Mazda CX-3 Donanım ve Fiyatları

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bence bu kriterlere bakıldığında fiyat uygun...

Kıyaslanan araçlar piyasa malı tabirinden... Fakat; Mazda Premium ayarında bir markadır...

Telefon örneğine indirgerseniz eğer samsung değil daha üst kalite ile ilişkilendirilmelidir...

Mazda sahibi olup bu kriterleri görmezden gelmek, Mazda yı tenekelerle karşılaştırmak insaflı değil...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Mt53

Katılımcı
Bence bu kriterlere bakıldığında fiyat uygun...

Kıyaslanan araçlar piyasa malı tabirinden... Fakat; Mazda Premium ayarında bir markadır...

Telefon örneğine indirgerseniz eğer samsung değil daha üst kalite ile ilişkilendirilmelidir...

Mazda sahibi olup bu kriterleri görmezden gelmek, Mazda yı tenekelerle karşılaştırmak insaflı değil...

Abi sorun Mazda Cx-3'ün değil, rakiplerinin ve bu segmentteki araçların pahalı olması..Tabiki mazdaya rakip olamazlar ama kabul edelimki bu segmentte rakipleri olarak geçiyor o araçlar ve karşılaştırma yaparken mecburen onlarla yapıyorsun..başka yok çünkü..Rakipleri o fiyatı hakediyormu..Onlar da haketmiyor. Rakiplerinin fiyat seviyeleri öyle olduğu için zaten Cx-3'ün de bu fiyatlarda olması normal..Bana sorarsanız hiçbir B-Suv segment araca bu paraları vermeye değmez.. Hee keyif işi, zevk işi, ihtiyaç işi, tercih meselesi bu işler.. Esas sorun fiyatlar genel seviyesi..Nereye gidecek bu böyle çok merak ediyorum..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sorun da bu ya zaten. Genel olarak bu sınıf araçlar için fiyatlar uçmuş zaten.. Valla Mazda falan eyvallah ama vw ciler gibi de marka fanatikliği yapmaya gerek yok Bülent..Yine diyorum. Sıfır cx-3 tense ikinci el Cx-5 ;)
Marka fanatikliği ile işim gücüm olmaz şükür, öyle olsaydı Kerim in paylaştığı tüm haber başlıklarına sallardım. Doğruları söylüyorum ben, objektif olmaya özen gösteriyorum. Fiyatlar genel olarak yüksek diyebilirsin, bunu yerine ikinci el Cx5 alırım da diyebilirsin ama Mazda uçmuş diyemezsin. Rakiplerinin fiyatları sunduğu donanım ve kalite de ortada zaten.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu nokttada bende dahil bişeyi gözden kaçırdığımızı düşünüyorum.
Tamam kaliteli birçok teknolojide önde, sürüşü keyifli vs filan.
Zaten bu nedenlerden gittim 2. aracımıda mazda aldım.

Ama sonuçta aldığımız bir ürün. Ürünün fiyatı sadece kalite ürünle ölçülmez.
Örneğin renault, opel, hatta nissan bile çok daha geniş servis ve satış ağına sahip.
Yedek parça stokları çok güçlü bekleme nerdeyse sıfıra yakın.
Yan sanayi aksesuar vs yönünden çok avantajlı.
Pazarlama ve satış süreçleri iyi. Reklam maliyetleri var.
Bayiye gittiğinde önüne birden fazla test aracı sunuyorlar.
Sırf test aracı için bir bayi 300-400 bin TL yatırım yapmak durumunda kalabiliyor.

Örneğin samsung marka aynı telefon Samsung Garantili olduğunda farklı distribütör garantili olduğunda farklı fiyattır. Çünkü satış sonrasıda önemli.

Bu kalemlerde düşünüldüğünde mazda cx 3 gerçekten pahalı.
Tercih meselesidir, param olsa hatta ben bile mazda 2 olmadığı için gaza gelip alabilirdim :)
Ben de buna katılmıyorum, bahsettiğin şeyler fiyat politikasıyla açıklayamazsın, söylediklerinde haklılık payın var ama fiyat politikasıyla onun alakası yok, biz fiyatı konuşuyoruz şu anda. Mazda nın satış politikasını eleştiriyoruz zaten ama fiyat politikasını ben eleştirmiyorum.

Mt53

Katılımcı
Marka fanatikliği ile işim gücüm olmaz şükür, öyle olsaydı Kerim in paylaştığı tüm haber başlıklarına sallardım. Doğruları söylüyorum ben, objektif olmaya özen gösteriyorum. Fiyatlar genel olarak yüksek diyebilirsin, bunu yerine ikinci el Cx5 alırım da diyebilirsin ama Mazda uçmuş diyemezsin. Rakiplerinin fiyatları sunduğu donanım ve kalite de ortada zaten.
Valla son dönemde uçmuş diyebiliriz aslında Bülent..Mazda 3'ün rakiplerine göre çok ta bir fiyat avantajı kalmadı. Cx-3 konusuna gelince de Mazda 3ün fiyatını geçmemesi gerekirdi..hee burda yine mazda'nın tr piyasasına bakışı ile ilgili..Ayrıca fanatiklikten kastım da eleştirebilmemiz gerekliliği üzerine..Boş yere fanatiklik değil yani vw ciler gibi..Ayrıca da ne paralara uygun der hale gelmişiz buna da şaşırıyorum..Ya parayı çok kolay kazanıyoruz ya da gerçekten çok zenginleştik.. Mazda bizim ülke için bu zihniyetle benim için her zaman 2.el uygun fiyata kaliteli araç alabileceğim bir araç olarak devam edecektir dipnot: iyi ki de böyle ;)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Mazda japonyadan gelmesi sebebiyle vergi ve nakliye dezavantajı var diğer araçlara göre.
Arabalarının donanımı iyi falan ama motor ve şanzıman seçeneklerinde tutucu oldukları için honda ile beraber satışta aşağı seviyelerdeler. Burası abd değil 2.2 dizel 2.3 turbo motorlara binemiyor insanlar.

İçine harıl harıl rüzgar ve yol sesi alan araçlarada kimse premium demesin. Mazda nasa tarafından diğer markalar merdiven altı atölyeler tarafından üretilmiyor bunuda göz önünde tutmak gerekir mazdayı överken.

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Ben çok beğendim aracı, dizel, otomatik vites ve 4x4 olması harika. Ulaşabilir miyim? şu sıralar ve önümüzdeki 2 yıl imkansıza yakın! Bunun için mi eleştireceğim? Hayır asla! Eleştireceğim tek nokta hemen hemen hepimizin bu vergi sistemini ve bu fiyatları kabul etmiş ve maalesef alıştırırmış olduğudur... Son bir kaç yıldır rakamlar sürekli yükseliyor. Yani eskiden olduğu gibi otomobil yeniden yatırım pozisyonuna geçiyor... Tabi bu durum 2. El piyasasına da doğrudan yansıyor! Düşünsenize 15 bin TL'lere 16-17 yaşında hiç bir niteliği olmayan şahinler alıcı buluyor! Neyse yeni CX3'ü alabilecek olanlara şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun, şimdiden Allah kaza bela vermeden kullanmalarını nasip etsin...

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mesaj gayet net... O0

koful

Sessiz
Şu an moralim çok bozuk..
Bayide 86000 artı eksi 2000 diye konuşup kaparo verdiğimiz araç 93500 olarak lansman ediliyor.. (hatta satıcı arkadaş muhtemelen yukarısı olmaz, aşağısı olur bile demişti)
Napıcaz bilmiyorum, hanım da çok üzüldü...
Autoshow bitince gidip konuşucaz, ama hiç umudum yok..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bayide 86000 artı eksi 2000 diye konuşup kaparo verdiğimiz araç 93500 olarak lansman ediliyor.. (hatta satıcı arkadaş muhtemelen yukarısı olmaz, aşağısı olur bile demişti)

Her şey nasip meselesi, varsa niyet ve nasip mutlaka bir yol bulunur... Zaten; nasipte yoksa; 70 bine pazarlık bitmiş olsa da elden bir şey gelmez.

Şahsi düşüncem; bu tarz bir araç için niyet varsa 3-5 bin liranın hükmü olmaz... Muhtemelen; sınırlı sayıda araç getirerek pazarlık şansı da bırakmazlar.

Hakkında hayırlısı demekten öte gidemiyorum.

selmazda

Katılımcı
Sizin adınıza üzücü bir durum. Hangi versiyondu sizinki? Umarım kapora verenlere bir kolaylık gösterirler. Bu kadar umutla beklenen ve patlama yapacak bir aracın fiyatlandırması daha dikkatli yapılmalıydı. Zannediyorum elde olmayan bazı nedenler var.

koful

Sessiz
Yorumlar için teşekkürler.
Power versiyonu, 4x4 kırmızı. Muhtemelen dediğiniz gibi elde olmayan bazı nedenler var.
Kolaylık yapacaklarını düşünmüyorum, ama yine de bi görüşücez. Kısmet.

Şu anki düşüncemiz, kolaylık yapılmazsa almamak.. nasıl olsa alıcısı olacağı için de, kolaylık yapacaklarını sanmıyorum.
Strateji çok önemli, direk algıyı etkiliyor. Baştan 91-92000 gibi bir miktar görüşülseydi, muhtemelen şu an bunları yazıyor olamayacaktım, ona göre son bir aydır kendimizi ayarlıyor olacaktık :)) enteresan gerçekten..

selmazda

Katılımcı
Evet böyle bir tepki vermeniz onları yola getirecektir. Fiyatın fazla olduğunu anlasınlar.

Yorumlar için teşekkürler.
Power versiyonu, 4x4 kırmızı. Muhtemelen dediğiniz gibi elde olmayan bazı nedenler var.
Kolaylık yapacaklarını düşünmüyorum, ama yine de bi görüşücez. Kısmet.

Şu anki düşüncemiz, kolaylık yapılmazsa almamak.. nasıl olsa alıcısı olacağı için de, kolaylık yapacaklarını sanmıyorum.
Strateji çok önemli, direk algıyı etkiliyor. Baştan 91-92000 gibi bir miktar görüşülseydi, muhtemelen şu an bunları yazıyor olamayacaktım, ona göre son bir aydır kendimizi ayarlıyor olacaktık :)) enteresan gerçekten..

Belash

Sessiz
Fiyatları neye göre yüksek bulduğunuzu doğrusu anlamadım.

Fındık motorlu Tiguan, azıcık daha uzun ve daha geniş diye benzinli full modelini 100 K' ya satıyor, üstelik pek çok opsiyonu da eksik.

Kendisinden daha küçük Peugeot 2008, 4x2 modelinin fulunü 76 K' ya satıyor, onda da ekstra opsiyonlar var.

Yine daha küçük Nissan Juke, 4x2 olan en full modeli 78 K'ya satıyor.

Neredeyse eşdeğeri diyebileceğimiz Jeep Renegade' nin 4x2 en full modeli de 91 K' ya satılıyor.

Ki Mazda' nın sunduğu donanımlar da, gırtlak dolusu diye tabir edebileceğimiz seviyede. Üstüne 4x4 olmasını, skyactiv teknolojisini de katıp öyle değerlendirin.

Pahalı değil ama ucuz da değil tabi ki. Eşdeğerlerine göre tam kararında, tam kıvamında olmuş.

Ha, ben alır mıyım; ne yalan söyleyeyim, almam. 2012-2013 CX-5' leri 80-85 bin liraya, satıcısına da ağız bükerek alabildiğim bir ortamda Mazda' nın B Suv'una 96 bin lira verecek kadar zenginleşmedim henüz. Ve hatta arttırıyorum; 90 bin liranın epeyce altına 2013 Mazda 6 satıldığını gördükten sonra da asla sıfır Mazda almam ama alanı da ayıplamam.

Üst Alt