Yeni Mazda 3 Almak İstiyorum Düşünceleriniz Nedir?

mimar2125

Sessiz
Selamlar Arkadaşlarım abilerim. Şu an kullanmakta olduğum mazda 3 impressive A/T 2012 model aracım var.7000km önce 2100 TL değerinde landirenzo lpg kiti ve yağlama sistemi taktırdım. Aracım 14000 km de şu an. Yeni mazda 3 motion A/T almak istiyorum. Görüştüğüm bayinin şu an elinde var. benim aracımı 45000 TL sayıyorlar ve 0.99 faiz oranıyla veriyorlar.araç liste fiyatı üzerinden verecek boya farkını almayacak. Önümüzdeki günlerde 1.4-1.6 motor araçlara ötv zammı geleceği söyleniyor ve yaklaşık 5000-6000 TL fiyatlarının artacağı söyleniyor. Sizin düşünceleriniz benim için önemli olduğu için size sormak istedim. Aracıma verilen fiyat vs düşündüğümüzde yeni mazda3 almaya değer mi? biraz daha beklemek mi gerekir?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Herkese şimdiden teşekkürler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motion için bence değmez, aracı hangi şartlarda aldığını bilmiyorum, çok zarar yoksa düşünülebilir, ama zarar mutlaka vardır... Bence sabır derim, ben öyle yapıyorum çünki...

mimar2125

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
aracı 48000 tl ye aldığım düşünülürse şu an aracımı 45000 TL ye alıyorlar ki bundan bir kaç ay önce de görüştüğümde 40000 TL demişlerdi. Bir tane de 16000 km de test araçları var reflex A/T ona da 62000 TL olur diyorlar. Kararsız kaldım açıkcası Veli Bey

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
aracı 48000 tl ye aldığım düşünülürse şu an aracımı 45000 TL ye alıyorlar ki bundan bir kaç ay önce de görüştüğümde 40000 TL demişlerdi. Bir tane de 16000 km de test araçları var reflex A/T ona da 62000 TL olur diyorlar. Kararsız kaldım açıkcası Veli Bey

Test aracına bende yeşillenmiştim ama sabır dedim... 64 olan sıfırı için 62 vermek mantıklı gelmedi ve yakın zamanda borç istemiyorum...

mimar2125

Sessiz
reflex A/T fiyatı şu anda 68.250 TL yaklaşık 6250 tl lik bir fiyatta düşüş var. Peki Gelmesi düşünülen yeni ÖTV vergisi hakkında bir bilginiz var mı peki?

mimar2125

Sessiz
Birkaç bayii ile görüştüm aracıma en fazla 42000 TL Verdiler bu bayii 45000 tl veriyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşine geliyorsa neden olmasın... Ben yeşillendiğimde fiyat 64 bindi ve zam koymamışlardı... Yeni gelecek ÖTV den bilgim yok, ama bu ülkede beklenir...

Eğer öyle bir zam olursa ikinci eller iyice uçar artık.

mimar2125

Sessiz
http://www.gazetevatan.com/ercan-inan-690744-yazar-yazisi-oto-vergisine-yeni-duzen-5-er-puanlik-vergi-artisi/

Yukarıda verdiğim linkte vergilerin 1500 cm3 ile 1600cm3 arasının ayrı bir vergi dilimi oluşturulacağı söyleniyor. Bunlarda hem ÖTV Hemde yıllık ödediğimiz mtv vergilerini etkileyeceğini anladım ben(yanlışsam lütfen düzeltin). Yıllık 860 tl ödediğimiz mtv 1500 cm3 Araçlarda geçerli olacak ve 1500 cm3 üstü mtv daha yüksek olacak sanırım. Tabii bu ÖTV fiyatlarını da %5 etkileyeceği öngörülüyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
http://www.gazetevatan.com/ercan-inan-690744-yazar-yazisi-oto-vergisine-yeni-duzen-5-er-puanlik-vergi-artisi/

Yukarıda verdiğim linkte vergilerin 1500 cm3 ile 1600cm3 arasının ayrı bir vergi dilimi oluşturulacağı söyleniyor. Bunlarda hem ÖTV Hemde yıllık ödediğimiz mtv vergilerini etkileyeceğini anladım ben(yanlışsam lütfen düzeltin). Yıllık 860 tl ödediğimiz mtv 1500 cm3 Araçlarda geçerli olacak ve 1500 cm3 üstü mtv daha yüksek olacak sanırım. Tabii bu ÖTV fiyatlarını da %5 etkileyeceği öngörülüyor

Hafızam yettiğince yazayım...

LPG sistemi montajından sonra ülkede satılan lpg benzine göre çok komik olarak kaldı 2000 li yıllarda lpg nin litresi 1,62 kuruştu, vergi cenneti ülkemin aklıevvel yöneticileri ne yaptı??

Hemen LPG'nin kdv sini yüzde 40 yaptılar ve fiyat tavan yaptı, sonra baktılar mutfakta ayar fazla kaçtı, bu sefer fiyatı ile oynamayı bıraktılar, lpg montajı yapılmış araçların mtv sini tavan yaptırdılar, baktılar bununla da vergi alınamıyor (çoğu sistemi aracına işletmekten vazgeçti) lpg fiyatını benzine yakına çektiler, oldu bitti...

Motorin... Canım ülkemin akıllı insanı tuvalete bile arabası ile gitmek istediğinden dizel motorlu araçlara yönelince yine akıllı yöneticiler bu potansiyeli kaçırmayalım dediler ve motorin fiyatını benzine yakına çektiler, millet motorine saldırdıkça iş köylünün nakliyecinin ekmeğine kan doğramak oldu ama kimin umurunda...

Bu güne gelindiğinde ise; uyanık amcalar baktı motor hacmi günden güne düşmekte, 1600 cc hacimli motor satılmamaya başlayınca hemen bi düzenleme yapalım, 1500 cc olan dizel ve benzinli araçları vergiye boğalım dediler...

Allah büyüktür... Bu zihniyet hiç bir zaman iflah olmaz, ağlayanın malı gülene yaramaz... Az veya çok vergi veren hiç kimse hakkını helal ettiğini sanmıyorum... Devasa Holdinglerin bile...

mimar2125

Sessiz
Kesinlikle Katılıyorum Veli bey,
Milletin zorunlu ihtiyaçlarını dahi alamaz/yapamaz hale getirdiler.millet yüksek araç vergilerinden kaçtıkça yenisini eklediler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şöyle bir sistemde bütçe yapılan ülkeden ne hayır gelir??

Gelecek yıl ben şu kadar vergi toplayacağım...

Nereden biliyorsun herkesin çok para kazanacağını, belki çoğu sektörün işi iyi gitmeyecek veya çok daha fazla kazanacak ama gönüllü vermediği için kaçıracak !!

Gelecek yıl ben şu kadar kişiden şu kadar para cezası toplayayım cebime koyayım...

Müneccim gibi bir yönetim olmalı ki; hangi vatandaşın nerede hata yapıp ceza kesileceğini bilsin ve bütçeye cezadan gelecek gelir kalemi koysun... Bu durumu tersten okursak eğer; benim koyduğum miktar kadar hata yapıp ceza yemeyenler olursa; dikerim polisi, maliyeciyi "gözün üstünde kaşın var" der basarım cezayı...

Zaman zaman yenilen cam filmi veya emniyet kemeri cezaları gibi.

Allah sonumuzu hayır etsin. :)

mimar2125

Sessiz
Âmin ...
Ben hala kararsızım Alıp almamak konusunda. Erzurum bayisi ile görüştüm power paketi var elinde benim araca da 44000 veriyorlar Mazda beni yoldan çıkartıyor illa gel al beni diyor :)))

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Âmin ...
Ben hala kararsızım Alıp almamak konusunda. Erzurum bayisi ile görüştüm power paketi var elinde benim araca da 44000 veriyorlar Mazda beni yoldan çıkartıyor illa gel al beni diyor :)))

Sanırım seni kaybettik, kaç aydır süren kaşıntın neticede skyactive olarak sana dönecek gibi geliyor bana... :)

Bütçe ve hesap kitap meselesi en başında dediğim gibi; sana uyuyorsa hiç durma derim, ama benim gibi çoğu şeyleri zorlayacaksa kalsın...

Şimdiki guzumu alırken hedefim en az 4-5 yıl kullanmaktı, bunu gerçekleştirmek istiyorum, yoksa benim kaşıntım seninkinden daha büyüktür kesin... :D

mimar2125

Sessiz
Sormayın gitsin şimdiye kadar motion yeter diyordum şimdi madem alıyorum 8000 daha verip power almak var diyorum bakalım sonumuz nolacak :))))

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Çok ilginç, bende kaşıntı değil de gıdıklanma olarak ortaya çıkıyor.

Sanırım seni kaybettik, kaç aydır süren kaşıntın neticede skyactive olarak sana dönecek gibi geliyor bana... :)

Bütçe ve hesap kitap meselesi en başında dediğim gibi; sana uyuyorsa hiç durma derim, ama benim gibi çoğu şeyleri zorlayacaksa kalsın...

Şimdiki guzumu alırken hedefim en az 4-5 yıl kullanmaktı, bunu gerçekleştirmek istiyorum, yoksa benim kaşıntım seninkinden daha büyüktür kesin... :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hakkınızda hayırlısı olsun öncelikle, Ocak ta yeni zam (ötv) geleceğini bir kaç ağızdan duydum ama rivayet olarak mı kalır yoksa gerçekleşir mi bilmiyorum. Reflex donanım da hiç fena değil, ama imkan varsa Power O0

mimar2125

Sessiz
Ben sanırım motion paketini alacağım. Benim araçta ilk önceliklerim hu sabitleyici ve kararan dikiz aynası(gece farlar gözümü mahvediyor). Bunlarda motion paketinde var zaten benim için yeterli.erzurum için düşündüğümüzde koltuk Isıtma olsa iyiymiş ama çok da olmazsa olmaz değil

Üst Alt