Mazda 3 BK (2003-09) Sport Dynamic Kaza Sonrası Önerileriniz

badilcan

Katılımcı
Herkese İyi haftalar dilerim .
Malesef haftaya talihsiz bir kaza ile başladık .
Soldan gelen araç ortadan bize vurdu .
Aracı genç bir arkadaşım kullanıyordu , sağlık olarak sıkıntımız yok .
2 kapımız hasarlı, perde hava yastığı ve sürücü koltuğundaki hava yastığı açıldı .
Polisin tuttuğu tutanağa göre ara yoldan çıktığımız için % 75 oranında kusurlu görünüyoruz.
Karşı tarafta hızlı geldiği için % 25 oranında kusurlu görünüyor . Fren izlerine baktığımda karşı taraf gerçektende çok hızlı geliyor .
Normal şartlarda Aracın perte çıkarılmasını isteyecekdim fakat , bu yıl Kasko yaptırmadım.
Hava yastığı açtığı için yüksek fiyat çıkacak gibi duruyor .
Cebimden yaptıktan sonra binermiyim , yoksa satabilirmiyim bilmiyorum .
Yada hiç bir işlem yaptırmadan Hasarlı olarak satacağım .

Bir kaç foto ekledim , bizim araç vurmanın şiddeti ile dönüyor .
Sizlerin bu konuda önerisi nedir ?
WhatsApp Image 2018-05-07 at 10.53.23(1).jpeg

WhatsApp Image 2018-05-07 at 10.53.22.jpeg

WhatsApp Image 2018-05-07 at 10.53.23.jpeg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
:( :(

Büyük geçmiş olsun Onur, cana zarar gelmemesi tesellimiz olsun. Hava yastıkları olmasa tamirat çok maliyetli olmaz gibi ama yandan alınan darbelerde aracın düzeni bozuluyor. Kasko olmaması kötü olmuş ama yapacak bir şey de yok... Yaptırmadan hasarlı satmak çok zarar ettirir.

İbre bu haliyle satmaktan yana bende. :(

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Çok geçmiş olsun. Serviste onarım maliyeti çok yüksek olacaktır. Çıkmacılarda airbag seti temin edilir mi bakmak gerek ve fiyat almak gerek.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Geçmiş olsun.
Cebinizden yaptırdıktan sonra binmek de sonrasında satmak da can sıkıcı olabilir. Yaptıracağınız masraflarla birlikte sonrasında satış yapacağınız rakam arasında fark daha da açılacaktır. Çünkü hayati bir yerden darbe almış. Sağlığınıza bir şey olmadığına şükredip minimum derecede zararla aracı satın derim.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Geçmiş olsun.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok üzüldüm, geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Kaskosuz araç maalesef bu ülkede çok büyük risk. hava yastıkları ve beyni komple değişiyor diye biliyorum, ve haliyle yapım masrafı epey çıkıyor, eğer yaptırma yoluna giderseniz satmadan uzun süre binmeyi göze almalısınız yoksa satarken çok zarar ettirir, uzun yıllar binmeyi göze alacak olsam ben yaptırır binerdim.

Şu haliyle kaç para verilir diye bir piyasa araştırması yapılıp, bir de yaptırma yoluna gidersem ne kadar para harcarım diye araştırma yapmak gerek, o şekilde karar vermek biraz daha kolaylaşır.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Gecmis olsun
Kaza günü karsi tarafla anlasip tutanak tutmayip ayni gun kasko yapsak bi kac gun sonra kaza yeni olmus gibi tutanak tutsak olmaz miydi

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim , Biraz hızlı hareket etme durumundayım .
Sizce bu aracı hasarlı haliyle ilana koysam hakedişi ne olur ?
Ve gerçekten alıcısı olur mu ?
Arabanın ne şanzımanında ne yürüyeninde nede motor tarafında herhangi bir sıkıntısı yok .
Araç evin 2nci aracı ,
Hakkıyla yaptırmak istesem çok büyük rakamlar karşıma çıkacak gibi .
Ama sonra satarkende boynum bükük satıcı olarak yine fazlasıyla değer kaybedecek düşüncesindeyim .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok üzüldüm, geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Kaskosuz araç maalesef bu ülkede çok büyük risk. hava yastıkları ve beyni komple değişiyor diye biliyorum, ve haliyle yapım masrafı epey çıkıyor, eğer yaptırma yoluna giderseniz satmadan uzun süre binmeyi göze almalısınız yoksa satarken çok zarar ettirir, uzun yıllar binmeyi göze alacak olsam ben yaptırır binerdim.

Şu haliyle kaç para verilir diye bir piyasa araştırması yapılıp, bir de yaptırma yoluna gidersem ne kadar para harcarım diye araştırma yapmak gerek, o şekilde karar vermek biraz daha kolaylaşır.

Tamda dediğiniz gibi şu an bu araştırma içindeyim .
En ufak sesden pimpiriklenen ben yaptırsamda içim nasıl rahat edip kullanırım bilemiyorum .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gecmis olsun
Kaza günü karsi tarafla anlasip tutanak tutmayip ayni gun kasko yapsak bi kac gun sonra kaza yeni olmus gibi tutanak tutsak olmaz miydi
Etik mi, uygun mu sence? :(
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim , Biraz hızlı hareket etme durumundayım .
Sizce bu aracı hasarlı haliyle ilana koysam hakedişi ne olur ?
Ve gerçekten alıcısı olur mu ?
Arabanın ne şanzımanında ne yürüyeninde nede motor tarafında herhangi bir sıkıntısı yok .
Araç evin 2nci aracı ,
Hakkıyla yaptırmak istesem çok büyük rakamlar karşıma çıkacak gibi .
Ama sonra satarkende boynum bükük satıcı olarak yine fazlasıyla değer kaybedecek düşüncesindeyim .
Airbag'lar fiyata ne şekilde etki edecek bilemiyoruz, 25-30 arası diye içimden geçti ama gidecek masraf ne olur? Muğla Mazda Gören ile görüş bakalım ne önerecek?

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
:(:(

Büyük geçmiş olsun Onur, cana zarar gelmemesi tesellimiz olsun. Hava yastıkları olmasa tamirat çok maliyetli olmaz gibi ama yandan alınan darbelerde aracın düzeni bozuluyor. Kasko olmaması kötü olmuş ama yapacak bir şey de yok... Yaptırmadan hasarlı satmak çok zarar ettirir.

İbre bu haliyle satmaktan yana bende. :(
Teşekkürler Veli abi. Benimde niyetim bu şekilde satmak ama tahmini alıcı rakamlarını öğrenmeye çalışıyorum .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkürler Veli abi. Benimde niyetim bu şekilde satmak ama tahmini alıcı rakamlarını öğrenmeye çalışıyorum .
İnşallah; dürüst insanlara denk gelirsin de, seni daha fazla üzmezler, şu haliyle fırsatçılık yapıp yok pahasına kapatmak isteyecek bir çok insan olabilir diye tahmin ediyorum... Yaptırmak istesen de, satmak istesen de inşallah insaflı kişilere denk gelirsin.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Siyah renk ve hb olması sorun olarak görülüp fiyat kırılacaktır ayrıca alıcı sahibinden'e bakıp en ucuz M3 ile kıyaslayıp çok daha düşüğüne fiyat teklif edecektir.Nispeten daha yaygın olan Corolla veya Civic olsaydı daha kötü durumda da olsa bir çok kişi koştururdu ,tahminimce verilecek fiyat hem üzücü hem sinir bozucu olacaktır.
Çıkmacılar ile görüşülüp iki kapı için fiyat alınabilir, airbaglar ebay de bulunur .

Üst Alt