Yeni Tip Ehliyet Hakkında Bilgilendirme

metan

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
evet tc no yazıyormuş ben görmemişim :))

avrupa vatandaşı olan bir arkadaşla konuşurken siyah-beyaz olayını dile getirdiğimde bizimkiler de öyle dedi şaşırdım :))

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bugün yeni ehliyet başvurusunu yaptım, işlemler fazla sürmüyor ama parmakizi kaydınız yoksa 15 dakika önce gitmenizde fayda var.

- Randevu alınıyor
- Sağlık raporu (aile hekimliği biraz uğraştırabiliyor, ben özelden aldım)
- Dilekçe
- 2 tane biometrik fotoğraf

İşlemlere başlamadan önce parmakizi kaydı yapılıyor, sonra sıra numarası alınıyor.
Yapılan işlemler sonunda 15 günlük geçici belge veriliyor. 15 günde ehliyetimiz gelmezse ne halt ederiz bilemiyorum :)

Bu yazdıklarım İstanbul/Beyoğlu trafik şubesi için geçerlidir.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Bugün yeni ehliyet başvurusunu yaptım, işlemler fazla sürmüyor ama parmakizi kaydınız yoksa 15 dakika önce gitmenizde fayda var.

- Randevu alınıyor
- Sağlık raporu (aile hekimliği biraz uğraştırabiliyor, ben özelden aldım)
- Dilekçe
- 2 tane biometrik fotoğraf

İşlemlere başlamadan önce parmakizi kaydı yapılıyor, sonra sıra numarası alınıyor.
Yapılan işlemler sonunda 15 günlük geçici belge veriliyor. 15 günde ehliyetimiz gelmezse ne halt ederiz bilemiyorum :)

Bu yazdıklarım İstanbul/Beyoğlu trafik şubesi için geçerlidir.

Allah dan zamanın da hemen yaptırdık bizim burda Şimdi yaptırmak isteyenlere 2 3 ay sonra sıra geliyor.

Son düzenleme:

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Yineleme için indernetten, yanlış hatırlamıyorsam, nisanda başvurmuştum eylüle randevu vermişlerdi. :ssrtcbya:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Yineleme için indernetten, yanlış hatırlamıyorsam, nisanda başvurmuştum eylüle randevu vermişlerdi. :ssrtcbya:

Ehliyet randevusunu 2-3 gün içinde alıyoruz burada. Bana kimlik için 50 gün sonrasına gün verdiler, bugün randevuyu iptal edip Lüleburgaz'dan cuma gününe randevu aldım :) hem gezerim hem de kimliği hallederim :)

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Ehliyet randevusunu 2-3 gün içinde alıyoruz burada. Bana kimlik için 50 gün sonrasına gün verdiler, bugün randevuyu iptal edip Lüleburgaz'dan cuma gününe randevu aldım :) hem gezerim hem de kimliği hallederim :)
Doğru ona da çip taktırmamız lazım herhal. "Randevu"nun eskiden kötü bi algısı vardı şimdi devlet veriyor maşallah :D :ckkmk:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Doğru ona da çip taktırmamız lazım herhal. "Randevu"nun eskiden kötü bi algısı vardı şimdi devlet veriyor maşallah :D :ckkmk:

Emniyetin randevusu tamamen hikaye. Bugün memur sadece randevun var mı diye sordu o kadar, numara alırken tc numarası filan da istemiyor. Yani randevu işini bile beceremiyorlar :D plaka değişimi için randevu al dediler, müsait bir günde hiç randevu almadan gitmeyi düşünüyorum :D

Üst Alt