Yeni Tip Ehliyet Hakkında Bilgilendirme

metan

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
evet tc no yazıyormuş ben görmemişim :))

avrupa vatandaşı olan bir arkadaşla konuşurken siyah-beyaz olayını dile getirdiğimde bizimkiler de öyle dedi şaşırdım :))

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Bugün yeni ehliyet başvurusunu yaptım, işlemler fazla sürmüyor ama parmakizi kaydınız yoksa 15 dakika önce gitmenizde fayda var.

- Randevu alınıyor
- Sağlık raporu (aile hekimliği biraz uğraştırabiliyor, ben özelden aldım)
- Dilekçe
- 2 tane biometrik fotoğraf

İşlemlere başlamadan önce parmakizi kaydı yapılıyor, sonra sıra numarası alınıyor.
Yapılan işlemler sonunda 15 günlük geçici belge veriliyor. 15 günde ehliyetimiz gelmezse ne halt ederiz bilemiyorum :)

Bu yazdıklarım İstanbul/Beyoğlu trafik şubesi için geçerlidir.

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Bugün yeni ehliyet başvurusunu yaptım, işlemler fazla sürmüyor ama parmakizi kaydınız yoksa 15 dakika önce gitmenizde fayda var.

- Randevu alınıyor
- Sağlık raporu (aile hekimliği biraz uğraştırabiliyor, ben özelden aldım)
- Dilekçe
- 2 tane biometrik fotoğraf

İşlemlere başlamadan önce parmakizi kaydı yapılıyor, sonra sıra numarası alınıyor.
Yapılan işlemler sonunda 15 günlük geçici belge veriliyor. 15 günde ehliyetimiz gelmezse ne halt ederiz bilemiyorum :)

Bu yazdıklarım İstanbul/Beyoğlu trafik şubesi için geçerlidir.
Allah dan zamanın da hemen yaptırdık bizim burda Şimdi yaptırmak isteyenlere 2 3 ay sonra sıra geliyor.

Son düzenleme:

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Yineleme için indernetten, yanlış hatırlamıyorsam, nisanda başvurmuştum eylüle randevu vermişlerdi. :ssrtcbya:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Yineleme için indernetten, yanlış hatırlamıyorsam, nisanda başvurmuştum eylüle randevu vermişlerdi. :ssrtcbya:
Ehliyet randevusunu 2-3 gün içinde alıyoruz burada. Bana kimlik için 50 gün sonrasına gün verdiler, bugün randevuyu iptal edip Lüleburgaz'dan cuma gününe randevu aldım :) hem gezerim hem de kimliği hallederim :)

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Ehliyet randevusunu 2-3 gün içinde alıyoruz burada. Bana kimlik için 50 gün sonrasına gün verdiler, bugün randevuyu iptal edip Lüleburgaz'dan cuma gününe randevu aldım :) hem gezerim hem de kimliği hallederim :)
Doğru ona da çip taktırmamız lazım herhal. "Randevu"nun eskiden kötü bi algısı vardı şimdi devlet veriyor maşallah :D :ckkmk:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Doğru ona da çip taktırmamız lazım herhal. "Randevu"nun eskiden kötü bi algısı vardı şimdi devlet veriyor maşallah :D :ckkmk:
Emniyetin randevusu tamamen hikaye. Bugün memur sadece randevun var mı diye sordu o kadar, numara alırken tc numarası filan da istemiyor. Yani randevu işini bile beceremiyorlar :D plaka değişimi için randevu al dediler, müsait bir günde hiç randevu almadan gitmeyi düşünüyorum :D

Üst Alt