Mazda 3 BK (2003-09) Sport Dynamic Kaza Sonrası Önerileriniz

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
abi çok geçmiş olsun iyiki size bir şey olmamış
2 kez kaza atlatıp araç yaptırmış biri olarak aracı yaptırıp yaptırmamak sizin moralinize bağlı sanayide vakit geçirmek gerekebiliyor
ama ADN gibi hem mazda servis kaporta hepsi bir arada olan bir yerlere danışmanızı tavsiye ederim belki hiç yanına uğramadan güzel bir şekilde alabilirsiniz ama araç iyi bir şekilde yapılabilir yani daha kötüleri bile yapılıyor.

ADN ile dirsek teması içindeyim , bugün onlarda bakıp fikir verecekler . Zaten sorumlu olduğum tüm araçları onlara götürüyordum .
Sağolsunlar Subaruya bile benim için bakıyorlar :) .

feiter

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Çok geçmiş olsun.. Bu aralar kaskoyu kaçtan yapıyorlar 2004 modellere bilgisi olan var mıdır?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Çok geçmiş olsun. Eğer imkan varsa yaptırıp binmek daha doğru gibi geliyor bana benim fikrimi soracak olursanız

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Aslinda polis tutanak tutmasaydi hemen bi kasko ardindan bi sonraki gün tutanak ve arac perte cikar miss gibi o ilk tutanak isi bozdu işte resmi evrak var ortada

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Aslinda polis tutanak tutmasaydi hemen bi kasko ardindan bi sonraki gün tutanak ve arac perte cikar miss gibi o ilk tutanak isi bozdu işte resmi evrak var ortada
böyle düşünmene çok üzüldüm :(
fotoğrafların exif bilgisi var bu olayı incelemenin en basit yolu bu işle uğraşanlar daha neler neler biliyordur...

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
böyle düşünmene çok üzüldüm :(
fotoğrafların exif bilgisi var bu olayı incelemenin en basit yolu bu işle uğraşanlar daha neler neler biliyordur...
Kötu bisey degil ki bak adam magdur oldu iyi mi oldu
Sigorta sirketi vercekti parasini ne güzel ne var bunda
kimse magdur olmaz hem
Fotograf ise tutanagin tutuldigu gun cekillcekti

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Kötu bisey degil ki bak adam magdur oldu iyi mi oldu
Sigorta sirketi vercekti parasini ne güzel ne var bunda
kimse magdur olmaz hem
Fotograf ise tutanagin tutuldigu gun cekillcekti
Kardeşim kimse mağdur olmaz dediğin sigorta şirketlerinin sahipleri insan değil mi ? Onlar mağdur olmuyorlar mı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Vicdan nedir?

Bir toplulukta bir olay karşısında; insanoğlu nasıl davranıyorsa, hiç kimse yokken aynı olay karşısında da aynı şekilde davranabilmesidir... ;)

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar ,2 gündür araçla ilgili olasılıkları değerlendiriyorum .
Öncelikle servise yaptırmakla özelde yaptırmak arasında nerdeyse bir fark yok gibi .
Özel servisinde size oluşturduğu tek kar noktası hava yastıkları oluyor .
Yani hava yastıklarını tamir edip , hava yastığı modülünü dışarıda programlatmak .
Çıkma parça için örnek vermek gerekirse kapılar için çıkma 900 TL iken orjinal kapı 1325 TL .
Diğer parçalardada orjinalde bazı servislerden daha ucuz olup bazı servislerden daha pahalı olduğu noktalar var .
Hava yastıklarını tamir edip kullanmak ya da belli bir süre satıp başka birinin riskinide almak bana pek mantıklı gelmedi .
Dışarıdaki kaportacılarda yada servislerde işçilik çok daha yüksek görülebiliyor .

Tüm parçalar orjinal ve işçilik dahil ortalama fiyat 17 000 Tl ye geliyor .
Bu toplamın kusur oranına göre %75lik kısmı bende .
Açıkcası kendi imkanlarımla yaptırmamda zor görünürken beklenmedik bir kaynak buldum sanırım .
Valla bu kaynak olmasa yaptıramazdım .
Yaptırıp uzun ( bir ) süre binmeyi düşünüyorum artık.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar ,2 gündür araçla ilgili olasılıkları değerlendiriyorum .
Öncelikle servise yaptırmakla özelde yaptırmak arasında nerdeyse bir fark yok gibi .
Özel servisinde size oluşturduğu tek kar noktası hava yastıkları oluyor .
Yani hava yastıklarını tamir edip , hava yastığı modülünü dışarıda programlatmak .
Çıkma parça için örnek vermek gerekirse kapılar için çıkma 900 TL iken orjinal kapı 1325 TL .
Diğer parçalardada orjinalde bazı servislerden daha ucuz olup bazı servislerden daha pahalı olduğu noktalar var .
Hava yastıklarını tamir edip kullanmak ya da belli bir süre satıp başka birinin riskinide almak bana pek mantıklı gelmedi .
Dışarıdaki kaportacılarda yada servislerde işçilik çok daha yüksek görülebiliyor .

Tüm parçalar orjinal ve işçilik dahil ortalama fiyat 17 000 Tl ye geliyor .
Bu toplamın kusur oranına göre %75lik kısmı bende .
Açıkcası kendi imkanlarımla yaptırmamda zor görünürken beklenmedik bir kaynak buldum sanırım .
Valla bu kaynak olmasa yaptıramazdım .
Yaptırıp uzun ( bir ) süre binmeyi düşünüyorum artık.
Hakkında hayırlısı diyelim... Kazalı haliyle ne kadar ediyor araştırmış mıydın?

Üst Alt