Mazda 626 GF (1997-02) TCS Işığı Hakkında

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Katılıyorum. TCS 136hp olanlarda var.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Sanki bana gösterge değişmiş gibi geldi

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Arkadaşlar aracı ilk çalıştırdığımda tcs of ışığı sönmüyor . Araç yürürken ilkkalkışta gaz verince gazı kesiyor bir iki öksürür gibi oluyor akabinde duracak gibi olup yürümeye devam ediyor sonra normale dönüyor ben çözemedim nedir bu ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar aracı ilk çalıştırdığımda tcs of ışığı sönmüyor . Araç yürürken ilkkalkışta gaz verince gazı kesiyor bir iki öksürür gibi oluyor akabinde duracak gibi olup yürümeye devam ediyor sonra normale dönüyor ben çözemedim nedir bu ?
Akü kutup başını söküp farları açarak veya frene basarak sistemi resetleyip kutup başını takıp çalıştır bakalım.

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
TCS nin sigortasinin oldugu kabini kontrol edin. buyuk ihtimalle motor kaputu altindaki sigorta panelindedir. kutunun icinde su lekesi, fare pisligi ..vs. varmi bakin. birde sigortasini cikartip sigorta ayaklarini silin. oksitlenme olabilir.

TCS bircok aracta lastiklerdeki abs sensorundeki problemden, kablo kirikligi, sensor bozuklugundan vs. de devre disi kalabiliyor.

diger bir ihtimalde TCS dugmesi varsa, dugmede bir problem olabilir. eski subarumda devre disi birakamiyordum. dugmesi bozulmustu. dugmeyi sokup kablo ve soketine bakin.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
İlk çalışma da yapıyor sadece oda motor soğukken , çok büyük bir problem yok sanırım dediğiniz gibi bugün 260 km yol yaptım sadece iki kere çalışırken oldu

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Bugun sanayiye gittim , termostatı değiştirdim ancak esas sorun bir müşürdeymiş usta ona birşeyler yaptı sorun çözüldü gibi inşallah bu arada kalorifer sisteminin ışıklandırmasını sağlayan lambalar cidden zor bir yerdeymiş o lambalar yanmıyordu onları da değiştirdik .. baya güzel oldu tcs sorunu da çözüldü sanki

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-hb
Öncelikle herkese merhaba adım recep ankarada yasıyorum tornacıyım.1998 model 626 hb kasa araca sahibim.Aracımda tcs özelligi calışmıyor ayrıca usta absnin de calışmadığını söyledi.Ekranda herhangi bir arıza ışığı yanmıyor.Daha dogrusu abs ve tcs nin varlığına dair bir ısık yanmıyor.Usta ilk calıştığında yanması lazım diyor ama çözümünü bilmedigini söyledi.Bunun neden yapar, nereleri kontrol etmeliyim,sigortası varsa söylermisiniz.Bu iki özellik birbiriyle bagımlı mı ?Yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi forumlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle herkese merhaba adım recep ankarada yasıyorum tornacıyım.1998 model 626 hb kasa araca sahibim.Aracımda tcs özelligi calışmıyor ayrıca usta absnin de calışmadığını söyledi.Ekranda herhangi bir arıza ışığı yanmıyor.Daha dogrusu abs ve tcs nin varlığına dair bir ısık yanmıyor.Usta ilk calıştığında yanması lazım diyor ama çözümünü bilmedigini söyledi.Bunun neden yapar, nereleri kontrol etmeliyim,sigortası varsa söylermisiniz.Bu iki özellik birbiriyle bagımlı mı ?Yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi forumlar.
Öncelikle hoş geldin keyifli forumlar. Yanlış bölüme açtığın konu buraya taşınmıştır.

Konuyu incelemekte fayda var.

Ayrıca, aracında tcs donanımı olduğundan emin misin? 136'lıklarda var bu donanım. :rolleyes:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hosbuldum tesekkur ederim.Tcs dügmesi var ve aracım 136 lık olandan

Linklerdeki bilgileri okuyun, ona göre yol haritası çizersin.

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-hb

Linklerdeki bilgileri okuyun, ona göre yol haritası çizersin.
Bunları daha önce okudum uyguladım.Ancak problemim devam ediyor o yüzden tekrar yazma gereksiniminde bulundum.Birde benim aracımda kontagı acınca herhangi bir ışık yanmıyor sorunum bu

Ekli dosyalar

• 20220626_182249.jpg
    20220626_182249.jpg
    181.9 KB · Görüntüleme: 16

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bunları daha önce okudum uyguladım.Ancak problemim devam ediyor o yüzden tekrar yazma gereksiniminde bulundum.Birde benim aracımda kontagı acınca herhangi bir ışık yanmıyor sorunum bu
Yorumlarda, tcs'nin abs ile doğrudan bağlantılı olduğu belirtilmiş tekerlerdeki kablo ve sensörleri kontrol ettiniz mi?

Sigortası sağlam mı?

Son ihtimal ve en kötüsü de, sistem beyninin arızalı olması.

Üst Alt