Yeni Mazda 3 Almak İstiyorum Düşünceleriniz Nedir?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben sanırım motion paketini alacağım. Benim araçta ilk önceliklerim hu sabitleyici ve kararan dikiz aynası(gece farlar gözümü mahvediyor). Bunlarda motion paketinde var zaten benim için yeterli.erzurum için düşündüğümüzde koltuk Isıtma olsa iyiymiş ama çok da olmazsa olmaz değil
Bence Reflex yap o paketi sen, hem aracını elden de satabilirsin bayiye mecbur değilsin ki, aciliyetin yok sanırsam.

mimar2125

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bence Reflex yap o paketi sen, hem aracını elden de satabilirsin bayiye mecbur değilsin ki, aciliyetin yok sanırsam.

aciliyetim yok evet. aracı elden satmakta olabilir ama çok da farkı bir fiyata gitmeyecektir. şu an 45000 verdi bayi 6 bayiden fiyat aldım 39-44 arası verdiler. 3 tanesi 42000 verdi.

Peki sizden ve mazdayla ilgilenen diğer arkadaşlara bir sorum olacak. Mazda fiyatlarında bir yükselme olacak mıdır? önümüzdeki hafta 1500 TL zam bekliyoruz ve ÖTV artışı olacak diyorlar.Geçtiğimiz günlerde 1000-1500 tl arası bir zam geldi zaten. eğer mazda fiyatları artacaksa şimdiden almak mantıklı geliyor bana

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
aciliyetim yok evet. aracı elden satmakta olabilir ama çok da farkı bir fiyata gitmeyecektir. şu an 45000 verdi bayi 6 bayiden fiyat aldım 39-44 arası verdiler. 3 tanesi 42000 verdi.

Peki sizden ve mazdayla ilgilenen diğer arkadaşlara bir sorum olacak. Mazda fiyatlarında bir yükselme olacak mıdır? önümüzdeki hafta 1500 TL zam bekliyoruz ve ÖTV artışı olacak diyorlar.Geçtiğimiz günlerde 1000-1500 tl arası bir zam geldi zaten. eğer mazda fiyatları artacaksa şimdiden almak mantıklı geliyor bana

Ne kadar sıfıra zam gelirse, ikinci el o derecede etkilenir ama bu piyasası iyi olan araçlar için daha geçerli bir önerme...

Mazda gibi kendi halinde piyasası olup da acilen satayım dediğinde istenilen fiyatın altında gittiği çok oluyor...

Örnek; arkadaş bir ay önce 2011 model boş doyodayı 46 bine aldı... Donanım ve kalite olarak kıyaslarsak, senin guzu 50 etmesi lazım ama dönüp bakan olmaz işte...

mimar2125

Sessiz
Ne kadar sıfıra zam gelirse, ikinci el o derecede etkilenir ama bu piyasası iyi olan araçlar için daha geçerli bir önerme...

Mazda gibi kendi halinde piyasası olup da acilen satayım dediğinde istenilen fiyatın altında gittiği çok oluyor...

Örnek; arkadaş bir ay önce 2011 model boş doyodayı 46 bine aldı... Donanım ve kalite olarak kıyaslarsak, senin guzu 50 etmesi lazım ama dönüp bakan olmaz işte...

Aynen öyle senin aracından boş araba ama alanı çok mazda gibi hem donanımı fazla Hemde en az arıza veren bir araç düşünürsek Mazda'yı bilenler dışında dönüp bakan olmuyor maalesef

mimar2125

Sessiz
Bugün gelip aracı denedim araç çok güzel gerek kaçışları gerek hareket kabiliyeti çok beğendim gelmişken alıp dönsem mi acaba :) ?

Spoiled

Sessiz
Selam arkadaşlar,profilimdeki 2011 impresive hatback araci almayi düşünüyorum, arac arkadasimin 2 adet kazasi var birisi 15 bin civarında ama kendiside aracı bilerek almıştı,arkadan vuruşmuslardi digeride önemsiz bir carpma tamponun sol alt tarafi boyandi. Birde araca yeni motor yapildi, lpg de de biraz öksürme var araçta. Benim gönlümden geçen 30 bin lira civari 2011 model 96 binde ne dersiniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selam arkadaşlar,profilimdeki 2011 impresive hatback araci almayi düşünüyorum, arac arkadasimin 2 adet kazasi var birisi 15 bin civarında ama kendiside aracı bilerek almıştı,arkadan vuruşmuslardi digeride önemsiz bir carpma tamponun sol alt tarafi boyandi. Birde araca yeni motor yapildi, lpg de de biraz öksürme var araçta. Benim gönlümden geçen 30 bin lira civari 2011 model 96 binde ne dersiniz.

39 bin lira ise uzak dur, 30 bin lira ise uğraşmak istiyorsan alınır... Tercih meselesi... 96 bindeki Mazda ya motor yaptırmak kafa kurcalayan bir durum...

Spoiled

Sessiz
Şimdi motorun yapılma nedeni hem ihmalden hemde lpgden, motor açıldıgında içi küf olmuş demişti arkadaş bu kadar bile gitmesi iyi diye, 33 dedi bakalım, 30 veya 31 e bırakırsa alırım ama zor gibi. fakat debriyaj triger vs bütün agır bakımları yapıldı, sadece 4 teker ister durumda şuan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şimdi motorun yapılma nedeni hem ihmalden hemde lpgden, motor açıldıgında içi küf olmuş demişti arkadaş bu kadar bile gitmesi iyi diye, 33 dedi bakalım, 30 veya 31 e bırakırsa alırım ama zor gibi. fakat debriyaj triger vs bütün agır bakımları yapıldı, sadece 4 teker ister durumda şuan

Hasarın ne olduğunu biliyorsan sorun olmaz, motorun durumunu kompresyon testi ile ölçtür, hatta bir kaç değişik yere ölçtür, sıkıntı yoksa 30-31 bin liraya uygun olur, hatta çok uygun olur...

LPG'deki öksürmeyi de ihmal etme ileride sübap sorunu olarak karşına çıkmasın. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Nasrettin Hoca' Alıntı:
hastasıyız dede:) millet mazda 6 lara bınsın ,ben nasrettın,nasrettın hoca eşeğe bıneyım,hemde ters bıneyım....heeee ye kurkum yeeee:(
Valla biz ters binmeye devam hocam

Spoiled

Sessiz
Hasarın ne olduğunu biliyorsan sorun olmaz, motorun durumunu kompresyon testi ile ölçtür, hatta bir kaç değişik yere ölçtür, sıkıntı yoksa 30-31 bin liraya uygun olur, hatta çok uygun olur...

LPG'deki öksürmeyi de ihmal etme ileride sübap sorunu olarak karşına çıkmasın. :)

Zaten alırsam birkaç yere göstericem arabayı, ayrıca motor yapıldıktan sonra muhtemelen gaz ayarı yapılmadı, eger gaz durumu hoşuma gitmesse sökmeyi düşünüyorum, bir süre benzinde gezip sonra araştırıp mazdaya en uyumlu lpg kitini takmayı düşnüyorum. Tabi lpg de marka kadar usta da önemlidir bunuda gözardı etmemek gerekir.Birde enjektör lambası devamlı yanmakta, lpgli olan çoğu mazda da yanar diye duydum birazda araştırma yaptım, enjektörlere gelen benzin çok fazla uyarısıymış, yani arkadaşımda birkaç yere götürmüş aynı şeyi söylemişler.

Hayırlısı bakalım, kısmetse olur inşallah :)
İlgilendiginiz için teşekkür ederim

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
LPG li araç konusunda çok fazla bilgi sahibi olmasam da enjektör lambasının sürekli yanıyor olmasını normal bir durum olarak karşılayıp bir sorun yok gibi devam edilmesini asla onaylamıyorum. Yanmayanların ki neden yanmıyor o zaman değil mi.

mimar2125

Sessiz
LPG li araç konusunda çok fazla bilgi sahibi olmasam da enjektör lambasının sürekli yanıyor olmasını normal bir durum olarak karşılayıp bir sorun yok gibi devam edilmesini asla onaylamıyorum. Yanmayanların ki neden yanmıyor o zaman değil mi.

benim araçta yaklaşık 8 aydır LPG ile kullanıyorum. Herhangi bir uyarı lambası yanmadı şu ana kadar çok şükür

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arıza lambasının yanıyor olmasını normal diyen ustanın yanından arkanıza bakmadan uzaklaşın hemen... Bunun zararını [member=89]ali_semet[/member] yakın zamanda yaşadı maalesef...

Üst Alt