Mazda CX-3 Donanım ve Fiyatları

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bana göre en yakın rakibi juke ve mokka . Juke dizel 60-80 arası, mokka dizel ise 85-95 arası yaklaşık fiyatlarla satılıyor yani fiyat ve yeni kasa olmasından dolayı mokkaya yakın fiyatları var mazdanın baz dizeli 75 fulü 100 , çok abartılı bir fark yok gibi mokkayla , juke makyajlı ve eskiyen tasarım olduğu için fiyatları makul yeni kasa gelirse onunda fiyatları bu ikisine yakın olur diye tahmin ediyorum , vergiler ,kur vs böyle giderse biz bu klasmandaki araçları bundan daha ucuza alamayız gibi geliyor ...

Tapatalk

oak

Sessiz
Daha önce de başka forumlarda paylaşmıştım. Mazda 2 platformu üzerine inşa edilen bir araba için fazla pahalı. CX-3'ü sırf bu fiyatlara çekebilmek için bütün mazdalara ama özellikle CX-5'e bir süre önce fahiş bir zam gelmişti.

Kur konusunda da neden sürekli kur artışı varmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor anlayamıyorum. JPY/TRY son 4 yıldır belli bir aralıkta, EUR/TRY'de biraz daha geniş de olsa son 1.5 yıldır belirli bir aralıkta. Değer kazanan USD, ki bunu sadece TRY'ye karşı değil tüm dünya para birimlerine karşı kazandı.

Temiz ikinci el CX-5 almak, sıfır CX-3 almaktan daha mantıklı gibi sanki.

Bir de benden başka MX-5 fiyatlarını merak eden kimse yok mu? :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Alacaklara hayırlı olsun. Fiyatlar bence normal. Mokkayla cukkayla kıyaslanmaz Mazda bu. Bilen adam gelir alır. Zaten Mazda'nın Türkiye de çok satma derdide yok ;) 4x4 skyactiv D araçtan bahsediyoruz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Daha önce de başka forumlarda paylaşmıştım. Mazda 2 platformu üzerine inşa edilen bir araba için fazla pahalı. CX-3'ü sırf bu fiyatlara çekebilmek için bütün mazdalara ama özellikle CX-5'e bir süre önce fahiş bir zam gelmişti.

Kur konusunda da neden sürekli kur artışı varmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor anlayamıyorum. JPY/TRY son 4 yıldır belli bir aralıkta, EUR/TRY'de biraz daha geniş de olsa son 1.5 yıldır belirli bir aralıkta. Değer kazanan USD, ki bunu sadece TRY'ye karşı değil tüm dünya para birimlerine karşı kazandı.

Temiz ikinci el CX-5 almak, sıfır CX-3 almaktan daha mantıklı gibi sanki.

Bir de benden başka MX-5 fiyatlarını merak eden kimse yok mu? :)

Sürekli artış varmış gibi değil Dolar son dönemde sürekli arttı da ondan bu muhabbet yapılıyor... Sağolsun ülkemde bir şeyin ucu görünmeye dursun, ertesi gün o şey bize batmıştır bile...

Yakın zamanda Toyota yetkilisi açıklama yaptı; kur yükseliyor ve bu artış nedeniyle yakın zamanda sıfır araçlara zam gelebilir elinizi çabuk tutun diye... Madem ki; doların yükselişi önemli değil bu amca neden böyle bir açıklama yaptı??

Tamam; felaket tellallığına karşıyız ama var olan bir şeyi de görmezden gelmeyelim...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Sürekli artış varmış gibi değil Dolar son dönemde sürekli arttı da ondan bu muhabbet yapılıyor... Sağolsun ülkemde bir şeyin ucu görünmeye dursun, ertesi gün o şey bize batmıştır bile...

Yakın zamanda Toyota yetkilisi açıklama yaptı; kur yükseliyor ve bu artış nedeniyle yakın zamanda sıfır araçlara zam gelebilir elinizi çabuk tutun diye... Madem ki; doların yükselişi önemli değil bu amca neden böyle bir açıklama yaptı??

Tamam; felaket tellallığına karşıyız ama var olan bir şeyi de görmezden gelmeyelim...

Aynen katılıyorum abi , 2005 senesinde full sıfır corolla hb'i 35e aldım 2015 te auris 70 bin tl, vergi , kur , enflasyon yokmu şimdi? Devletimiz sağolsun 50binlik arabayı 100 e alıyoruz ....

Tapatalk

mesut taşdemir

Katılımcı
İstediği kadar Mazda olsun altın kaplama değil sonuçta 10.000 net fazlası var bu aracın. Ufacık araba sonuçta. Asx iç hacim olarak bundan çok çok geniş. Karşılaştırmak bile abes asx qq sportage klasmanında

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İstediği kadar Mazda olsun altın kaplama değil sonuçta 10.000 net fazlası var bu aracın. Ufacık araba sonuçta. Asx iç hacim olarak bundan çok çok geniş. Karşılaştırmak bile abes asx qq sportage klasmanında

Aynen katılıyorum... Geçenlerde ASX'lerin ikinci ellerine bakmıştım, çok çok uygundu... Demek ki; sıfır fiyatları da uygun...

Otomatik olmaması beni derinden yaraladı ama. ;)

selmazda

Katılımcı
Fuar erken mi acildi? 22 sinde acilacakti, bugun basin mensuplari girecekti...icerdekiler hep basin mensubu ve otomotivciler mi acaba?

bordomavi

Sessiz
Yazmayacaktım ama illaki gözüme takıldı... Mazda 3 HB 67.100 TL, Sedan 61.700 TL Bu tarz hataları işin en tepesinde çalışanlara yakıştıramıyorum...

Biz forumda, hata ile yazılan çizilenlere anında müdahale ederken... Neyse, sustum... :D
donanım seviyeleri farklı ama sedan ve hatcback için.biri baz versiyon soul diğerinde motion(hatcback için)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Fuar erken mi acildi? 22 sinde acilacakti, bugun basin mensuplari girecekti...icerdekiler hep basin mensubu ve otomotivciler mi acaba?

Açılıştan bir gün önce basın mensupları ve vip bilet sahibi olanlar girebiliyor sanırım ,önceki Autoshow da vip bilet ile ben de bir gün önce girmiştim.

bordomavi

Sessiz
10binden bile fazla belki de.mazda ötvye takılan cx-5 modelinin acısını bu modelden çıkarmış olduğu açık.vergileri çıkınca cx-5 ile neredeyse aynı para.fabrika fiyatlarında 6-7 bin oynuyor aynı donanım seviyesinde.100binim yok olsa da bu araca VERMEMMMM....honda hrv-crv mitsubishi asx dizel nissan qashqai 100bin bandında araç çookkk hemde çoğu C sınıfı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
donanım seviyeleri farklı ama sedan ve hatcback için.biri baz versiyon soul diğerinde motion(hatcback için)

Donanım baz alındığında ortaya çıkan bu fiyat farkının ilk bakışta açılan sayfada belirtilmiş olması gerekir ama...

selmazda

Katılımcı
Aslinda bakarsaniz 90 bin tavan Fiyat bile Fazla bu araca, ne kadar kaliteli olursa olsun normali 65-85 arasidir. Bunu derken sadece mazda pahali degil. Diger markalarda da cok ucan var. Nissan da yeni modellerinde cok uctu. 100 bin sınırını aştı qq da.. Juke"un fiyati iyi gorunuyor.

Asx dizel Seneye mi gelecekti? Honda HR-V ye bakmak lazim bir de.

bordomavi

Sessiz
Donanım baz alındığında ortaya çıkan bu fiyat farkının ilk bakışta açılan sayfada belirtilmiş olması gerekir ama...
b sınıfı crossover a c sınıfı crossover fiyatı koyan bir marka ondan herşey beklenir.aslında sadece mazda için değil çoğu araçta var benzer saçmalıklar..reflex 4*4 ün makul olan fiyatı max 80 olmalıydı bence ama insafsız davrandılar

selmazda

Katılımcı
ASX' baktim simdi: invite 67k, full model intense(deri doseme, sunroof vb) 77k. Fiyat cok uygun. Tek dezavantaji AWD degil ve duz vites!

Üst Alt