Yeni Tip Ehliyet Hakkında Bilgilendirme

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Evet bir zamanlar bir hevesle almıştım. Ama şimdi 5 seneye mal oluyor. Değiştirelim bakalım nasıl olacak.

Son düzenleme:

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
benim de E 5 yılda bir sağlık raporu al değiştir bunlar EURO normları

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ehliyet tam 15 gün sonra daha yeni postaya verildi Ankara'dan. Telefonuma takip için barkod numarası geldi ptt tarafından.

metan

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
bana da dün mesaj geldi. bugün de ehliyetim geldi. 16. günde ehliyetim elime geçmiş oldu.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
15. gün kargoya verildi, 16. gün de adresime teslim edilmek üzere postaneye vardı. Fakat geldiği ilk gün evde olmadığımdan teslim alamadım. 2. gün (yani dün) ptt ye yetişmeye çalıştım 5.02 de ptt ye gircektim ki almadılar. Akşam yola çıkacağım ehliyetimi teslim alacağım 1 dakika sürmez dememe rağmen sevgilerimi ilettiğim memur almadı. Eve gidesiye kadar yol boyunca daha da çok sevgilerimi ilettim ona. Pazartesiye kaldı artık napalım.

metan

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
aldığında sürpriz olmasın ben söyleyim şimdiden: fotoğraf siyah beyaz!! evet yeni ehliyet de fotoğraf siyah beyaz. benimkinde bi hatamı var diye düşündüm ama diğer alanlarla görüştüm onlarınki de siyah beyaz. doğal olarak tanınırlık baya düşüyor fotoğraftan.

bi de tc no alanı yok. eski ehliyetin arkasındaki kimlik bilgilerinin hiçbiri yok zaten. ben bu işi anlamadım. dijital çip vs demesin kimse. bu şuna benziyor: evlerimizin kapılarını açmak için elektronik kartımız var ama kapılarda hala anahtar deliği ve mekanizması takılı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
aldığında sürpriz olmasın ben söyleyim şimdiden: fotoğraf siyah beyaz!! evet yeni ehliyet de fotoğraf siyah beyaz. benimkinde bi hatamı var diye düşündüm ama diğer alanlarla görüştüm onlarınki de siyah beyaz. doğal olarak tanınırlık baya düşüyor fotoğraftan.

bi de tc no alanı yok. eski ehliyetin arkasındaki kimlik bilgilerinin hiçbiri yok zaten. ben bu işi anlamadım. dijital çip vs demesin kimse. bu şuna benziyor: evlerimizin kapılarını açmak için elektronik kartımız var ama kapılarda hala anahtar deliği ve mekanizması takılı.
Resmen şoktayım... :confused:

Bu devirde fotoğraf hangi akla mantığa hizmet etsin diye Beşiktaşlı :p olabilir ki?

Kimlik numarası olmayan ehliyeti kimlik olarak kullanmak tam anlamıyla eziyetten öteye geçmez. Yapmış olduğun benzetme de cuk oturmuş, teşekkürler... :)

metan

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Resmen şoktayım... :confused:

Bu devirde fotoğraf hangi akla mantığa hizmet etsin diye Beşiktaşlı :p olabilir ki?

Kimlik numarası olmayan ehliyeti kimlik olarak kullanmak tam anlamıyla eziyetten öteye geçmez. Yapmış olduğun benzetme de cuk oturmuş, teşekkürler... :)

beşiktaşlı olsun diye yapıldıysa sorun yok :p bizim ülke de sıkıntı olmaz ama biz bunu zaten yurtdışında kullanma amacıyla aldık, orda polis dese bu nası foto sana benzemio hadi laf anlat :))

kimlikno olmayınca evet kimlik yerine kullanmak da saçma olacak.

ben akıl erdiremedim bu işe, normalde mantıklı ve doğru bi hareket olarak bakıyordum ama ehliyet elime geçince hayda rinna rinna nay :D

ATAK_T-129

Sessiz
Araç Markası
2017 HONDA CRF 250 R
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Donanım haber forumda yeni ehliyet ile ilgili konudaki fotoğrafa göre aslında kimlik numarası var gözüküyor. Hatta QR kod olarakda var. Bunu farketmeyip koyan birkaç kişiyi ben uyarmıştım hatta.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
beşiktaşlı olsun diye yapıldıysa sorun yok :p bizim ülke de sıkıntı olmaz ama biz bunu zaten yurtdışında kullanma amacıyla aldık, orda polis dese bu nası foto sana benzemio hadi laf anlat :))

kimlikno olmayınca evet kimlik yerine kullanmak da saçma olacak.

ben akıl erdiremedim bu işe, normalde mantıklı ve doğru bi hareket olarak bakıyordum ama ehliyet elime geçince hayda rinna rinna nay :D

:D :D

Ön yüzü parçalanmış ehliyetimi ilk fırsatta yenilemek istiyordum ama bu saat itibariyle tamamen vazgeçtim... Gittiği yere kadar dursun ruhsatın arasında...

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Ben beş seneyi doldurucam ondan sonra. Sigortası yaptık fiyatlar dususe geçti. Yani gececek Acele ise şeytan karışır.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bugün teslim alabildim sonunda. TC kimlik no yazıyor. Fotoğraf siyah beyaz ama tanınma konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Kaliteli bir siyah beyaz baskı. Bilginize.

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bugün teslim alabildim sonunda. TC kimlik no yazıyor. Fotoğraf siyah beyaz ama tanınma konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Kaliteli bir siyah beyaz baskı. Bilginize.

polisiye bir durumda siyah beyaz resim yüz tanıma gibi dijital ortamlara uygun olduğu ve üzerinde oynanmanın çok zor olacağı için tercih ediliyor

Üst Alt