Mazda 626 GF (1997-02) TCS Işığı Hakkında

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-hb
Yorumlarda, tcs'nin abs ile doğrudan bağlantılı olduğu belirtilmiş tekerlerdeki kablo ve sensörleri kontrol ettiniz mi?

Sigortası sağlam mı?

Son ihtimal ve en kötüsü de, sistem beyninin arızalı olması.
Aracı yeni aldım sigortası nerede bilgim yok.Elimde şema olmadığı için kontrolde edemiyorum malesef

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aracı yeni aldım sigortası nerede bilgim yok.Elimde şema olmadığı için kontrolde edemiyorum malesef
1. ihtimal ABS arızası var, sorun giderilemedi muayeneden geçmesi için göstergeden ışığını söktüler
2. İhtimal ABS ışığının ampulü patladı (düşük ihtimal)

Ferhat46

Sessiz
Aracımda 98 model 626 136 şık Tcs ışığı hiç sönmüyor araç düzgün çalışmıyor gaz yemesi anormal yardım lütfen

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aracımda 98 model 626 136 şık Tcs ışığı hiç sönmüyor araç düzgün çalışmıyor gaz yemesi anormal yardım lütfen
Çekiş kontrol sisteminde bir yerde kısa devre olabilir, abs beyninde sıkıntı olabilir. Abs beynini devre dışı bırakın tekrar deneyin, tcs sisteminin sigortası varmıydı hatırlamıyorum varsa söküp deneyin. Daha detaylı teşhisi oto elektroniğinden anlayan birisi koyabilir.

Ferhat46

Sessiz
Çekiş kontrol sisteminde bir yerde kısa devre olabilir, abs beyninde sıkıntı olabilir. Abs beynini devre dışı bırakın tekrar deneyin, tcs sisteminin sigortası varmıydı hatırlamıyorum varsa söküp deneyin. Daha detaylı teşhisi oto elektroniğinden anlayan birisi koyabilir.
Motor kaputu içindeki ABS sigortasından mı bahsediyorsunuz 60 amper di galiba

Üst Alt