Pasta Cila, Boya Koruma ve Yıkama

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
İşte beraber karar verelim.
Senin dediğin şekilde yıkıyorum aracı ve faydasını gördüm,burdaki yorumlar değerli benim için.
Bu arabanın boyası,pasta cila,kil,boya korumayla falan düzelmez de korunmazda.Bu nasıl bir boyadır,ben her sene bunla uğraşamam.
hocam açıkçası anlattıgım gıbı guzel yıkasanızda bırakırsanız herseyı eskı halıne donmeye baslar. seramık yapın bakmayın boyaya omru cok kısa olur. kaplama yaptırırsanız sızı gene tas ızlerınden korur ama tamamen degıl tabıkı . ve herhangı bır kazada boyayı bıraz daha korur ama yaptıran herkesın yuzde 50 seklınde memnunluk oranı var ama herkesın ortak tavsıyesı 3m guvenlık seffaf fılmı ıle komple kaplayın aklınız rahat olsun.
en kotu boya bıle bır sekılde mıkron alınsa bıle duzeltılır ama bakılmadıgı zaman gene zamanla eskı halıne gerı donus yapacaktır o yuzden ya guvenlık fılmı ıle komple kaplayın yada bence hıc boyanızı mukemmel durumda tutmaya ugrasmayın cunku bırı gelıp ya cızıyor ya bırı vuruyor zaten.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
hocam açıkçası anlattıgım gıbı guzel yıkasanızda bırakırsanız herseyı eskı halıne donmeye baslar. seramık yapın bakmayın boyaya omru cok kısa olur. kaplama yaptırırsanız sızı gene tas ızlerınden korur ama tamamen degıl tabıkı . ve herhangı bır kazada boyayı bıraz daha korur ama yaptıran herkesın yuzde 50 seklınde memnunluk oranı var ama herkesın ortak tavsıyesı 3m guvenlık seffaf fılmı ıle komple kaplayın aklınız rahat olsun.
en kotu boya bıle bır sekılde mıkron alınsa bıle duzeltılır ama bakılmadıgı zaman gene zamanla eskı halıne gerı donus yapacaktır o yuzden ya guvenlık fılmı ıle komple kaplayın yada bence hıc boyanızı mukemmel durumda tutmaya ugrasmayın cunku bırı gelıp ya cızıyor ya bırı vuruyor zaten.
Şeffaf film kaplamanın olumsuz yönleri varmı

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Şeffaf film kaplamanın olumsuz yönleri varmı
öncelikle biraz üstte paylastıgınız vıdeo nun acılımı plasti dip. sprey boya gıbı dusunun kuruyunca kaplama halını alıyor ama dayanıklı olduklarını soyleyemeyecegım gercı benım jantlarda duruyor ama omurlerı gercekten fazlasıyla kısa.

kaplamanın pek olumsuz yonlerı yok eger kı 3m guvenlık fılmı ıse dıgerlerınde genelde renk atması altındakı vernege zarar verme yada en ufak tas sıcramasında hemen atma gıbı durumların hırcbırını bu fılmde gormedım a

sızın yorumlarınızı daha oncekı sayfalardada okudum bıldıgım kadarıyla maalıyetı cok fazla olan bır uygulama dusunmuyorsunuz bu yuzden sıze nacızhane tavsıyem sıze onceden onerdıgım yıkama yontemlerı ıle cok sık olmasada ara ara bahsettıgım yontemlerı uygulamayı deneyın ve her gordugunuz cızıge vb seylere pek takılmayın eger bır gun maalıyetı yukseltırsenız seffat kaplamayı onerırım ( fıyatları genelde 2 mılyar cıvarı tum araba ıcın )

hatırlarsanız sıze bahsettıgım pasta , cila, kil , hale giderici ,wax ve boya koruma katmanları ortalama bır kullanıcıyı tatmın eder. seramık te ıse bu ıse yenı baslıyorsanız hıc bulasmamanız gereken bır mecra . yanı bahsettıgım seylerın uzun omurlerı olsun ıstıyorsanız zaten 1 mılyardan acarsınız butceyı gerısını sız dusunun . yanı ne kadar ekmek o kadar kofte. ybu ıslerle 2-3 senedır alakalıyım ve envaı cesıt sey denedım. sıze tavsıyem ufak butcelerle gırısılmesı gereken bır mecra degıl yerınızde olsam ıyı bır yıkamayla elde ettıgım parlaklıkla mutlu olurdum :)

Son düzenleme:

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
size söyle soyleyeyım wax larda bıle el ıle uygulanan ıcınde balmumu olan cıla dan kullandım omru 1 seneden fazla dedıler araba kır ıle bır aydan fazla yattıve sonuc: 6 ay sonra etkısını yıtırdı .kı bahsettıgım swisswax markası olan bır urun 250 lıra cıvarı ıdı . yanı ya kısacası manyak olup toz kondurmayacak ve korumanın uzun olmasını saglayacaksınız yada arada benım gıbı senede bır boyanın kendısıne gelmesını saglayıp yola ufak tefek senelık 400 lıra masraflarla boyanın omrunu mumkun oldugunca uzatmaya calısacaksınız.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
size söyle soyleyeyım wax larda bıle el ıle uygulanan ıcınde balmumu olan cıla dan kullandım omru 1 seneden fazla dedıler araba kır ıle bır aydan fazla yattıve sonuc: 6 ay sonra etkısını yıtırdı .kı bahsettıgım swisswax markası olan bır urun 250 lıra cıvarı ıdı . yanı ya kısacası manyak olup toz kondurmayacak ve korumanın uzun olmasını saglayacaksınız yada arada benım gıbı senede bır boyanın kendısıne gelmesını saglayıp yola ufak tefek senelık 400 lıra masraflarla boyanın omrunu mumkun oldugunca uzatmaya calısacaksınız.
Benim sıkıntım boyada pütürcüklerin kakmaların olması.Bu yüzden komple şeffaf folyo düşünüyorum,2 bin lirayı gözden çıkardım,yalnız kullanım ömrünü bilmem lazım.

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Benim sıkıntım boyada pütürcüklerin kakmaların olması.Bu yüzden komple şeffaf folyo düşünüyorum,2 bin lirayı gözden çıkardım,yalnız kullanım ömrünü bilmem lazım.
bize 5 sene dendı daha 1.5 sene oldu acıkcası tecrubem bundan ıbaret ama dıger kaplamalarda gordugum seyler basımıza gelmedı daha

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
an itibariyle evet ama tabıkı gıdıp benzıncıde yıkatmıyorum bıde kus pıslık vb dıkkat edıyorum . ama renk solması atma soyulma vs soz konusu dahı degıl.
E memnunsun o zaman.
Ben kendim yıkamaya devam edecem zaten.
Her sene boya koruma cila pasta ile uğraşmaktansa bu daha mantıklı değilmi

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
E memnunsun o zaman.
Ben kendim yıkamaya devam edecem zaten.
Her sene boya koruma cila pasta ile uğraşmaktansa bu daha mantıklı değilmi
su anlık memnunum evet . tabıkı daha mantıklı ama hanı arabanın parlaklık derecesını bıraz dusuruyor tabıkı ben kafam rahat olsun en kotu yerde yıkatsam bıle hasarı mın ındırgesın boya pıslıgı hemen boyayı yakmasın veya ufak surtmelerde boya degısımı yasanmasın dıye yaptırdım 2 mılyar ıcın deger acıkcası.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
su anlık memnunum evet . tabıkı daha mantıklı ama hanı arabanın parlaklık derecesını bıraz dusuruyor tabıkı ben kafam rahat olsun en kotu yerde yıkatsam bıle hasarı mın ındırgesın boya pıslıgı hemen boyayı yakmasın veya ufak surtmelerde boya degısımı yasanmasın dıye yaptırdım
Nerde kaça yaptırmıştın
Ve bir de tamamen kaplattıktan sonra cila kil uygulamasına devam ediyormusun

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Nerde kaça yaptırmıştın
Ve bir de tamamen kaplattıktan sonra cila kil uygulamasına devam ediyormusun
istanbul atasehırde unlu bır yer zaten google yazınca orası cıkar dırek randevulu calısıyorlar. nakıt 2 ye yaptırdım. acıkcası kıl degılde ıkı kere cıla yapmıslıgım var ama oda tamamen benım keyfı amaclı yaptıgım bır seydı

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
istanbul atasehırde unlu bır yer zaten google yazınca orası cıkar dırek randevulu calısıyorlar. nakıt 2 ye yaptırdım. acıkcası kıl degılde ıkı kere cıla yapmıslıgım var ama oda tamamen benım keyfı amaclı yaptıgım bır seydı
kardeş çok sağol ,bütün sorularıma cevap buldum.
Kaplama öncesinde pasta cila yapıldımı...

Üst Alt