öneriyor hem de güvendiğim satıcı üst onaya sahip diyor. Dolayısıyla böyle devam :)

Üst Alt