Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
hayırlı olsun. iyi günlerde kullanın.
ben de aynı lastiklerden almayı planlıyordum..
2013 nisanda aldığım conti-premium5 ile 4 sezon ve yaklaşık 60bin km yol yaptım. sanki daha kullanırım gibi geliyordu ama 2 farklı lastikçi lastiklerden ikisinin asimetrik aşındığını ve kesin değiştirmemi söylemişlerdi. bu yüzden lastikleri yennilemeye kadar verdim.

sizin fiyat çok iyi geldi. mahsuru yoksa adres-bayii bilgisi alabilrmiyiz?
Lastiklerinize her on bin km'de bir rotasyon yapmanızı öneririm.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
hayırlı olsun. iyi günlerde kullanın.
ben de aynı lastiklerden almayı planlıyordum..
2013 nisanda aldığım conti-premium5 ile 4 sezon ve yaklaşık 60bin km yol yaptım. sanki daha kullanırım gibi geliyordu ama 2 farklı lastikçi lastiklerden ikisinin asimetrik aşındığını ve kesin değiştirmemi söylemişlerdi. bu yüzden lastikleri yennilemeye kadar verdim.

sizin fiyat çok iyi geldi. mahsuru yoksa adres-bayii bilgisi alabilrmiyiz?

Ankara METRO avm

Yalnız, Samsun yolu büyük İtfaiyenin olduğu bulvar da FALKEN ana bayii var ve son sökme takma dahil 650.00 tl olur demişti. ben diğer opsiyonlardan dolayı METRO yu sectim, Zaten randevulu veriyorlar onlar da.

Moderatörün son düzenlenenleri:

alper

Katılımcı
Araç Markası
Ford Mondeo
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
Lastiklerinize her on bin km'de bir rotasyon yapmanızı öneririm.
Bu zamana kadar lastikçiler lastiklerin durumuna göre ön-arka takıyorlardır diyordum ama bundan sonra yanımda silinmez kalemlerden götürüp poşetlerken üstüne yazıcam sanırım.

Yalnız, Samsun yolu büyük İtfaiyenin olduğu bulvar da FALKEN ana bayii var ve son sökme takma dahil 650.00 tl olur demişti. ben diğer opsiyonlardan dolayı METRO yu sectim, Zaten randevulu veriyorlar onlar da.
istanbul metrolarda da aynı lastik ve kampanyayı bulabilirmiyim bir bakayım. (metro'nun internet sitesi çok vasat bu arada).
teşekkürler. :harika:

alper

Katılımcı
Araç Markası
Ford Mondeo
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
istanbul metrolarda da aynı lastik ve kampanyayı bulabilirmiyim bir bakayım. (metro'nun internet sitesi çok vasat bu arada).
teşekkürler. :harika:

Güncelleme:
Sabahki konuşmalardan sonra yakınımdaki Metro avm'ye gittim. Falken (aynı ebat-model) lastik adet fiyatı 218 TL görünce şaşırdım. Sordum indirim kampanya yokmu ? yok. ama 50 TL hediye çeki veriyorlar. bir sonraki alış verişte bilmem ne kadar harcarsam kullanabileceğim.
Yine de Ankarada 170 TL olan lastik İstanbulda nasıl 218'e çıkıyor anlam veremedim.

araştırmaya devam:)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Güncelleme:
Sabahki konuşmalardan sonra yakınımdaki Metro avm'ye gittim. Falken (aynı ebat-model) lastik adet fiyatı 218 TL görünce şaşırdım. Sordum indirim kampanya yokmu ? yok. ama 50 TL hediye çeki veriyorlar. bir sonraki alış verişte bilmem ne kadar harcarsam kullanabileceğim.
Yine de Ankarada 170 TL olan lastik İstanbulda nasıl 218'e çıkıyor anlam veremedim.

araştırmaya devam:)
Neden illa Falken ?

alper

Katılımcı
Araç Markası
Ford Mondeo
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
Neden illa Falken ?
Biraz araştırma yaptım, test sonuçları ve etiket değerlerine göre fiyatı en uygun lastiklerden birisi. 170-180 tl civarı aynı değerlere sahip başka lastik ben göremedim.
Hankook ventus prime diye bi model var. Sanırım oda aynı civarlarda.

Daha önceki lastiğimi severek kullandım (cpc5) ama 250-260 civarı diyor lastikçiler.

Goodyear efficient grip var. 210-220 civarı. Onunda kullanıcı yorumları olumlu.

Tabi öneriniz varsa memnuniyetle dinlerim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hamuru daha yumuşak olduğu için tercihim Falken yerine Hankook olabilirdi (etiket değerlerini bilmiyorum), tabi Nokian her daim önerebilirim o da ayrı (fiyat ve etiket değeri uygunsa)

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Bu mesajını yeni farkettim. Listeye lassa impetrus revo 2+'ları(özellikle 2+ olanı daha iyi) da eklemeni tavsiye ederim. Bir önceki ve şimdiki aracımda var. Sessizlik konusunda oldukça mutlu ediyor(66 dB başka lastikte görmediğim bir değer). Tol tutuşu, yakıt, yağış performansı çok parlak değil, kötü de değil. Fiyatını uygun bulursan değerlendir bence kardeşim
lassa impetus revo 2+ yeni bir sessizlik referansımı ?

Çok methediliyor hocam aklımda benimde seneye değiştireceğim geleneği bozmadan michelin energy saver mi alsam yoksa gyear effinency grip performance mi,nokian iline mi? Bilemedim. Üzerinde toyo proxes var sesli baya michelinden sonra.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Çok methediliyor hocam aklımda benimde seneye değiştireceğim geleneği bozmadan michelin energy saver mi alsam yoksa gyear effinency grip performance mi,nokian iline mi? Bilemedim. Üzerinde toyo proxes var sesli baya michelinden sonra.
Sessizlik anlamında evet övgüyü hak ediyor fakat yol tutuşu aman aman değil. Yağmur performansı konusunda da güven veriyor, olumsuzluk yaşatmadı. Yumuşak hamurlu bir lastik. Ben zaten bunu bilerek ve isteyerek aldım. Michelinin bazı lastikleriyle yakın fiyatlara satılıyor, fiyatı biraz daha güzel yapsalar kesinlikle tercih edilirdi ama fiyat böyle olunca tercihler ve beklentilere göre hareket etmek lazım :harika:

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Good year efficint grip in tek özelliği sessizlik onun dışında başka bir beklenti içine girilirse yazık olur....
Etiket değerlerinde asıl öncelik yol tutuş güvenlik olmalı...Ucuza kaçınılması gereken en son konular aracın yürürü olmalı.Lastik balata disk gibi emniyeti doğrudan etkileyen unsurlarda taviz vermememiz gerek...Bir ayakkabı alırkenki hassasiyeti ne yazıkki lastik alırken göstermiyoruz...

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Michelin energy saver 110bin km götürdü beni bunun 60-70bini energy saverdir, kalan 40bini kışlıktır. Baya memnunum hiç sıkıntı olmadı.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Michelin energy saver, sinifindaki en iyi lastik bence. Conti de iyi ama michelin daha sessiz. Bu benim tecrubem. Goodyear, fulda, dunlop, continental ve michelin es, kleber kullandim. Denemedigim nokian ve yokohama kaldi. Ama michelinden emin oldugum icin yine o yonde giderim diye dusunuyorum.

Madem konu hortlamış, donanım farkı değil de, benim BL kasa mazda 3 te eksiklik olarak gördüğüm tek nokta arabayı sütçü beygiri gibi gösteren jantlar. oksa koltuk ısıtma, sanroof filan önemli değil.
Kaşıntı tuttu, jant arayışına girdim. Etrafında tercihen 16" ve ince 5 kollu jant gören olursa mesaj atarsa sevinirim.

Ekleme: Konya-Karaman dolaylarında bir arkadaş varsa aşağıdaki jantları almamda yardımcı olursa sevinirim.
5x114.3 Honda Ekipman Jant - En uygun jant lastik fiyatları Türkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 400640773

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@Lupara 16" jant kullanıcıları boyut arttırdığı için ikinci el olarak sürekli ilanlara düşüyor ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Madem konu hortlamış, donanım farkı değil de, benim BL kasa mazda 3 te eksiklik olarak gördüğüm tek nokta arabayı sütçü beygiri gibi gösteren jantlar. oksa koltuk ısıtma, sanroof filan önemli değil.
Kaşıntı tuttu, jant arayışına girdim. Etrafında tercihen 16" ve ince 5 kollu jant gören olursa mesaj atarsa sevinirim.

Ekleme: Konya-Karaman dolaylarında bir arkadaş varsa aşağıdaki jantları almamda yardımcı olursa sevinirim.
5x114.3 Honda Ekipman Jant - En uygun jant lastik fiyatları Türkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 400640773
Şahsen değiştirdiğine değecek güzellikte değiller, sabırla daha güzelini bulabilirsin. Bl de 16 şart tabiki, doğru karar olmuş.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Şahsen değiştirdiğine değecek güzellikte değiller, sabırla daha güzelini bulabilirsin. Bl de 16 şart tabiki, doğru karar olmuş.
Ben de tam emin olamadığım için beklemedeyim. Umarım uygun bir jant bulurum.
Bir jant simulatörü ekleyeyim. İhtiyacı olan kullansın.

SIMULATOR

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Biz 16 sıska gösteriyor diye 18" e geçtik...Sevgili Lupara..16" ile sorunun düzeleceğini düşünmen bence yanlış...En azından 17" leri kovala ettiğin masrafa değsin derim...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Linkte bulunan lastik için bayiden sökme-takma dahil 235 TL fiyat aldım. Bizim taze odun için alıyoruz. İstanbul için işimizi fazlasıyla göreceğini düşünüyorum, siz ne dersiniz bu işe?
Nokian 195/60 R15 88t Wr D3 Kış Lastiği 2017 - n11.com

Bir de sipariş verdikten sonra nereye müracaat ediyoruz?

Üst Alt