OGS Kaldırılarak HGS ile Birleştirildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ne karışık işlere bulaştık , şimdi ben az önce iş bankasından hgs hesabı oluşturdum her şey tamam o kağıt parçası gelecek. Ogs cihazını ise daha teslim edip iptal etmedik, ogs eşimin kredi kartına tanımlı.
Şimdi bu hgs aktif mi yoksa ogs iptalinden sonra mı aktif olacak ??
Benim tahminim, bu düzenleme sonrası açılan hesaplarda bakiye varsa oradan tahsil edilir abi.

Bende yarın gidip bu işleri halledeyim diyorum. Ogs cihazının depozitosu umarım güncellenerek iade edilir. 10 yıl önceki 50 lira ile şimdiki bir değil ki... :utan:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Ya işte adamlar parmaklamaya bayılıyorlar , ne güzel çalışan bir sistem var sorunsuzca gidiyor, e gişelere desen ogs -kgs ve nakit gişesi var ne diye ortalığı karıştırıp insanı huzursuz ediyorlar ki ..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dün Ogs hesabımı kapattım, cihazı teslim ettim, depozito olarak 10 yıl önce ödediğim 37 lirayı 17 lira olarak 31 gün sonra ödeyeceklerini söyledi görevli. Komik değil mi dedim, evet çok komik ben de aynı durumdayım ama durum bu dedi.

* * *

Vakıfbank'ta Hgs hesabı oluşturdum 60 lira ücret aldılar. Neden ücretsiz değil neticede banka müşterisiyiz dedim, görevli bize gelen talimat böyle dedi.

Pişman oldum hesap açtırdığıma, kullan ve 15 gün içinde ptt'ye yatır işte... İnnasabirin.

* * *

Daha da ilginci, plaka değişimi yapılmıyor, hesabı kapatıp yeni hesap açılacak dediler, yani her defasında 60 lira kayacaklar karta... İnanmadım, umarım doğru değildir.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Dün Ogs hesabımı kapattım, cihazı teslim ettim, depozito olarak 10 yıl önce ödediğim 37 lirayı 17 lira olarak 31 gün sonra ödeyeceklerini söyledi görevli. Komik değil mi dedim, evet çok komik ben de aynı durumdayım ama durum bu dedi.

* * *

Vakıfbank'ta Hgs hesabı oluşturdum 60 lira ücret aldılar. Neden ücretsiz değil neticede banka müşterisiyiz dedim, görevli bize gelen talimat böyle dedi.

Pişman oldum hesap açtırdığıma, kullan ve 15 gün içinde ptt'ye yatır işte... İnnasabirin.

* * *

Daha da ilginci, plaka değişimi yapılmıyor, hesabı kapatıp yeni hesap açılacak dediler, yani her defasında 60 lira kayacaklar karta... İnanmadım, umarım doğru değildir.
60 lirayı bakiye olarak HGS'ye ekliyor olmaları lazım havaya gittiğini sanmıyorum paranın.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
60 lirayı bakiye olarak HGS'ye ekliyor olmaları lazım havaya gittiğini sanmıyorum paranın.

5 veya 10 tl si etiket ücreti, gerisi bakiyedir onun.
Maalesef öyle değil. :krnz:

Kredi kartından yapılan tahsilat.

IMG_20220311_140734.jpg

Görünen bakiye

IMG_20220311_140827.jpg

Özetle, bizim 60 lira deve oldu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Hakkım varsa ki var... Helal değildir. :mad:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

Hakkım varsa ki var... Helal değildir. :mad:

Tabi ki vardır , o kırk dolar o zaman kesildi mi kesildi e o zaman hain ev sahibinin kaporayı yok sayması gibi neden geri vermiyorlar , katmerli haram zehir zıkkım olsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hgs'yi ptt'den almayın. Bankadan alın ve otomatik ödemeye bağlayın. Ben Teb bankasından alıyorum, ister kredi kartına ister hesaba bağlıyorsunuz. Limitleri tanımıyorsunuz otomatik yükleniyor. Mesela benim bakiye 50 liraya indiği an 200 tl yükleme yapıyor. Kredi kartı müsait olmazsa hesaptan alıyor.
Tam tersi, bankadan hgs almayın... Her araç değişiminde tekrar ücret alıyorlar, plaka değişimi yapmıyorlar. İptal edilen bakiye varsa iade oluyor ama ödenen para buhar oluyor. Maalesef.

5 veya 10 tl si etiket ücreti, gerisi bakiyedir onun.

Bir buçuk yıl önce 60 liraya aldığım etiketi, üç ay önce 80 liraya itelediler... Mal gibi gittim yine bankadan yaptım işlemi... :(

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Tam tersi, bankadan hgs almayın... Her araç değişiminde tekrar ücret alıyorlar, plaka değişimi yapmıyorlar. İptal edilen bakiye varsa iade oluyor ama ödenen para buhar oluyor. Maalesef.

Bir buçuk yıl önce 60 liraya aldığım etiketi, üç ay önce 80 liraya itelediler... Mal gibi gittim yine bankadan yaptım işlemi... :(

Banka daha iyi abi. Otomatiğe bağla bak keyfine ;)

Üst Alt