Mazda Motor Yağı Önerisi

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
10-60 mobil siparişi verdim. Yorumlarına göre özellikle yaşlı ve lpg li araçlara ilaç gibi. Bi deniyelim. Bu arada bizim arabaya kaç litre yağ koycam bilen var mı? 98 626 gf 2.0 motor 110 hp lik

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
10-60 mobil siparişi verdim. Yorumlarına göre özellikle yaşlı ve lpg li araçlara ilaç gibi. Bi deniyelim. Bu arada bizim arabaya kaç litre yağ koycam bilen var mı? 98 626 gf 2.0 motor 110 hp lik
Keşke 10/40 ile başlasaydın. Eksiltme olursa 10/60'a geçerdin. Bizim motorlar 3.8 alıyor ama 4 koyuyorlar.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Abi iptal ederiz sorun değil. Hemen 10-40 veririm. Aldığım adam az bi eksiltme var demişti o yüzden buna yöneldim. Birde önümüz yaz o yüzden biraz kalın yağ gider diye dusunmustum

Birde bu klima ile ilgili bi konu var mı arıyorum bi taraftan ama bildiğiniz varsa yonlendirirseniz sevinirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
10 60 yağ eksilten araçlar için eğer yağ özelliğini okuduysan sonrasında rektifiye diyor. Kısaca son durak

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
10w-60 kullanırsak zararı olur mu peki
Yağ eksiltme durumunuz nasıl

Şöyle diyeyim zararı olmazda eğer 10 60 da yağ eksiltmeye devam ederse sanayiye mecbur gideceksin.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
10w-60 kullanırsak zararı olur mu peki

Zarar olmaz, kalın yağ motorun ömrünü uzatır. mobil peak life 10w-60 güzel yağdır.

Dexelia yı ise hiç sevmedim. Çok ince bir yağ. Yağ firmalarında en iyileri motul, eneos, sonra da mobil, castrol vs gelir.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Zarar olmaz, kalın yağ motorun ömrünü uzatır. mobil peak life 10w-60 güzel yağdır.

Dexelia yı ise hiç sevmedim. Çok ince bir yağ. Yağ firmalarında en iyileri motul, eneos, sonra da mobil, castrol vs gelir.
5w/30 yağın markaya göre ince / kalınlığı değişiyor mu ki

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Valla ne yalan soylim ford un forumundan sonra çok rahatladım her sorum anında cevaplanıyor. Bu da markaya özel bir konfordur benim gözümde.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Valla ne yalan soylim ford un forumundan sonra çok rahatladım her sorum anında cevaplanıyor. Bu da markaya özel bir konfordur benim gözümde.
Ford un üye sayısının da bizden bi on kat daha fazlalığı vardır belki de, bir de o kısmı var :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Ford un üye sayısının da bizden bi on kat daha fazlalığı vardır belki de, bir de o kısmı var :)
Aynen çok kalabalıklar ama burdaki yardimlasmaya bakınca orası kuru kalabalık. Önemli olan sayı değil demekki. Mazdanın markası gibi kullanıcıları da kaliteli insanlar vesselam. Orada çok kavga oluyordu birde. Burdaki samimiyet ve saygıdan hiç eser yoktu.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Elimde Eneos ve Mobil'in 10-40'ı var. Bakımda Mobil kullanacaktım. Şimdi tam kafa karıştırıcı bir yorum oldu benim için. :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aynen çok kalabalıklar ama burdaki yardimlasmaya bakınca orası kuru kalabalık. Önemli olan sayı değil demekki. Mazdanın markası gibi kullanıcıları da kaliteli insanlar vesselam. Orada çok kavga oluyordu birde. Burdaki samimiyet ve saygıdan hiç eser yoktu.
Çünkü sorun çıkaracak tipleri bu forumun bünyesi kabul etmiyor. İster istemez terk etmek zorunda kalıyorlar burayı ;)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gereğinden fazla ince veya kalın yağ lifter sesi yapabilir.

Üst Alt