Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Guzu 35 bin km oldu, dolayısıyla lastiklerde 35.000 km'de. Acaba değiştirmeli miyim normal ömrü ne kadar.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Bak diş derinliklerine hocam, bir de size verdiği güvene bak belli eder, 40-60 bin arasında kullanılıyor lastiğin durumuna göre.
Sertleşmediyse, dişleri de sağlamsa bence gerek yok. Benimki dişleri aynen duruyor ama çok sertleşti, artık kışlık ala cam.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sertleşmediyse, dişleri de sağlamsa bence gerek yok. Benimki dişleri aynen duruyor ama çok sertleşti, artık kışlık ala cam.

Dişler dursa bile sertlik yani lastiğin özelliğini kaybetmiş hali varsa kesin değişmek lazım, lastik ihmale gelmez, 1 metrelik fren mesafesi hayat kurtarır.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bak diş derinliklerine hocam, bir de size verdiği güvene bak belli eder, 40-60 bin arasında kullanılıyor lastiğin durumuna göre.
Diş derinliği azalmış ama ne kadar daha binilir bilmiyorum, dün yağışlı zeminde kaydı ama ben de limitleri zorlamıştım.
Ocakta muayene var,15 tatilde de Malatya turu yapacağız, Ocakta yenilesem iyi olur. MTV belli olsa cx5 e yönelebilirdim.

Lastik önemli, benim de çok önemsediğin bir konu. Bir de ben bazen limitleri zorlarım virajlarda. Aklıma gelmez lastik zayıf diye...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Diş derinliği azalmış ama ne kadar daha binilir bilmiyorum, dün yağışlı zeminde kaydı ama ben de limitleri zorlamıştım.
Ocakta muayene var,15 tatilde de Malatya turu yapacağız, Ocakta yenilesem iyi olur. MTV belli olsa cx5 e yönelebilirdim.
Ne marka lastikler, kayma eğilimini hissedersiniz deneyin, kışlık ihtiyaç olmuyor sanırım ama kışın tur yapıyorsanız şart gibi, çekin bir Nokian :)

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Bu işin bir keresi iki keresi yok hocam :D Bir defalık için de git gel lastik değiş bırak olmaz ki, kuzuya da yazık cebe de :) Michelin sertleşme sorunu olmaz dişler biter tahminimce
Benim de değiştirmem lazım, kışlık alacam iki haftaya kadar, henüz bakmadım, bir arkadaş Nexen diye bir marka tavsiye etti, fikri olan var mı nasıl bir lastiktir?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
yokohoma guzel bence advaced sport seneye takcagım lastık o

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
eğer hem fiyatı uygun olsun hemde kışın işimi görsün derseniz ben geçen yıl debica aldım bursa da geçen yıl kış biraz sert geçti ona rağmen karda kışta çokta memnun kaldım. tavsiye ederim ama kış çok ağır geçer riske girmem derseniz nokian en iyisidir.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
eğer hem fiyatı uygun olsun hemde kışın işimi görsün derseniz ben geçen yıl debica aldım bursa da geçen yıl kış biraz sert geçti ona rağmen karda kışta çokta memnun kaldım. tavsiye ederim ama kış çok ağır geçer riske girmem derseniz nokian en iyisidir.
Abi kış sadece yağmurdan ibaret, buz kar don olmaz buralarda...

Üst Alt